Šta je novo?

Tippnet 5G Internet UZAS

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Drugari imam problem.

Vec mesecima me internet,blago receno Urnise. Kada sam god pozvao podrsku (Koja je komedija,ne bi ih komentarisao) dobio sam odgovor kako oni ne mogu da uticu na moj ping,kako kod njih vide da je moja internet konekcija stabilna.

Nemam puno iskustva sa 5G internetom,bio sam prinudjen da koristim isti jer sam podstanar.

Pokusavao sam sve,menjao ruter,pomerao ga,resetovao,ama bas sve zivo. I dalje je problem isti.

Evo jedan test iz CMD prema google pa vi procenite koliki je ovo uzas.Untitled.jpg

Da li postoji nacin da se ovaj lag imalo smanji,ili je princip "to ti je sto ti je"

hvala svima unapred.
 
Ups,promasio sam podforum,pa ako neko moze da pomeri bio bi zahvalan. Jos jednom se izvinjavam !
 
Tippnet je najgori provajder. U Bačkoj Topoli interneta nekad nije bilo danima. Ako zabode predajnik u petak popodne, do ponedeljka u podne bleja. Katastrofa. Ne znam kakvi su sad ali i dzabe da mi daju nije vredno nerviranja njihov kršnet
 
Tippnet je najgori provajder. U Bačkoj Topoli interneta nekad nije bilo danima. Ako zabode predajnik u petak popodne, do ponedeljka u podne bleja. Katastrofa. Ne znam kakvi su sad ali i dzabe da mi daju nije vredno nerviranja njihov kršnet

Strasno druze. Nisam imao drugu opciju kada sam se doselio,a sada bi sebi m**a odgriz'o.

Jedino sto su izgleda unapredili od tog perioda jeste stabilnost,ne puca konekcija,ali zato je jitter od 20-50.

Igranje FPS igara je nocna mora. Bukvalno tabla bensedina pred igranje.
 
bezi od njih..sto pre!!!

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Untitled.jpg

Evo speedtesta,jednostavno nemam komentar.
 
5GHz wifi internet ima tu manu, koriste se slobodne frekcencije, i bilo kakva gužva na tim frekvencijama doprinosi upravo nestabilnoj latenciji.
 
Nesto su im mnogo slabi paketi za 5G tehnologiju :d
 
Jasno ti je da je 5G samo marketing? Ne mozes ni da imas 5G internet iskustvo jer ne postoji komercijalna ponuda 5G ne samo kod nas nego i u svetu.
 
Па није у питању мобилна 5G него wireless на 5GHz.
 
Moja je krivica jer pre samog potpisivanja ugovora nisam malo procitao o 5ghz internetu i njegovoj funkcionalnosti. Mada mi je radnica prilikom sklapanja ugovora govorila "Necete imati nikakvih problema bla bla bla" Svaki ciga svog konja hvali fazon...

Nazalost ovde u ovom stanu ne mogu nista drugo,jer je gazdarica jako zatucana,pa cu verovatno i stan menjati.
 
Ja sam koristio do skoro 2 provajdera na 5ghz AP. Jedan je KBC koji je bio ocajan, a drugi necu da reklamiram. On je bio neuporedivo bolji. Problem kod tog tvog neta je verovatno ili slab signal ili slaba bazna stanica ili kako se vec pravilno kaze. Udji na antenu i proveri koliko je jak signal (-dB). A drugo kao sto neko rece mozda je neko vec uzeo tu istu frekvenciju pa ti signal brljavi... U mom slucaju to je radio Orion uzimao frekvencije najjacih provajdera koji su tu mnogo pre njih.

Edit: Ja sam 2 nedelje bio bez neta pa sam koristio globaltel sim i preko njega sam igrao WoT i WoW bez problema, ako ne gledas yt i mnogo surfujes mozes da se zakrpis sa 10 gb neta igranja mesecno (600 din) ako imas 3g signal VIP
 
Poslednja izmena:
Kako mogu da udjem na antenu i proverim signal? Ne znam koliko nas ima na istom prijemniku,dosta je gusto naselje...
 
Pa odakle uzimas signal mora postojati antena na tvom krovu. Sifru ima provajder ako vi nemate. Moja adresa za ubiquity 192.168.1.20 i vidis po db jel signal ok, ako je signal ok onda sledi provera frekvencije a ako oni to nece da urade lepo odes u poslovnicu i vratis opremu.
 
