Šta je novo?

Epson L382 ili HP 415

Istina

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.09.2018
Poruke
15
Poena
4
Zeleo bih da uzmem CIS sistem stampac, jer jedina mana takvih stampaca je brzina a ja sa time nemam problem, nigde ne zurim kad stampam

Do sada sam imao prilike da vidim kod prijatelja kako radi L310 i kolicina stampe je z svaku pohvalu, stvarno na jedno komplet punjenje kadice moze da se stampa godinu i vise dana svakodnevno

e sad, vidim da negde preporucuju HP415, koji bi navodno trebao da ima bolji kvalitet stampe od EpsonCIS-a, ali kad trazim review na google izlaze mi samo indonezija, filipini, i slicno, kao da je stampac za azijsko trziste i skroz sam zbunjen

vidim da je cena i bolja nego za Epson L382 (HP je 14 hiljada, dok je Epson 18 hiljada) pa bih voleo da mi neko kaze ako zna sta bi bilo bolje uzeti od ova dva

Ako eventualno imate preporuke za neki laserski multifunk koji nisam uzeo u obzir, a da je cena odlicna a stampa dobra, preporucite

Hvala svima u napred na odgovoru
 
Da, L382 koji ja razmatram se smatra zamenikom L365

Ono sto mene malkice nervira kod EPSON CISS stampaca je sto je kvalitet dobar, al samo kad je na high. Standard je prakticno beskoristan, low ni ne pokusavati. U tom slucaju se ionako spora stampa dodatno usporava, a "standard" oce da radi (po tvrdnji druga sa L310) samo kad je stampac tek nov. Inace sva tri stampaca kortiste isti sistem i iste boje (Epson 664)

Moracu negde izgleda da vidim licno taj 415 od HP-a, da vidim kako izlaze stampe
 
Standard je prakticno beskoristan, low ni ne pokusavati.

Pa sad, ne znam šta bih ti rekao i za šta ćeš da koristiš štampač.

Ja sam gomilu dokumenata, što službeno-poslovnih, što kućnih privatno-poslovnih, ..., odštampao na "standard" opciji. Vidi se da nije kao kada se odštampa laserom ali koga to briga kada to završava posao.

Bilo je par prilika da odštampav nekoliko dokumentata (100+ stranica) na "high" opciji ali ni to ne izgleda kao kada se odštampa laserskim štampačem.

"Low" nikada nisam koristio.

Fotografije ne štampam jer je u KG-u (meni makar) veoma teško mogu da pronađem odgovarajući foto papir. Pisalo se negde u podforumu o štampačima o kvalitetnim foto papirima ali to se uopšte ne isplati, a ne verujem ni da je toliko kvalitetno.

Skenar nije loš i često ga koristim. Direktno kopiranje bez uključivanje računara mi je nebrojeno puta pomoglo (uglavnom se negde žuri :)).

Kada vidim da kvalitet standardne štampe opadne, odradim automatsko čišćenje (nekada i dva puta uzastopno) i uglavnom to posle bude OK.

Ako ti treba dobar kvalitet, veoma jasan otisak, brzina, ... onda možda treba da razmisliš o laserskom štampaču.
 
Meni je selling point kolicina stampe koju imaju CISS stampaci, i to mi je prioritet. Zato sam u startu i pored mana koje mogu da imaju nasuprot laserskih, odlucio da uzmem CISS

Postoji li ikakav laserski u boji, da odgovara ceni (do 15-18 hiljada) a da ga vredi razmotriti ? Pitam iz razloga posto vidim da su toneri jeftiniji nego sto su nekad bili

Definitivno necu da rizikujem sa HP-om, jer niko ziv ne uzima ove 315/415 pa da mozes da procitas makar review. Epson je koliko toliko proveren, i sudeci po iskustvima sto na netu, sto tvojem/mojem, kvalitetan uredjaj
 
Moram da apdejtujem ovaj thread

Uzeo sam HP 315 (ne treba mi wifi i slicno sa 415) na rizik, i ne mogu da prestanem da se odusevljavam

SVE je bolje nego na Epson-u.

Prvo, tocenje bocica je napravljeno tako da ne mozes cak ni slucajno ni da si najsmotaniji covek na svetu, da prospes jednu kap, dok kod Epson-a to nije slucaj kada punis Ink Tank.

Drugo, sve je uradjeno mnogo profesionalnije, chepovi ink tank-a, nacin dopreme, dozer, itd

Ono sto me je najvise odusevilo je kako ga je HP uterao Epson-u, sa Glavama stampaca. Naime, Epson glave jos pre ink tank varijanti ili ne mogu da se ciste ili su ogroman rizik da se ciste (moras da rastavis pola stampaca da bi prisao glavi), tako je i na L3xx serijama sa Ink Tank-om. E HP ti lepo da da sam instaliras glave, koje kada ostetis, potrosis, zagusis, ili bilo sta, izvadis u 3 klika i odneses na ciscenje/zamenu. Epson glava kad ti crkne - ceo stampac u kontenjer.

Sam stampac je prelepo dizajiran, postoji mali displej (koji na Epson varijantama dobijas samo u skupljim verzijama), sve je lako dostupno. Ink tank nije na hindzovima vec je fiksiran za stampac, sto cini prenosenje istog drasticno laksim.

Poredjenja radi, za 14 hiljada din EPSON nudi samo L310, koji je osnovni Ink-tank color stampac, dok za te iste pare dobijas kompletan multifunk HP 315 koji je bolje izrade i future-proof zbog glava.

Eto, cak i crna boja se dobija u vecoj kolicini - sa HP 315 dobijate fabricki 380 ml crne boje, dok je kod epsona 210 ml. Bukvalno dobijes dve tegle crne boje.

Ako neko naleti na thread - jeste EPSON prvi ponudio Ink Tank varijante, ali HP je objasnio kako se radi. Preporuka za HP.
 
Nazad
Vrh Dno