Šta je novo?

Koja ploča za Ryzen 2600 i još par pitanja

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Planiram da menjam matičnu ploču i procesor, verovatno ću uzeti Ryzen 2600 i neku ploču za njega, ali da mi ostane RAM memorija stara - Memorija DIMM DDR4 8GB 2400MHz Patriot CL17
Dakle, u Emmi pošto mi je najbliža prodavnica nemam baš veliki izbor matičnih ploča, pa da čujem vaše mišljenje.
Ne bih opet neku mini ATX jer imam RX 560 i muzičku karticu pa ventovi nemaju mnogo vazduha, a piše da moje kućište podržava full ATX pa sam zato izabrao ovu:
Asus AM4 Prime B350-Plus

Neću ništa overklokovati pa mi ne treba neka nabudžena ploča, već obična na kojoj će mi sve raditi, dakle stara RAM memorija, grafička RX 560 i muzička kartica Asus Xonar DGX
Pa da čujem vaše mišljenje, da li je OK ova ploča ili neku drugu da uzmem, ali ne mnogo skuplju
Takođe da čujem da li može da mi ostane staro napajanje, 500W Raidmax RX-500XT. Trebalo bi da može po onom kalkulatoru, ali opet bolje je da pitam.

Evo čisto da vidite na slici kako je na mini ATX stanje kod mene, zato bih izbegao tu veličinu sada

 
Ploča je OK ali je 350, gledaj isto ali sa b450 chipsetom obzirom da je Ryzen druge generacije.
 
U Emmi su sve sledeće ploče 450 miniATX pa čak i ona od 18.000, a dalje od toga neću ni gledati.
Šta nije u redu sa 350 čipsetom?
 
U Emmi su sve sledeće ploče 450 miniATX pa čak i ona od 18.000, a dalje od toga neću ni gledati.
Šta nije u redu sa 350 čipsetom?

Nije problem u chipsetu nego ploče sa novijim imaju bolje performance sa memorijom na drugom Zen-u a i BIOS im je bogatiji.
 
Poslednja izmena:
Ok je ta MSI za ono šta ti treba. Možda i overkill, i onaj Asus bi završio posao, ali kako čovek kaže, B450 ploče su ipak malo bolje.

To napajanje će da posluži, ako nije baš staro (tipa 5+ godina)...

Gnezdo kablova je normalna stvar za mITX. Pod uslovom da ti je mašina u mITX kućištu, naravno, ako je u većem a kablovi su u neredu, onda si ti problem, heh.
 
To sam pre dve godine kupio, još nije istekla garancija, ima još godinu dana pa i napajanje će krajem decembra napuniti dve godine.
Kućište je neko maleno, ali podržava ATX, ali ploča mi je mini pa su zato kablovi načičkani, zato bih sad uzeo veću ploču jer onda nisam planirao da ću kupiti muzičku niti grafičku karticu.
Ako ima i nekih predloga u vežbi procesora slobodno predložite, planirao sam prvo Ryzen 5 1600,pa onda ovaj, još nisam konačno odlučio

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
veća ploča od mATX ti ne treba.ako se komponente zagrevaju to je do provetrenosti ne ploče.staviš jedan intake jedan exaust najveći koji možeš da uklopiš i ne uzimaj baš najveći krš od venta i gledaj da ima bar koji santimetar prostora oko ventova tj da nisu baš u zid i nema teorije da ćeš imati problema sa temperaturama.
 
Ne greje mi se ništa u kompu, naročito ovih dana. Samo kažem da mi je glupo sto je tako napravljeno da je slot za muzičku kartu na 1 cm od ventilatora, zato sam hteo veću ploču.
Ako nemaju tu ploču onda odustajem jer nigde nemaju ništa, kao da smo pod embargom, kao neka nestašica je svega
Tu na tom sajtu sam kupio ovaj monitor, naleteo sam iz prve da ga imaju, gledao sam i5 8400, ali takođe ne vidim ploče za njega
odustajem, nije to za mene, bar ne do živim ovde...

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne greje mi se ništa u kompu, naročito ovih dana. Samo kažem da mi je glupo sto je tako napravljeno da je slot za muzičku kartu na 1 cm od ventilatora, zato sam hteo veću ploču.
Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
Ne postoji "Slot zaa muzičku kartu" Ta Asus Xonar DGX je PCIex1 a to ide u bilo koji PCIe slot.
 
Kod mene ne jer je samo jedan PCI slot slobodan, dakle može ali kod nekog drugog čoveka da se bira u koji će slot, a kod mene on služi samo za muzičku, grafička kartica mi zauzima dva slota, u jedan je ubodena a drugi prekriva skroz, a treći slot gde je muzička kartica mu služi onda za ukras jer je grafička do tog slota.
Kako je onda kod onih ploča koje imaju samo dva slota? oba su samo za ukras izgleda.
Zato i neću više tu malu ploču da kupim jer ničemu ne služi
 
Poslednja izmena:
Mozes kupiti tu Asus Prime B350 Plus, samo neka ti provjere da li je uradjen update bios-a, 90% da jeste. Nove verzije imaju i malo drugacije kutije od prvobitnih - navedeno je na kutijama da imaju podrsku za drugu generaciju Ryzen procesora, sto znaci da fabricki dolaze sa odgovarajucim bios-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ništa ne smeta grafici što je razmak toliki.držao sam ja dva gpu-a na toliko pa je gornja karta bila toplija tri stepena zbog toga,sumnjam da audio karta može da doda više od stepena.
 