Nije moguće pristupiti podešavanjima, koriste neku nepoznatu kombinaciju za login.
Žali se podršci na ping, izaće ti u susret i verovatno pokušati pomoći. Ukoliko ga ne mogu rešiti a ti i dalje budeš nezadovoljan, možda budeš mogao da raskineš ugovor bez ikakvih penala.
Ja sam imao sličan problem pre nekoliko godina, smarao ih ali se ništa nije promenilo, tako da su mi oni ponudili raskid ugovora, pokupili svoju opremu i tu se priča završila.
 
Poslednja izmena:
Zalim se druze vec godinu dana na to. Samo su mi rekli,mi vama ne mozemo da garantujemo za ping,mozemo da garantujemo za download i upload i da prevremeni raskid naplacuju. Vec sam se jednom penjao na tavan i pocupao sve i pobacao dole,dosli su da pokupe opremu pa sam ih izvredjao najgore na svetu,tu su montirali opremu,prebacili me na drugu bazu,radilo 2 dana i opet ista prica. Nemam snage da se borim sa njima jer su najgori provajder koji postoji u Subotici i sire.
 
Moras da se boris za svoja prava, ja sam par puta imao problema sa vektorom i na kraju su morali da mi se izvinjavaju jer sam bio istrajan. A drugar je kod kbc isto tako nije valjao net a uzeo je opremu na revers nije mu radio net lepo on presao kod drugog. Dosli oni posle par meseci da traze da skinu antenu on ih naduvao i nije im vratio opremu. OD tad proslo par godina.
 
Poslednja izmena:
Ovde mi oni ne mogu pomoci,to je ono sto sam i sam zakljucio. Jedino sto ja mogu da izborim jeste prekid ugovora sa njima i da im ne platim,ali mi onda opet ostaje problem jer mi odvratna gazdarica ne dozvoljava da uvedem ADSL,niti optiku koja je zavrsena ispred moje kuce pre nekoliko dana. Paketi dobri,povoljni ali mi kucka ne da... Mislio sam da postoji resenje za ovo smece od interneta,ali ocigledno ne mogu da uticem na kvalitet...
 
A da uzmes i neki 4G net recimo Telenor samo za gejming?
 
Ne znam koliko ce meni posluziti taj 4G jer ja bas jasem po igricama mnogo... CS:GO, Fortnite... Nekad se zagine i po 10 sati dnevno :D
 
20 gb bi te zakrpilo mesecno za gejming i neki manji surf (bez YT). jos sam ja igrao na 3g umesto na 4g i fino je radilo. Oko pola GB ode dnevno za wot/wow (zajedno ukljuceni odjednom).
 
Sve i da potrosis 100GB imas idalje 2/2Mbps net, sto ti je pretpostavljam sasvim dovoljno za gejming.

Sto se tice pinga - na 4G je izuzetno stabilan.

Evo preko Vip 4G do vipmobile.rs:
--- vipmobile.rs ping statistics ---
140 packets transmitted, 140 received, 0% packet loss, time 27933ms
rtt min/avg/max/mdev = 19.526/21.168/30.691/2.391 ms

Sto ce reci od 20 do 30ms je ping.

Jedino se desavaju spikes kad imas dosta protoka na linku.
Evo pri uploadu:
rtt min/avg/max/mdev = 18.617/83.296/199.730/51.255 ms
Tj 18-200ms

Evo pri downloadu:
rtt min/avg/max/mdev = 19.536/201.615/424.543/91.599 ms, pipe 3
Tj 19-425ms

Ali ako konekciju koristis samo za igranje u vremenu kad igras onda je izuzetno stabilan.
 
Ne znam sta mi je ciniti,ne znam da li vip daje probni period barem 7 dana s obzirom da je moj mobilni signal VIP u stanu dosta los,ne znam kako bi se pokazao internet,s obzirom da rade na isti princip
 
Uputi prigovor Ratel-u na loš kvalitet internet usluga, traži raskid ugovora, bez placanja penala.
Inače može i gore od toga, ja kod mts-a često imam ping koji se kreće i do preko 1000ms, Brzina je od 3-6Mbps. To je tek užas
 
Nazad
Vrh Dno