Šta je novo?

Top video plejeri

TOP VIDEO PLEJER?


  • Ukupno glasača
    43

Alchemist

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2018
Poruke
136
Poena
80
Koji video plejer ispunjava sve potrebe po vašem mišljenju?
Kada kažem sve potrebe, mislim pre svega na kvalitet reprodukcije sadržaja, dakle na performanse i
na drugom mestu zadovoljavajuć nivo opcija koje plejer pruža.

Evo moje liste top video plejera, a vi se pridružite u izglasavanju top video plejera.


1. PotPlayer
2. MPC BE
3. MPC HC
4. VLC
5. KMPlayer
6. GOM Player
 
Poslednja izmena:
Što se tiče muzike, mislim da je AIMP naslednik winampa i čuvenog foobara2000.
Možda grešim, uostalom reč je samo o mom subjektivnom mišljenju.
 
Poslednja izmena:
video:

1.mpc-hc (be).najveća podrška filtera/renderera,poprilično lak za podesiti.mane: prastar i osnovni gui koji niti je naročito funkcionalan niti može preterano da se kastumizuje.

lično ga koristim 80 posto vremena,tj za sve 24/30fps fajlove uz madvr i blueskyFRC

2.PotPlayer.uz svega par bitnijih filtera manje skoro isti kao i mpc sem što ima daleko bolji gui.

koristim u ostalih 20 posto vremena tj kad je video 25fps i/ili hoću madvr-ov smoothmotion ili neću nikakvu interpolaciju (npr stari noir i evropski filmovi)

uz ova dva na laptopima i putovanjima koristim stock movies and tv win10 app pošto je najštedljiviji,i samo zbog toga,inače je krš.

jedno vreme sam imao i punu licencu za powerdvd ali on nema šta da traži pored mpc-a i dimitrirenderer/madvr-a.

audio:

i dalje foobar zbog asio/wasapi podrške i gui-ja koji je moguće manje više kastumizirati kako god treba.
 
mpc-hc i small player.
 
Stock win 10 "movies and tv".
Sasvim zadovoljan.
 
KMPlejer ubedljivo najbolji 100% i koristim ga za sve. Samo mu valja zabraniti izlazak na internet i majka. Radi dok pišem ovo na drugom monitoru. Plus JetPlejer za specifične potrebe jer ima mogućnost da točkićem miša guraš video napred nazad. Ostalo ništa od ponuđenog. Probao i Pot i Gom i VLC zelena salata ništa.
 
^@anal: ako si ti to rekao onda je to sigurno tako
 
VLC za sve.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
MPC-BE za video. Ima sve potrebne dekodere koji su dobro optimizovani, podržava madVR, može da skida titlove. Lako ga je podesiti jer nema suvišnih opcija i relativno lako se čovek može snaći u meniju. UI nije loš. Nije najmoderniji ali nije loš.
Za audio koristim foobar2000 zato što mi je all-in-one: plejer, organizator biblioteke i tagova, Audio CD riper i transkoder. Plus UI menjam po želji.
 
Potplayer za sve, pre sam VLC dok nije zapeo sa jednim DVD-om.
 
Mislim da vecina korisnika od 35+ godina koristi VLC i Winamp :)
 
Razvoj MPC-HC je kanda zaustavljen. MPC-BE je meni trenutno najbolji video plejer. Starije verzije potplayera su takodje dobre (poslednja 1.5x verzija npr). Audio plejer: AIMP i XMPlay, moze i Winamp naravno.
 
Ja takođe trenutno koristim potplayer, brz je, stabilan, ima sve opcije koje mi trebaju i backup-restore.
Od audija AIMP, ranije sam koristio JetAudio jer ima najbolji zvuk, ali interfejs mu je očajan, equlizeri toliko sitni da nemam volju da ih otvorim.
Na telefonu i dalje JetAudio jer je bolje urađen nego za komp, a o kvalitetu zvuka da ne pričam.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
AIMP mi je bio OK zaključno sa verzijom 3. Od verzije 4 ne podnosim interfejs.
A na fonu jetAudio mi najbolje legao. Čak sam kupio Plus verziju pošto ga stalno koristim.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
PotPlayer ubedljivo vodi, ništa novo :)
 
mpc-be
foobar2000
Podesio/zaboravio
p.s. mpc-be i mpc-hc je moguce svrstati u jedno (stvar ukusa), oba sam koristio, ali be je nastavio da se razvija, a hc stagnira.
 
Poslednja izmena:
Jos bolje radi Pot :D
 
Nazad
Vrh Dno