Nešto mi đavo ne da mira, našao sam ATX ploču koja nije preterano skupa, podržava M.2 pa se mislim da uzmem i novi SSD sa M.2 konekcijom
Ploča bi bila možda ova:
Gigabyte AM4 B450 AORUS ELITE
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...e-ddr4-sata3-glan-71-.11.html?productId=77478
A SSD je najjeftiniji od 240GB sa M.2 konekcijom, ovaj:
SSD M.2 SATA 240GB WD Green 545/465Mb/s, WDS240G2G0B
https://www.emmi.rs/ssd-ssd-m2-sata-240gb--wd-green-545-465mb-s.11.html?productId=70188
Pitao bih njih da mi to sve ugrade, inače neću da kupim jer ako nešto ne štima mogu da im kažem da stave drugi deo
 
Poslednja izmena:
Sad sam u škripcu, hteo je jedan dečko da dođe sad da kupi moj procesor i ploču, ali sam odložio za sutra jer moram na posao da idem a nisam ništa naručio jer je neradni dan.
Ta ploča je u Gigatronu 10.200 što nije loše, ali je Ryzen 5 2600 kod njih oko 28.000 što je loše, tako da ću radije u Emmi ako imaju na stanju onu ploču ili bilo koju drugu ako će oni da ga sklapaju to je uslov, a pare su moje pa neka slapaju :)
A za SSD sam odlučio ovaj:
https://www.emmi.rs/ssd-ssd-m2-128gb-patriot-scorch-nvme-1700-415mb-s.11.html?productId=70148
Ima brzinu čitanja 1700MB/s što je wow u odnosu na onaj prvi što sam predložio, jedino što je od 128GB, ali i ovaj sada što imam od 55GB mi je do pola popunjen, tako da će mi biti dovoljan.
Ipak brzinu ću osetiti sigurno sa tim SSD pa ću taj, a za ploču i procesor biće čupavo jer sada niko ne radi a neću imati komp da lakše tražim prodavnice i delove, cene...
 
Poslednja izmena:
Šta kažete za ovu ploču
ASRock AM4 B450M-HDV
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...-sata3-glan-71-usb-31.11.html?productId=76496

Kod ove je obrnuti redosled pa muzičku karticu mogu gore da ubodem a grafičku u donji slot pa će imati vazduha. Jeftinija je od one koju sam planirao, a ima i m.2 slot za ssd koji planiram da dokupim.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka

Ako neces da overklokujes svaka B450 bi trebala da radi okej sa 2600, tako da u tom slucaju uzmi jeftiniju od te dve a to je ta ASRockova.
 
To ću morati da se savetujem isto i sa korisničkim servisom, ok je ta ploča nego ne znam da li će grafičkoj kartici smetati taj hladnjak dole pošto grafička kartica zauzima dva slota, ovako na slici se to ne može zaključiti.
Ne mogu da zovem prodavnice jer ni sutra neće raditi tako da ću biti bez kompa neko vreme

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Nece smetati, hladnjak je iste visine (ili malo nizi) kao i Pci-E slot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naručio sam gore navedene komponente i prodao moju ploču sa procesorom. Sad ću biti nekoliko dana bez kompa, biće teško, ali to je iskušenje, valjda se neću oženiti od dosade :)

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Nije se isplatilo ovo svo cimanje kao što sam i prognozirao.
Naručio sam delove u prošli ponedeljak, rekli su da ima sve osim ploče koja će stići za tri do pet dana, kasnije kada je to prošlo kažu do sedam dana, sad mi kažu dve nedelje... Rekao sam da neću tu ploču sada ni za badava jer neću da čekam još nedelju dana i onda opet ko zna da li će stići.

Ja sam kod njih naručio blender pre nekih tri meseca i još nije stigao
Nisam trebao da ulazim u ovu avanturu, nemam gde da kupim stvari

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
@drafer
Sad imas vremena i da se ozenis i da se razvedes dok komp bude sklopljen :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
@Dakii
I da napravim krdo dece dok to stigne iz Kine... A ja sam na bolovanju već nedelju dana pa da poludim od dosade, samo čitam novine a na svim novinama je Darko Lazić jedina vest svakoga dana... Taj je zeznuo i Slavka Ćuruviju.

Sve neke žene su se javljali iz Call centra danas, ja sam hteo i ventilator za kućište da uzmem i da pitam u vezi ploče šta me zanima jer na sajtu ne piše kako treba, malo informacija pa sam ovu naručio i rekao da ako mi ne odgovara neću je kupiti...
Ovu sam na kraju naručio jer tu imaju na stanju pa bi sutra trebalo da stigne u Kikindu u prodavnicu pa tamo neka ga sklapaju.

https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...r4-sata3-glan-71-usb-.11.html?productId=76499

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Narucim sve komponente iz Madjarske, cekam 2 nedelje da dodju, dodjose nekako, sklopim komp, srecan kao kuce u liftu, da prikljucim monitor puusangija kartica ima hdmi izlaz, dvi-d a na mom monitoru vga i imam dodatak dvi-i, doslo mi da se roknem kao siroce, i sta cu narucim nov monitor i sad cekam da stigne, u medjuvremenu sam se verio :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Tako ću i ja izgleda posle 15 godina gubljenja vremena i nerviranja, od celerina, semprona...
Verovatno ni ovu ploču neću kupiti jer grafička mora u gornji slot, a ispod nje ssd će da se greje.
To tek sad čujem,a hteo sam da ih pitam da li može u donji slot pa niko ne zna iz call centra

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam o kojoj ploci pricas ali obicno donji slot je pci x4 ili x8 i tu gubis na performansima bas mnogo a nije to radijator da se greje bas toliko. Ja imam lose kuciste i drzim otvorenu stranu na kucistu ali redovno cistim.
 
Nazad
Vrh Dno