Šta je novo?

Ryzen 5 2600x sa ASUS Rog Strix x470-F OC

evil_geko

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
89
Poena
310
Dakle na Auto mi mnogo dize voltazu procesora, prvo onaj Ryzen power plan u Windows 10 je kanta, drzi voltage na 1.45V, 1.5V na idle, wtf. Na Balanced vec spusta na 0.8V na idle sto je vec ok. Skoci s vremena na vreme na 1.4V i digne temperaturu za 10c sa tim skokom i odmah vrati dole, i generalno videh da je kod Ryzena kada je na auto to normalno, to konstantno skakanje voltaze i temperature.
Kod gaminga, voltaza je bolja nego u idle lol, drzi je na 1.37V, 1.38V...

Ali kontam da je i dalje bolje da ga OC manual sa Offset voltazom?!

Dakle na stock cooleru za sada, manuelno bih ga digao na 4.0ghz sa nekom voltazom od 1.385V, mislim da je to ok?

Ovamo u Biosu kod "Custom CPU Core Ratio", stavio na Manual umesto Auto i namestio FID da je 160 sto mu dodje 4000mhz, jel to ok, onaj DID ispod ne treba da diram?

Ali za voltazu mi je problem sada jer generalno nikada nisam manuelno radio, ima Auto, Manual i Offset, i kako sam video, Offset je najbolja varijanta, ali kako da promenim da bih dobio zeljenu voltazu, pise na VDDCR CPU Voltage da je 1.187V, kako ide ta inkrementacija, od kojeg base broja ide itd, kada izaberem "Offset mode" imam dole samo da biram + ili - , nemam nigde da izaberem zeljenu voltazu. Hteo bih recimo max voltage 1.385V.

Ja sam se poslednji put oko ovih stvari majao jos pre 10 god tako da su mi ove varijante potpuno nove.

Cheers!
 
Nazad
Vrh Dno