Šta je novo?

Koja ploča za Ryzen 2600 i još par pitanja

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Planiram da menjam matičnu ploču i procesor, verovatno ću uzeti Ryzen 2600 i neku ploču za njega, ali da mi ostane RAM memorija stara - Memorija DIMM DDR4 8GB 2400MHz Patriot CL17
Dakle, u Emmi pošto mi je najbliža prodavnica nemam baš veliki izbor matičnih ploča, pa da čujem vaše mišljenje.
Ne bih opet neku mini ATX jer imam RX 560 i muzičku karticu pa ventovi nemaju mnogo vazduha, a piše da moje kućište podržava full ATX pa sam zato izabrao ovu:
Asus AM4 Prime B350-Plus

Neću ništa overklokovati pa mi ne treba neka nabudžena ploča, već obična na kojoj će mi sve raditi, dakle stara RAM memorija, grafička RX 560 i muzička kartica Asus Xonar DGX
Pa da čujem vaše mišljenje, da li je OK ova ploča ili neku drugu da uzmem, ali ne mnogo skuplju
Takođe da čujem da li može da mi ostane staro napajanje, 500W Raidmax RX-500XT. Trebalo bi da može po onom kalkulatoru, ali opet bolje je da pitam.

Evo čisto da vidite na slici kako je na mini ATX stanje kod mene, zato bih izbegao tu veličinu sada

 
Pitanje, da li je ova HyperX dobra i pouzdana memorija? Ima li neka druga, bolja?
Imao sam tu memoriju jedno vreme, malo je bilo problema sa x370 na 3200MHz ali na x470 chipsetu je radila odlično, Hynix-m chip.
CPU-Z 1700x21.JPG
Ovo je sa 1700x i x370, na 2nd gen Ryzen-u i 4xx chipsetu moralo bi da radi perfectno.
 
Poslednja izmena:
Imam MSI B350 tomahawk novu neotpakovanu sa garancijom ako je neko zainteresovan. Burazer sklapao konfiguraciju a sada odustao od dalje kupovine komponenti pa nije ni koristio.
 
Danas sam dobio od servisa u jednom minutu tri sms poruke, prva je da reklamacija nije uvažena i da uređaj radi, druga poruka je da je uvažena, treća opet da nije.
Ja ih nazovem, javi se neka ljubazna tetkica i kaže mi da se ne obazirem na poruke jer je još u testiranju.

Onda mi je pročitala u kompu da hladnjak nije bio dobro stavljen pa da se zato gasio, ja joj kažem da se zato grejao, a ne gasio, ona kaže da se još testira.

Malo pre dobijem opet sms od njih da reklamacija nije uvažena, zvao sam ih ali je prošlo radno vreme.
Da vas pitam, da li je moguće da se zbog hladnjaka dobija plavi ekran?
Ja mislim da bi se tada komp samo gasio bez plavog ekrana, a temperaturu sam ja pratio i dobro znam da kada se ugrejao nije se nikad gasio već naprotiv baš kada je hladan i ništa ne radim na kompu

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
kod nestručnog rukovanja je sve moguće.

odnesi nekom stručnom da ti lepo sastavi i podesi kompjuter.
 
Pa sada je u servisu, ako oni nisu stručni onda ne znam ko je.
Nisu dostupni sada, prošlo je radno vreme. Rekao sam ja danas onoj tetkici da ako mi se samo još jednom ugasi sa plavim ekranom vratiću ga nazad.

Još jedan problem je što nemaju ono kućište koje sam tražio pa ne znam koje da uzmem jer većina nema mesta za dvd rom, ili je napajanje dole pa će mi biti kratki kablovi... Najbolje da ni ne uzimam kućište jer ne postoji kod njih ništa što mi odgovara

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
kod nestručnog rukovanja je sve moguće.

odnesi nekom stručnom da ti lepo sastavi i podesi kompjuter.
Pa Emmi mu je i sklopio komp in the first place :)

Drafer, bolje bi prosao da si sam polako i pazljivo sve sastavio i povezao, a ako ti je napajanje to Raidmax RX-500XT iz potpisa, trebao si i njega da menjas za neko kvalitetnije :trust:
 
Nisam hteo ja da ga sklapam baš zbog toga jer bi posle oni mogli da kažu da sam nestručno rukovao pa upropastio ploču na primer pa da ne priznaju nikakvu reklamaciju, a ovako oni su ga sklapati pa ako nešto rikne ja nisam kriv.
Sto se tiče napajanja videću, trenutno smatram da mašina ne vredi ni upola koliko sam platio do sada pa nemam volje da ulažem još 20k za kućište i napajanje

