Šta je novo?

Brzine preko Powerline-a?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,922
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude OK, ali niko nece moci da ti da tacan odgovor - moraces da probas, jer neretko moze da zavisi i od ostalih potrosaca u mrezi, a i kvaliteta elektricnih instalacija. Mali primer: kolega sa posla je uzeo powerline (mislim neki TP-link). S obzirom da ima 60/4, uglavnom je sve radilo bez problema, do Nove godine :D Naime, kada je ukljucio kineske lampice na jelki, one su pravile takve smetnje u instalaciji, da powerline nije mogao da izvuce vise od 10Mb.
 
Ja sa ovim sa linka gore nema sanse da izvucem vise od 130/10, nerijetko bude i 90/10. Koliko sam vidio ovaj nema noise filtriranje pa je možda u tome stvar?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Power line je privremena zakrpa. Samo LAN kablovi rade kako treba.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja sam povezao stekere u kuci, koji su na 1.5m jedan od drugog, PL-om, nekim slabijim doduse, nisam ni 25Mbps moga da izvucem, a 100Mbps moze da dogura ako su blizu i dobra je instalacija.

Za 100+ mislim da moras mnogo skuplje uzeti. Def. mnogo zavisi i od modela, ali najvise od instalacije i razmaka. Pogledaj po netu koliko moze tvojim npr. da se izvuce kada je instalacija 10m, koliko kada je 100m medju stekerima (to sto su stekeri 1.5m "vazdusno", nema veze sa duzinom zica medju njima, moze biti i 500m unutar iste zgrade)
 
130/10 imam gotovo uvjek, radi odlično ali kad već plaćam 200/10 onda mi je bzv da to i ne koristim. :) Ništa, razvući ću malu kanalicu nekako do sobe, starogradnja je u pitanju pa nije mreža odrađena.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Pa i ja sam zato otkacio PL, s' tim da bi za 130 vs. 200 radije koristio PL nego kanalice ili kabl, ali 25 vs 50.... e mnogo je to ;)

Naravno, ako je odziv dobar, a sa onim jeftinijim moguce da ni ping nije neki. Sta ti kaze kakav je ping bez a kakav sa tim PL?
 
Ово би морало да ради јер су у питању гигабитни уређаји. Претпостављам да си пробао на разним утичницама и да си пробао чисту кабловску везу (користећи исте каблове које си и овде пробао) па ако тако ради, можда би могао и да рекламираш. Да је проблем са 900+Mbps па да се гледа и остало, овде је у питању ипак много мања брзина од оне за коју су направљени.
 
Ne, u praksi moze i Gbit PL da ne postigne 100Mbps, zbog instalacija/razdaljine/trenutne situacije ("jelkice" :D).
Oni i sami kazu to, i ne garantuju nista, valjda :)
 
Мени се чини да су струјне инсталације често исправније него RJ45 које поставља и ко уме и ко не уме, раздаљина се ваљда односи на стан а ту је до и од осигурача а не до друге зграде а јелкице ... ајде да пробамо без новогодишњег дочека, ваљда нема толике потрошаче а ваљда се и рачуна да се струја и троши по становима и кућама.
Да ли је неко овде уопште пробао те брзине и успео да их достигне?
 
Ово би морало да ради јер су у питању гигабитни уређаји. Претпостављам да си пробао на разним утичницама и да си пробао чисту кабловску везу (користећи исте каблове које си и овде пробао) па ако тако ради, можда би могао и да рекламираш. Да је проблем са 900+Mbps па да се гледа и остало, овде је у питању ипак много мања брзина од оне за коју су направљени.
Da naravno, prvo sam sve to probao prije nego li sam otvorio topic. Na više utičnica, direktna veza (tu dobijam 195/10), isti kablovi.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
E ovakva mi je info trebala
 
Slučajno sam upao u ovu sobu i video temu, imao si sreće. :)
Zaboravio sam da napišem pre tog modela sam koristio TL-PA4010P KIT i sa njim je išlo 3MB/s, tako da se isplatio prelazak na skuplji model.
TL-PA4010P sad služi u kući kod mojih da se IPTV spoji sa ruterom od sprata do prizemlja bez razvlačenja kabla preko pola kuće.
 
Nazad
Vrh Dno