Šta je novo?

Kompjuter blokira u desktopu - igre rade normalno

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,359
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Kompjuter iz potpisa. Pre mesec dana uzeh grafu 1060, sve je radilo kako treba i od pre neki dan kompjuter skroz zablokira, najcesce kada gledam nesto na Youtub-u. Samo zablokira i restartuj se. Probano 10ak puta i uvek zablokira kad nesto ceprkam po YT. Igre rade bez problema. Wot, Cod. Windows je sveze instaliran. Probano nekoliko puta i skroz reinstal windowsa. Uvek isto.
Live linux radi bez problema (youtube)
Live Windows 10 - Strelec, radi bez problema. Instalirani drajveri za nvidiu. Evo upravo pisem iz live windowsa, YT radi.

Nemam pojma sta da radim, narucio sam napajanje, jer jednostavno ne pada mi na pamet sta se desava. Trenutno napajanje je Antec 700w.

Windows je legalno skinut sa MS sajta.
 
Poslednja izmena:
Neispravno napajanje, nekompatibilnost istog sa plocom, ploca....
 
Napajanje je godinu dana radilo sa ovim sistemom (menjao sam samo gpu, sa 960 na 1060). U garanciji je, al ne mogu da ga nosim u servis kad radi sa live verzijama OS-a. Skroz je mind fuc.k situacija. Probao sam drugu graficku, i ona zablokira.
 
To ti je problem do windowsa.
Imao sam isti problem sa gt710.
Konstantno pucanje drajvera u win7.
Igrice sve rade, ali rad u windowsu bilo kakav posle nekog vremena pukne drajver.
100 drajvera sam izmenjao i isti problem.
Na nekima sam samo smanjio pucanje, ali nije se nista popravilo.
Ima na nvidijinom forumu zale se ljudi sa raznim karticama za to pucanje godinama unazad.
Youtube ce da radi na bilo kom browseru samo ako iskljucis Hardware Acceleration, ali ce slika da se cepa, pa to i nije neko resenje.
Probaj drugi windows ili neku drugu verziju 10ke.
Interesantno je bilo da sam negde isceprkao kako nvidia krivi microsoft za to, a ovi kazu da je to do nvidijinih drajvera i tako u krug, a niko od njih ne resava problem :D
Nekim ljudima se sve vratilo u normalu sa odredjenim starijim drajverima.
Pa ako te ne mrzi, isprobavaj ;)
 
Reinstaliraj pretraživače i/ili resetuj njihova podešavanja , probaj drugi pretraživač, reinstalacija Adobe flesh plejera, skini neki raniji Nvidia drajver i obavezno kada instaliraš idi na Custom install i čekiraj Clean install, ili skini drajvere sa DDU.
 
Ako je ff, iskljuci hw acceleration u podesavanjima i probaj.
To je brljalo kod sina, takodje samo yt.

TT over 6X
 
Totalno sam vise zbunjen kombinacijama koje sam napravio. I I dalje ne znam sta da mislim, ali sam nekako blizi resenju (da bacim sve kroz prozor :)). Shala.

Ponovo sam ubacio gforce 530 umesto 1060 I opet blokira YT. Ubacio sam stari ssd umesto novog I opet isto.
Onda sam prebacio 1060 I napajanje na drugi komp I tamo normalno radi, sto mu daje sumnju na plocu (koja opet normalno radi sa integrisanom grafickom I sa live distribucijama)

Sisteme sam reinstalirao bar 10 x za ovih dva dana. Iskljucivao hardversku akceleraciju u browserima.
Samo jednom mi je iskocio BSOD
 

Prilozi

  • WP_20181108_00_39_23_Pro.jpg
    WP_20181108_00_39_23_Pro.jpg
    967.5 KB · Pregleda: 102
meni jedino ima logike da je neki overklok jer ploča nije ako radi u strelecu pod drajverom.u suštini možeš da rasklopiš sve,detaljno očistiš naročito pci-e i ram slotove i isproveravaj pinove.

da se ogradim,sa fon-a sam pa ne vidim taj atačment,naravno taj bsod isproveravaj.
 
Probaj Whocrasded da li ukaže na neki drajver.

Audio drajver, probaj Asusov, ili samo windowsov ako već nisi. Probaj drugi pci-e slot. Memorija? Možda sata kabel, bios?
 
Poslednja izmena:
Da li koristiš ps2 ili usb miš/tastaturu? Znam da je glupo ali meni se desilo da komp zabada random i posle silnih provera, menjanja komponenti, provera bacanja vodice itd. Ispostavi se da prekida kabel od ps2 miša i ubija sistem :-o

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
bravo,moze da bude do levih ahci drajvera...za 8 i 9 seriju ovo je drajver:

https://mega.nz/#!EVtUnaQQ!raIuJj7TjiaEnnvdeV45cjbIxVwzc1lGw9wSSUxOuAA

ako ne pomogne onda ostavi na mikrosoftovom.
Pozdrav meni se desava isti problem,ista prica bilo koji video da pustim zabode kad se obrisu drajveri radi normalno cim win instalira drajvere odmah krecu problemi.Problem sam resio tako sto ne palim video klipove na pc-u.

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Meni se cini da je kod mene nesto poluispravno. Nemoguce je da je do pre neki dan sve savrseno radilo, a od sad moram specijalne drajvere da instaliram. Jednostavno je nesto pocelo da otkazuje.
Ono sto sam za sad uspeo da saznam.
Graficka 1060 i 530 ne rade na glavnoj ploci (sad pocinje da koci cim udje u win, ako i udje u win)
Graficka 1060 i glavno napajanje rade normalno na drugoj ploci.
Glavni kompjuter radi normalno kad se izvadi graficka i koristi integrisana.
Linux radi normalno sa svim komponentama, sto tek zbunjuje.
 
Meni se cini da je kod mene nesto poluispravno. Nemoguce je da je do pre neki dan sve savrseno radilo, a od sad moram specijalne drajvere da instaliram. Jednostavno je nesto pocelo da otkazuje.
Ono sto sam za sad uspeo da saznam.
Graficka 1060 i 530 ne rade na glavnoj ploci (sad pocinje da koci cim udje u win, ako i udje u win)
Graficka 1060 i glavno napajanje rade normalno na drugoj ploci.
Glavni kompjuter radi normalno kad se izvadi graficka i koristi integrisana.
Linux radi normalno sa svim komponentama, sto tek zbunjuje.
Da li si probao drugi windows?

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Probao sam drugu varijantu windows 10. Jedino ona live verzija radi dobro. Videcu koja je to verzija, pa da probam sa njom. Mada mi se sve nekako cini da nesto crkaje :d

PS. Probacu i drajvere sa prosle strane, mada kazem, ne verujem da je do softwera. Primetio sam da neki put kad udjem u bios samo zakoci i nema mrdanja, vec nasilnog restarta. Isto tako i sa F8, kada biram sta hocu da butujem. Neki put se i tu zamrzne.
 
Poslednja izmena:
Probao sam drugu varijantu windows 10. Jedino ona live verzija radi dobro. Videcu koja je to verzija, pa da probam sa njom. Mada mi se sve nekako cini da nesto crkaje :d
Meni se problem kao tvoj desava da prelaska sa win7 koji je bio skroz okej na win10

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
bravo,moze da bude do levih ahci drajvera...za 8 i 9 seriju ovo je drajver:

https://mega.nz/#!EVtUnaQQ!raIuJj7TjiaEnnvdeV45cjbIxVwzc1lGw9wSSUxOuAA

Probacu i drajvere sa prosle strane, mada kazem, ne verujem da je do softwera.

Nisam verovao da sam bas ovoliki noob, priznajem, NOOB sam :D
Instalirah ove drajvere dok mi je komp radio sa integrisanom kartom, onako preko q***, jer sam znao da nece da radi, kad posle restarta, TA NA NA NA...Radi ko gromom osinut, za sad, da ga ne ureknem.

Isprobavacu ga sad.

Zahvaljujem se mnogo svim dobrim ljudima koji su odvojili svoje vreme na moj problem.
 
Poslednja izmena:
Nisam verovao da sam bas ovoliki noob, priznajem, NOOB sam :D
Instalirah ove drajvere dok mi je komp radio sa integrisanom kartom, onako preko q***, jer sam znao da nece da radi, kad posle restarta, TA NA NA NA...Radi ko gromom osinut, za sad, da ga ne ureknem.
Mozes da mi objasnis sta si uradio nisam te bas skapirao da pokusam i ja

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Skinuo i instalirao drajvere sa mega.nz
https://mega.nz/#!EVtUnaQQ!raIuJj7TjiaEnnvdeV45cjbIxVwzc1lGw9wSSUxOuAA
Restartovao komp i za sad radi i YT i ostalo u desktop okruzenju.




PS. Ipak ne. Sve radi kao savrseno i je jednom trenutku pljas, restart.
Pa meni tako isto kada obrisem drajvere us safe modu radi neko vreme okej i odjednom samo pocne zvuk da se izoblicava i slika frizuje ili opali restart.

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
jel ti upaljen XMP?mada i u strelecu bi zakucao...

nema ti druge nego da vrtis memtest preko noci.
 
Ti imas 32GB rama? Probaj prvo jednu memoriju u slotu pa drugu.
 
Mislim da nije niko spominjao, a moze biti to u pitanju - iskrivljeni pinovi u cpu socket-u. Ako si u mogucnosti, skini cooler, otkaci snalu i pod povecalom pogledaj imas li iskrivljenih pinova u socket-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jesam ja,standardni set - pinovi,da se sve raskaci,precisti,testira van kucista,vrate defaulti u biosu...
 
Verovatno slot za grafiku crkava, nema drugog objasnjenja. To sto radi pod Linuxom govori da radi sve sa OpenGL engine-om dok Windows koristi Direct 3D i Direct Draw za video. Tu se desava neka greska.
 
I meni smrducka na to.
Ne verujem da su pinovi, od starta bi brljavili...

Imao sam nedavno 1 freez i restart kompa posle menjanja maticne, posumnjao na ram, izvrteo memtest i nasao 1 gresku. Single module test nista nije nasao.
Skinuo cpu i jedva pod lupom videh da jedan pin cudno stoji, pravilno ali drugacije. Poravnao i od tada sve ok.

Izvrti i ti memtest da budes miran.
Slicno sam imao davno sa pci slotom, koji je bio poluispravan i random brljao sa zvucnom...
Potrajalo je dok nisam provalio sta je tacno...

TT over 6X
 
Nazad
Vrh Dno