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Stigla mi je ljuta mašina sa AMD-om na čelu sa reklamacije, kažu uspešno testiran pod opterećenjem.
Elem, radio mi je tačno dva sata pa se opet ugasio, sutra ga opet vraćam pa ćemo videti dokle ćemo tako, ne znam dokle imam pravo da ga vraćam.
Kada sam zvao servis uvek se javi neka žena koja nema veze sa životom osim što služi da prima platu, neće da me sluša kada joj govorim u čemu je problem nego ona meni čita sa kompa izveštaj koji je neko napisao za moj komp, ja joj kažem da to nije tako, ma jok ona zna bolje. Kaže dvd uspešno testiran, napajanje uspešno testirano i tako pojedinačno

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Vratio sam ga opet. Temperatura procesora je niža za 10° nego pre servisa ali i dalje je topliji od prethodnog Intela.
Prvo sam pričao sa onom tetkicom iz servisa i detaljno objasnio da mi se nikad nije restartovao komp zbog temperature, pa je rekla da sve to u radnji kažem.
A ja sam mu ostavio jedan folder na sred desktopa gde su mu slike plavih ekrana i pismo gde sam napisao šta se dešava.
Bar ću se opet naspavati jer nemam komp.
Ne vredi mi da tražim pare nazad, šta ću onda da kupim, isto to ali na drugom mestu pa da bude isti problem možda. Bolje da se reši da znamo šta ne valja.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
To bi trebalo onim serviserima jer nije više kod mene komp.
Sada sam ostavio i hard disk u njemu, prošlog puta sam ga izvadio pa je bio samo ssd i dvd jer možda bez hard diska radi normalno, ko zna šta se dešava.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Naravno da jesam, na 100% je i hard i taj novi ssd, a za kabal ne mogu da garantujem jer i na drugom kablu dok mi je bio spojen stari ssd sam pokrenuo njegov Windows pa je i sa njime imao plavi ekran, dakle to je drugi Windows koji je radio dobro na staroj mašini.
Mada malo mi je sumljiv jer par puta je poplavi ekran dok sam pokrenuo neke filmove sa harda, a uglavnom poplavi dok sa Firefox-om surfujem jer to najčešće i radim sa kompom
Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je komp juče sa servisa posle dve nedelje.
Osim što su ga premestili u novo kućište i ukrali sve moguće šrafove i od starog i od novog kućišta, napisali su opet da je testiran i da je sve u redu.
Piše da predlažu opet novi windows da instaliram bez mnogo programa. A svi ti programi meni trebaju i radili su i na celeronu pre 10 godina.
Radio mi je od juče do danas 24 sata, ali gasio sam ga, nije radio non stop i evo sada dva plava ekrana sam imao.
 
Stavljao sam slike ovde u ovoj temi, uvek piše druga greška, a večeras je drajver od programa Macrium Reflect, dakle sve živo mu smeta.
Koristim Windows 10 pro trenutno jer nas na silu teraju da ga koristimo, a mrzi me da opet instaliram sistem
Taj sistem već godinama instaliram pa posle par dana se vratim na windows 7, ili pre dve godine kada sam kupio novi komp isto sam isprobao 10 pa posle jednog dana sam prešao na 8.1.

09a6fc966865d1e809ed60a607b895f7.jpg


c704d727acdc457fa81f6f01f90b6df5.jpg
 
Poslednja izmena:
To ne znam.
Dva puta sam ga slao na reklamaciju i oba puta su mi napisali da je tamo testirano sve i da je ispravno
 
Poslednja verzija 1809 sa svim update zakrpama
 
Napraviti butabilni usb, pa pusti mem test. Ako prodje bez gresaka, javi, pa da dalje vidimo dta je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas nisam mogao da podignem sistem uopšte pa sam zaključio da ne vredi više da vraćam BackUp Macrium-om
Sada sam instalirao svež Windows 10 1803, i sprečio da se update-uje na novije, možda je Windows bio problem.
To mi je serviser napisao da instaliram novi Windows pa reko ajde da ga poslušam, ako opet bude brljavio tražiću pare nazad i sve šrafiće koje su mi uzeli i kupujem drugu platformu, Intel verovatno makar da je slabiji.
Mesec dana se patim i gubim vreme na ovo đubre, dva puta vraćao...
Sada ima novi Windows koji je stariji pa ćemo da vidimo kako se ponaša. Sada ima samo drajver za grafičku, internet i muzičku sa par programa.
Pustio sam neki film da ide u krug i ja sam otišao na posao, videću kada se budem vratio kući kakvo je stanje.
 
Poslednja izmena:
Prva greska je sto vracas taj backup. Uradis cistu instalaciju Win10 sa MS sajta, odradis pre toga update BIOS-a na zadnju verziju. Pusti update neka se izupdateuje sve. Ne stavljas puno programa nego samo osnovno da bi utvrdio sta pravi problem, ako je do softvera. Za test racunara, Burnin Test je dobar jer mozes posebno da opteretis svaku komponentu posebno i kad izbaci gresku tu je problem. Meni je onaj AM2 racunar radio sve ok i samo se zakuca random. Sa ovim testom se zaglavi posle par minuta inace ne mogu da izazovem da se zakuca kad ja hocu. Zamenio procesor i test radio dva sata bez zakucavanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno