Šta je novo?

Šta se dešava sa AMD iGPU desktop/mobile platformom ???

Nisam primetio nikakve nedostatke sa vegom 8 i generalno ryzen-om na laptopu. Zapravo sam veoma prijatno iznenadjen kako radi, mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Odlicne temperature, odlicne performanse. Napisali su 2x bolje perfomanse od intel hd grafike, ocekivao sam da ce u praksi biti manje, ali ja bas to dobijam, 2x veci fps nego sa intelovom uhd 620. assetto corsu cepam na 60fps 1080p bez problema. A pritom je svaki laptop sa ovim APU-om dosta jeftiniji od identicnog intel laptopa sa i5 i uhd grafikom... Fenomenalan APU, divno je sto su se setili da obrate malo paznju na GPU za razliku od intela, glupo je bacati 100€ na neku mx150 koja se pregrejava, potrosava potrosnju, ima ruzan cpanel i generalno je losa graficka.
 
Ja imam oko 9 ili 10 racunara sto laptop sto desktop R3 2200G i R3 2200U i sa svima imam problema u Windows 10 okruzenju.
Problemi se ogledaju prilikom reprodukcije video sadrzaja. Desktopi svi imaju razlicite A320 ploce (biostar, asus, msi i asrock) i svi imaju iste probleme. Ili se video ne pusti, audio ide video je crn ili baca zelene artefakte. Na pojedinim racunarima cak dobijem i solidni zeleni ekran koji nestaje tako sto se racunar ili sam restartuje ili ako stignem na vreme da izvadim HDMI i da ga opet ubodem. Traju ti problemi od kada sam poceo da kupujem APU masine njihove. Sto je najgore nije mi bilo jasno kako to ne mogu da pronadjem driver uopste na njihovom sajtu.
Sada sa ovim novim driver-om za sad deluje da radi ok. Ima i dalje tu i tamo po koji glitch, ali ne u toj meri u kojoj je bilo do juce.

U svakom slucaju, veoma neozbiljna prica u globalu. Da kazem da je izlovoan problem na jedan racunar pa da i istrpim, ali na ovaj broj racunara to je definitivno nesto do njih i lose napisanih drivera i podrske za nov proizvod.
 
Jel si probao novi 19.2.3 drajver?
 
Jel si probao novi 19.2.3 drajver?

Da, kazem juce/prekljuce sam ih roknuo na sve masine. Za sada nema crashova velikih, ali i dalje ume da baca artefakfe na nekim od masina kada se u toku reprodukcije videa mis pomera sa povrsine videa na okolnu povrsinu i nazad.

edit:
@djalf
Nije. Citao sam bas na redditu da su ovi iz AMD-a to prepustili oem-ima, pa su neki od njih koristili i driver iz 2017. :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Yup, ovo su prvi official AMD driveri koje mozes da skines sa AMD sajta :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrlo cudno, ali verujem ti da je tako. Ja sam bas suprotnih iskustava, ja imam bas puno problema sa nvidia drajverima, i to govorim o 940mx i mx150, dok mi vega8 2500u radi bez problema. Imao sam zeleni ekran jednom ali je reseno iskljucivanjem hw akceleracije.
 
Vrlo cudno, ali verujem ti da je tako. Ja sam bas suprotnih iskustava, ja imam bas puno problema sa nvidia drajverima, i to govorim o 940mx i mx150, dok mi vega8 2500u radi bez problema. Imao sam zeleni ekran jednom ali je reseno iskljucivanjem hw akceleracije.

Koji model laptopa je u pitanju ?
 
@MW Iskljucio sam malopre na jednom kompu, pa cu videti kako se ponasa. Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno