Šta je novo?

Polovna konfa za predavanje engleskog

salel

Cenjen
Učlanjen(a)
18.10.2012
Poruke
68
Poena
159
Pozdrav sestra oce da predaje engleski i zahtevaju od nje da je konfiguracija na kojoj radi 4GB rama i da procesor bude pozeljno i5 ili i7 (jako lose su joj objasnili samo su joj to napisali). Uglavnom dobila je link da CPU ima rezultat veci od 3200 sa ove liste.

https://www.cpubenchmark.net/cpu_li...vCqYGeIoWCwYr6V6VhLKmqd7niHdvBVRWOMX4tgATs8C4

Pa me interesuje da li ce joj HP 8300 s 4gb rama raditi posao? Znaci komp bi se samo za to koristio, verovatno neki surf, office paket, skype i taj njihov program sto ce dobiti preko kojeg ce raditi? Imate li neke predloge kako da prodje sto jeftinije a da radi bez problema? Hvala.
 
kao i uvek polovno zavisi šta i za koju cenu naleti...ali bi trebalo da možeš relativno povoljno takvu neku oem mašinu da nađeš sa i5 2400 ili jačim (bitno je samo da nije slabiji) i takve sandy/ivy bridge konfe su trenutno najpovoljnije.

ubaciš joj 120gb ssd za 2k dinara,i negde posle još 4gb rama i to je to.
 
Ima na KP tih HP300 sa i5-3470 ili i5-3570, 4gb rama i hard po izboru, mislim da joj ne treba ssd. Pa kontam do nekih 150e max ako se mora do 200e nije frka. Jel mislis da je to ok za nju i tu namenu?
 
Ima na KP tih HP300 sa i5-3470 ili i5-3570, 4gb rama i hard po izboru, mislim da joj ne treba ssd. Pa kontam do nekih 150e max ako se mora do 200e nije frka. Jel mislis da je to ok za nju i tu namenu?

Naravno da je i vise nego dovoljno. Imam par drugara koji koriste takav racunar za gejming. Imam i drugaricu koja ga koristi za video obradu. Ima doduse i7 3770, 32gb rama, dva ssd-a, rx560 i hackintosh na njemu. Razbija kako radi.
Preporucujem onaj full tower, zbog 80w jaceg napajanja, a i u ona manja moze samo low profile graficka, tako da je daleko bolji za nadogradnju. i5 3570 u passmarku je u rangu ryzen-a 1200/2200G. Samo taj ryzen 1200 kosta 75e. Krsteno napajanje kosta jos 40e, (hp koristi liteon napajanja odlicnog kvaliteta). To je vec popunilo cenu komplet ekvivalentnog hp 8300. Da ne pominjem dalje maticnu, ram, hard... Kuciste nikako ne mozes uzeti novo i jeftino, a da bude kvalitetom u rangu tog Hp kucista. Uz hp dobijes i legalan Windows. Uzmi svakako taj hp 8300. Mislim da je za taj posao najbitnija brzina internet konekcije i kvalitet zvuka i slike, odnosno web kamera/mikrofon. Ostatak novca ulozi u to.
 
SSD pod obavezno, sve ostalo je sekundarno.
 
Naravno da je i vise nego dovoljno. Imam par drugara koji koriste takav racunar za gejming. Imam i drugaricu koja ga koristi za video obradu. Ima doduse i7 3770, 32gb rama, dva ssd-a, rx560 i hackintosh na njemu. Razbija kako radi.
Preporucujem onaj full tower, zbog 80w jaceg napajanja, a i u ona manja moze samo low profile graficka, tako da je daleko bolji za nadogradnju. i5 3570 u passmarku je u rangu ryzen-a 1200/2200G. Samo taj ryzen 1200 kosta 75e. Krsteno napajanje kosta jos 40e, (hp koristi liteon napajanja odlicnog kvaliteta). To je vec popunilo cenu komplet ekvivalentnog hp 8300. Da ne pominjem dalje maticnu, ram, hard... Kuciste nikako ne mozes uzeti novo i jeftino, a da bude kvalitetom u rangu tog Hp kucista. Uz hp dobijes i legalan Windows. Uzmi svakako taj hp 8300. Mislim da je za taj posao najbitnija brzina internet konekcije i kvalitet zvuka i slike, odnosno web kamera/mikrofon. Ostatak novca ulozi u to.

Na koji full tower mislis? Ako bi mi poslao link da vidim na sta tacno mislis, nisam siguran da sam te razumeo :D

SSD pod obavezno, sve ostalo je sekundarno.

Zasto mislis da je SSD obavezan za ovo?

Mislim da onda najverovatnije ce uzeti taj HP 8300 sa 8gb rama, i5-3470, a s obzirom da ce se 90% vremena koristiti za drzanje tih casova da li mi je stvarno potreban SSD? Kontam da proba bez pa ako bude frka da se uzme i SSD.
 
Poslednja izmena:
Potrebniji je SSD od i5(koji ne znam zasto traze) i od 8GB memorije.

Windows na hard disku je osudjen da zabode u nekom trenutku, ne moze to da radi fluidno i da brzo otvara aplikacije, a s obzirom da konfa sluzi da bi se zaradjivalo, mislim da je po trenutnim cenama zaobilazenje SSD-a medvedja usluga.
 
Ok gledacu onda da iskombinujemo nesto sa SSD-om. Takodje zaboravih da napomenem da joj preporucuju da ima win 8 ili 10, a vecina tih masina je na win7 tako da predpostavljam da to nije problem?
 
Nazad
Vrh Dno