Šta je novo?

GT730 nit' moze da pokrene igricu, niti da instalira nove drajvere

gfx

Cenjen
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruke
439
Poena
180
Graficka je ASUS, a igrica je FIFA 19 (za dete), ORIGIN izdanje, kupljeno direkt na originu.

Pokusao sam svasta nesto, na kraju je "ludilo" otislo toliko daleko da sam kompletno reinstalirao sistem (clean install) i podigao samo ono najosnovnije sto njemu treba na masini, i rezultat je opet isti - corak. :(

Pokrene igricu, dodje do pola ucitavanja, i tu jednostavno stane, zablokira i nema dalje. Uopste ne uspe da udje u samu igru.

Prvo sto mi je palo na pamet je da instaliram nove nVidia drajvere, posto sada na masini imam verziju 391.35. skinem ih sa zvanicnog sajta, pokrenem, kad ono... :(



Skinem DDU, odem u SafeBoot, kompletno deinstaliram/pobrisem stare drajvere, ponovo pokusam da instaliram nove, rezultat isti. :(

Sta cu/kud cu, vratim stare, da imam "bar nesto". Instalacija 391.35 drajvera prodje glatko.

Sledece sto mi je palo na pamet je da je mozda nesto u sistemu slabo (procesor, RAM, graficka) da bi (uopste) pokrenulo ovu igru, obzirom da ona jeste zahtevna po pitanju hardvera, pokrenem dxdiag, i dobijem sledece "rezultate":





Ima li neko predstavu:

1. zasto UOPSTE nece da mi instalira noviju verziju drajvera od ove koju imam na kompu za graficku kartu?

2. da li je hardver koji imam (pre)slab da pokrene FIFU 19?

Ono sto se ne vidi u dxdiag listi, a verovatno treba napomenuti, je da masina ima 2 SSD diska (jedan za sistem, drugi data), kvalitetnu plocu (ASUS H110M-D), i prilicno kvalitetno (i predimenzionirano) napajanje,

Origin igrice i njegov cashe je smesten na drugi (data) disk, sto zbog cinjenice da je sistemski disk relativno malog kapaciteta, ali i zbog toga sto zbog (redovnog) bekapovanja sistema ne zelim da mi ovakve "gluposti" opterecuju prostor na sistemskom disku.

Kad gledam "mrtvo slovo na papiru" FIFA 19 System Requirements cini mi se da bi ova masina trebalo da moze da pogura igricu bez nekih vecih problema, ALI ja se ipak ne razumem dovoljno kada je u pitanju gejmerski hardver, ili mozda neka neophodna dodatna podesavanja, pa otud i ova molba za pomoc, ne bi li nekako "sistem profunkcionisao"

Inace, dete je vec igralo sve prethodne verzije FIFE, Battlefield 4 je isao bez problema, svasta nesto se jos na toj masini igralo, GTA5, raznorazni snajperi, Crysis... a po pitanju drajvera, ta ista, poslednja verzija drajvera je prosla na mojoj masini na kojoj imam 4-5 godine stariju karticu (nVidia GT 630, i to pasivna, sa 1GB RAM memorije) bez ikakvih problema.
 
Na slici pise da ne skidas dobre drajvere za tvoju verziju windowsa? Da li si 100% siguran da skidas za Win 10 64-bit?
 
Pre svega, hvala na odgovoru. :)

Kada su drajveri u pitanju, najvise me i buni to sto BAS TO pise... :(

DA, drajveri su za verziju OS koju imam na tom kompu (W10 x64), i DA, drajveri su bas za tu graf. kartu (GT730) i to ne beta, vec Recommended/Certified, i DA, 100% sam siguran u to. :(

Isto tako sam za OS koji ja imam na svojoj masini (W10 x64) skinuo drajvere za moju graf. kartu (moja je prastara, pasivna GT630) i oni su prosli bez problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno