Šta je novo?

Održavanje broja "živim" (uz što manje/ređe troškove)

Keops

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
320
Koji paket@operater (pretpostavljam: neki prepaid.) zahteva najmanje troškove da se broj (samo) - sačuva aktivnim ?

Broj je lep, imam ga od kad si lepe brojeve kupovo na tezgi u Bulevaru. #prisećanje
I ništa drugo: nema promet u minutima/Netu, outgoing SMSu... Jedino ima incoming SMS (2FA) - više nego skromne potrebe. Nek' bude da ima i dolazeće pozive, ali nije neophodno.

Za to svima moram da dajem bar 200 din (minimalna uplata) na 3 meseca (važenje uplate)? Ili na koliko meseci, ako zanemarimo važenje uplate a uzmemo u obzir "važenje kartice"? 12? (Trenutno je MTS prepaid.)

Samo me zanima koji od provajdera (sa kojim paketom, ako ima ime) je postavio najmanje rigidna "važenje uplate + kartice" pravila. Uplatim, ubacim u kalendar sledeću uplatu i... Održavam. Ako u međuvremenu ne promene pravila. ;-P

Pozz!
 
Treba da ima dolazni saobracaj? Svi su ti 4 meseca max. Nekome je uspelo da preko Telenor vaucera odrzi i sada 12m ako se ne varam, i to je to.

Imas i bolju opciju, uplati kredit, placaj parking - sab te gabri za kredit ;)
 
Gleda se valjda važenje kartice, meni je kredit u Telenoru istekao, ali kartica važi do idućeg leta. Barem jednom godišnje dolazim u Srbiju, pa tad i koristim broj, i produžim rok važenja. Broj je aktivan za dolazne pozive i kad istekne kredit.
 
Kod Telenora je moguće jednom dopunom na 390 dana omogućiti važenje kartice i on jedini ne resetuje kredit na nulu nakon isteka.

Na Telenor pripejd 200 tarifnom paketu kredit traje 60 dana od dana uplate. Svaki put kada dopuniš kredit, važenje celokupnog kredita se produžava za novih 60 dana. Ako ti istekne kredit, biće ti omogućen samo dolazni saobraćaj i imaćeš dodatnih 330 dana da izvršiš dopunu kako bi tvoja kartica ostala aktivna. Dopunu možeš da izvršiš na bilo kom Telenor prodajnom mestu u iznosu između 200 i 5000 dinara.
https://www.telenor.rs/sr/privatni/...ena-pripejd-tarifnih-paketa-i-vazenja-dopune/
 
Poslednja izmena:
Za šta čuvaš taj broj?
Očigledno da ti ne treba... Tako da bilo koliko mali da je trošak on je prevelik

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prebaci u globaltel, 100 din je minimalna dopuna, a možeš ga koristiti i samo kroz aplikaciju
 
U Tln ako moze dolazni saobracaj stvarno 330 dana od dopune to je super, 200din na godinu dana (i potrosis ih za parking ;)).
Neka proveri neko u praksi da li je odlazni saobracaj dostupan i nakon 4 meseca od dopune.
 
Preko Telenor papirnig Voucher-a dopuna traje 330 dana. Minimalna dopuna je 200 dinara.
 
3+1.
Kod MTSa traje kartica 12m, ali gubi se kredit posle 3, i mislim da posle 4 nema dolaznoh saobracaja, ali to nisam siguran.
 
Nazad
Vrh Dno