Šta je novo?

Kompatibilni LED Ekran full hd 1920 x 1080 Sony - Problem

aleksandra74

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2012
Poruke
208
Poena
170
Pozdrav i malo muke oko tehnologije, naime imam laptop Sony Vaio vpccb3s1e na kome je ekran slupan (nezgoda) full hd 1920 x 1080, kolega ima servis i ima neki od nekog FS (Fujitsu) takodje full hd ekran (40 pinski) ali kada sam nakacio na Sony on nece da da sliku na tom ekranu (na svom polupanom daje) :wall:
Kako ? Zna li neko sta je problem ?

Na Sony je ekran kao sa oznakom na ovoj slici :

viber image.jpg

Pokusali smo i sa nekih par sa rezolucijom 1366 x 768 (HD) ali takodje ne daje sluku na njima :sceptic:

Da li neko zna koji je kompatibilan sa ovim koji je na slici ? Imaju li ove oznake neke veze i sta da trazim ako ne nadjem bas isti ?
 
Hm, moze li pojasnjenje LVDS i eDP ? Gde to pise na ekranima i sta im to znaci ? 40 pina jeste konektor kod ovog Sony
 
Da, sad procitah na linku, raspored konektora za davanje signala slike, ali opet gde to moze da pise na ekranu tj ta spec ?
 
Ne znam, jedino da Googleujes panel i proveris.
 
Ne piše nigde na ekranu, nego su deo oznake modela ekrana. Napr.: ono T i C1 u zagradama.
Pozdrav
 
Mora oznaka da bude ista, nece raditi ili nepravilno sa drugim kao sto si i sam video. Imam jedan Fujitsu 15" klasican, probao par komada nijedan nije hteo da radi, mora isti koga nema.
 
Ne piše nigde na ekranu, nego su deo oznake modela ekrana. Napr.: ono T i C1 u zagradama.
Pozdrav

Znaci li to da samo te oznake moraju da budu iste i naravno velicina ekrana (TL)(C1) ?
I sta znace te oznake, jer citam po forumima da ima razlike u kontaktima koji daju osvetljenje.
 
Samo iste oznake odgovaraju, jer se ekrani iste veličine i rezolucije razlikuju i po načinu pričvršćivanja za poklopac laptopa.
Pozdrav
 
Samo iste oznake odgovaraju, jer se ekrani iste veličine i rezolucije razlikuju i po načinu pričvršćivanja za poklopac laptopa.
Pozdrav

Bas se i ne slazem sa tvojom konstatacijom jer sam ugradio brdo ekrana sa razlicitih oznaka ali me ovaj Sony iznenadio jer ne znam koji je kompatibilan za njega i ne razumem kakve da trazim po tim oznakama, sta te oznake oznacavaju koji je kompatibilan, itd ...
 
Naravno, mogu mnogi da rade iako nisu iste oznake. Ali kad naidjes na neki koji nece kao taj Sony, ima da se otelis da nadjes neki koji radi a nije identican kao u njemu.
 
Sve razumem ali opet me zanima pitanje sa pocetka, sta znace te oznake u zagradama ili na nekim sto pise na prilmer : Ver 01 ili Ver 02 ... itd...
 
Ne znaci da moze sam taj jedan ekran, mogu uglavnom i druge rezolucije, bitno je da je isti konektor. E sad kako da vidis koji je konektor, pojma nemam.
Znam da su Korejanci masovno za Sony SVS13 menjali ekran i stavljali od Sony Z1/Z2, jedan je 1366x768 a ovaj drugi je FUllHD.

Ali da ti neko kaze "trazi model koji ima CTX/BTY u imenu" mislim da nema sanse.
 
Zbunjuje me samo to sto na X modela mozes zameniti razlicite modele ali iste velicine, znam da laptop koji nosi full hd ekran podrzava ekran sa manjom rezolucijom 1366 x 768 ali obrnuto ne (samo u slucaju da je flet ekrana kompatibilan za obrnuto) ali mi nije jasno zasto na tom Sony ne odgovara par modela (probao sam nekih 7 komada) koji i jesu Full HD koji mi je potreban. Predpostavljam da ima neke veze sa tim oznakama (TL)(C1) koji je na njemu. Zato bih voleo ako neko zna sta znace te oznake ili ako ima neko link od nekih drugih foruma da uputi.
 
I mene to interesuje, nisam nasao neki odgovor. Mislim da se raspored signala u flatu razlikuje i da zbog toga ne radi kako treba ili uopste.
Imao sam jedan Asus sa 13.3" ekranom, probao 4-5 komada i nijedan nije htro da radi. Jedan je radio ali nema backlight osvetljenje. Drugi radi ali su mu boje izvrnute (belo je crno i obratno). Ostali nisu davali nista a svi su ispravni i naknadno ugradjeni.
 
Ima na onom link sa LaptopScreens otprilike objasnjenje kakvi konektori postoji 40-pinski.
Dva tipa eDP (noviji od 2015.) i LVDS (stariji) - Sony je sigurno stariji, jer em Sony odavno ne pravi laptopove, em je to VPC-CB, koji je lower-end laptop, pa samim tim i ekran.

Pogledaj onaj link, imas vise tih istih ekrana, samo se (TL)(C1) razlikuje. Trazi starije ekrane, ali ne prastare, 2010-2014, 40-pin, ako su C1 verovatno pasu.
 
Nazad
Vrh Dno