Šta je novo?

Problem - Internet lampica sija crveno

DrEvil

Slavan
Učlanjen(a)
26.11.2005
Poruke
55
Poena
309
Prilikom ukljucivanja ADSL modema, sve lampice sijaju zeleno osim internet lampice koja sija crveno, i to potraje od 3 do 5 minuta nakon cega i ona postane zelena.Kada se uspostavi veza nema nikakvih problema u radu, internet je stabilan, dobra je brzina.Ali me buni zasto je ovo pocelo da se desava, ranije se veza odmah uspostavljala..
Koristim Telekomov ADSL internet, modem je
ZXHN H168N V3.1.

Hvala na svakom odgovoru.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Verovatno je crvena jer internet konekcija nije aktivirana. Pretpostavljam da se povezuješ bežično na modem.
 
Modemu treba neko vreme da uspostavi vezu. Zašto ga uopšte gasiš? Ostavi ga uključenog non-stop.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Meni to radi noću iako je uključen non stop. Verovatno je podešen tako da ako nijedan uređaj ne koristi net onda oslobodi konekciju. Inače lampica brzo pozeleni kad uključim fon.
 
Modemu treba neko vreme da uspostavi vezu. Zašto ga uopšte gasiš? Ostavi ga uključenog non-stop.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Ugasim ga nocu i kada izlazim iz kuce, medjutim kao sto sam vec naveo, ranije kada ga ukljucim lampice DSL, Power, LAN i WLAN zasijaju zeleno, nakon toga lampica internet zasija crveno ali vec nakon dve, tri sekunde i ona postane zelena i veza je brzo uspostavljena bez obzira da li internetu pristupam bezicno ili zicno_Od pre par dana to vreme prelaska iz crvene u zelenu, kako sam vec rekao, traje od 3 do 5 minuta, sto je ipak dosta duzi period...U svakom slucaju kontaktirao sam i njihovu podrsku pa cu da vidim sta ce da mi kazu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Reći će ti da ne gasiš modem nonstop. :D

Jedan od uzročnika problema mrežnih uređaja su i pali-gasi ciklusi (ne mislim na noćni reboot kao kod marni-ja jer je to ok) i sasvim je moguće da je došlo do degradacije neke smd komponente na ploči tog modema/rutera, pa zato dobijaš slabije performanse i sporiji sync sa Telekomovim serverima. Ili je to u pitanju, ili je Telekom nešto menjao oko sinhronizacije modema sa njihovom mrežom, pa sada ide sporije.
 
Poslednja izmena:
Да ли гасиш телевизор на главно дугме и комп на онај прекидач на напајању? Постоји још уређаја (некада је најбољи пример био ВЦР) који се не искључују комплет. Можда је због честих текстова да се мобилни и wifi гасе ноћу и да су штетни.
 
Nazad
Vrh Dno