Šta je novo?

Preporucite Polovan telefon 50-60€

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,884
Poena
1,175
Odustajem do daljnjeg od kupovine novih telefona za decu jer to razbiju na 2 nedelje i takodje odustajem od menjanja ekrana jer ne znam vise koliko sam promenio. U fioci mi stoji redmi 4x razbijen 2 komada

Šta mogu da kupim polovno za 50-60eur od bar 5" sa solidnom CPU android sa bar 2gb Rama

Može i malo puknut samo da je 100% ispravan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovaj ulephone sa carinom ima da izadje kao novi xiaomi ovde na oglasima a ja imam već dva razbijena zato i neću ponovo da dajem 100€

Nije meni problem da kupim skuplji ali necu. Nema računa.

Ako ima polovan takav zA pola tih para to bi bilo ok.

iPhone 5 nije android.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ili kupi neki rugged, makar i za malo više.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uzmi nekog Kineza slobodno. Najbolje u WinWin neki outlet model. I ja imam klinca koji samo cepa telefone. Mahom sam ili sa Alija ili iz WinWin outleta uzimao. Dobiješ godinu dana garancije a to su već telefoni kojima su fabričke falinke sređene. Npr. ako je fabrički na Bluboo Maya bio loš mikrofon, 90% tih telefona na outletu je sa sređenim mikrofonom, znači neće opet otići. Čak i da mu se nešto desi, opet imaš 1 godinu garancije. Mom klincu telefoni prosečno traju 11 meseci, tako da garanciju ne sačekam. Kineze mu mahom uzimam jer su ekrani (i ostali delovi) jeftini i lako dostupni na Aliju. Mada bolje prvo proveri pre kupovine telefona dostupnost istih na Aliju. Ja sam se do sada ispalio samo sa Ulefone future. Urađen u fazonus Samsung S6/S7. Zeznuta zamena ekrana. Evo ti moje kratke istorije sa kinezima:

1. ZTE V889S - 52 dolara (Aliexpress) - Uzeo ga 2013. kad je bio 5-ti razred. 4" Dual Core, 512MB, Android 4.2, krš kamera i krš baterija. Dva puta popravljan. Prvi put spucao ekran, platio 12 dolara na aliju, sam zamenio. Drugi put otišao mikrofon (prosauta kola po njemu), zamenili smo ga sa drugim koji smo skinuli sa neispravne stare nokije.

2. Gigabyte GSmart Akta A4 - 110 eu (Emmi). Uzeo ga 2015. u leto. Fenomenalan telefon kada je uzet. 5", Osam jezgara, 1GB memorije, dobra grafa, jedina mana slaba baterija. Dva puta popravljan. Jednom display (30eu preko KP) i jednom usb džek - koji je svim primercima bio ahilova peta te nije bilo pitanje da li će se pokvariti nego kada će se pokvariti (sam zalemio).

3. Elephone P5000 - 100eu (WinWin outlet). Još jedan fantastičan fon. 5" FHD, 4950Mah baterija, Osam jezgara, dobra grafa, jedina mana star android. Jednom popravljan. Display razbijen (naručen sa Alija) 20eu, drugi put kad ga je cepio prodao sam ga preko kp.

4. Bluboo Maya - 90Eu (WinWin outlet) - uzeo kumčetu. Solidan fon sa 2GB mem. Posle pola godine polupan ekran. Ekran 14 dolara na Aliju. Zamenili mi u servisu. 500 din ruke.

5. Ulefone Future - 90 eu (KP) April 2017. Cena na Aliju i Gearbestu u momentu kupovine 260 dolara. Aždaja od fona. 5.5" FHD IPS Gorilla 3 borderless zakrivljen, 4GB memorije, Osam jezgara Helio P10 CPU, grafa odlična, baterija odlična. Mislio sam da sam prošao xtra, jer lik koji mi ga je prodao nije znao šta prodaje. Međutim, posle 7 meseci korišćenja - Burn in ekrana. Zamenski 60 dolara, ali toliko i ruke. Jer se ekran radi isto kao i na S7/S8. Mašina zagreva lepak, pa kad se skine ekran pristupa se fonu. Da se ne bi zezao, prodao sam ga na KP za 30eu.

6. Ulefone S7 45 Eu (Gigatron akcija) Mart 2018. - 2GB mem. Uzeo koleginici. Još uvek radi.

U međuvremenu sam naručio sa Alija 5-6 Leagoo M9. Kupovao po 50tak eu. Samo jednom naplaćena carina i PDV. Prodavao ih po 90-100eu. Svi još rade koliko znam.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da javim, u medjuvremenu mi je ovde ponudjen doogee x30 pa sam kupio njega, za sada ispunjava sve uslove.

A iz kine se ne isplati uzeti jer onda ti telefoni ovde izadju oko 100eur a za te pare ovde kupis xiaomi, a kao sto rekoh na pocetku ne isplati se ni menjanje ekrana posto sam ih brdo promenio a ironija je sto i za jeftinog kineza ekran kosta kao i za krstenog kineza, tako da se tu nista ne isplati zato sam trazio najjeftinije moguce resenje za najmanje para.
 
Nazad
Vrh Dno