Šta je novo?

virus/trojanac na novom winu

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
juce instalirah svez win10/64b, na novom tek otpakovanom ssd-u, i od jutros, windows defender mi prijavljuje neko smece Win32/Skeeyah.A!Bit, koje svaki put kao stavi u karantin, ali ga prilikom ponovnog paljenja opet prijavljuje i opet kao stavlja u karantin.
od sajtova posetio samo b92, fejs, drajvere sa acer sajta i mail, nista vise, nemam pojma kako ga je pokupio.
jel neko imao susreta sa ovim smecem i kako ga se resiti?
thanx
 
Odakle ti Windows, da nije neki "aktivirani" sa torenta ?
 
Мени у овоме није јасно да је дефендер пријавио и бацио у карантин нешто а дозвољава да се увлачи у систем. Да ли можда некада гасиш антивирусну заштиту или игноришеш упозорења? Да ли си инсталирао још нешто по чистој инсталацији, нарочито крековано или је пиратски извор?
 
kao što rekoše,i meni smrducka na preaktivirani win (za kojim nema ali nikakve potrebe).

kome treba pun win 10 na brzaka ima enterprise evaluation na 90 dana koliko se sećam (i ima valjda varijanta da se produži) a i dalje radi apgrejd sa bilo kako aktivirane sedmice na 10tku,aktivira se i vezuje na ploču i onda može čist reinstall neograničeno puta iste edicije.
 
isti windows sa istog usb-a na druga 3 kompa instaliran, i nigde ne brljavi niti ista prijavljuje.....
jedino sta mi pada na pamet, posto smo preko onih driver findera kopali po netu za wifi driver, da je nesto preko njih skinuo....
instalirao sam malwarebytes, ocistio je kao komp i sad nista ne prijavljuje vise....
 
neće ga ništa spasiti od takvog softvera,sem da ga ne koristi i pređe na proverene alate.
 
Koja je putanja fajla koji WD detektuje?
 
malwarebytes ga je resio, vise se ne pojavljuje...., nasao je jos oko 30 "konjića", svi su bili smesteni u neki driver pack folder, kako sam i sumnjao, da ih je program za "nalazenje " wifi drivera povukao....
 
Pa to si zaboravio da napišeš nego ispade da je čista instalacija ili drajveri "prljavi".
 
Pa to si zaboravio da napišeš nego ispade da je čista instalacija ili drajveri "prljavi".

napisah jos pre 5 dana: "isti windows sa istog usb-a na druga 3 kompa instaliran, i nigde ne brljavi niti ista prijavljuje.....
jedino sta mi pada na pamet, posto smo preko onih driver findera kopali po netu za wifi driver, da je nesto preko njih skinuo....
instalirao sam malwarebytes, ocistio je kao komp i sad nista ne prijavljuje vise...."

:)
 
Чему служе ти трагачи ако сваки хардвер има свој оригинални драјвер, свеједно да ли из апдејта, произвођача картице или чипсета? Они и јесу један добар начин за заразу.
 
Da ne otvaram temu, nemam ovaj problem ali je windows 10 u pitanju.
1803 build, Win 10 Pro (torent kupovina). Pre neki dan mi je izbacio poruku da mi windows nije vise aktivan. Ne secam se kako sam ga aktivirao posle instsalacije, ali KMSpico ne radi, probao sam 20-ak nacina aktivacije ovog build-a 1803 i svaki put ispise 0xc0020036 error.
Isto vece pre isteka aktivacije (licence - sta vec) poceo mi je CPU USAGE praviti problem. U idle na desktopu mi je zauzece procesora setalo od 15%- 99% najcesce 30%. Proces je bio sppsvc.exe. Njega sam nekako ubio preko proceshaker2 programa.
Kasnije sam procitao da je taj proces nekako povezan sa licencom windows-a.

Jel moze neki predlog osim nove instalacije, svezeg windowsa?
Cistio sam viruse posle Avast djubreta sa MalwareBytes-om i nasao je 84 fajl-a zarazena pored aktivnog Avasta. Pocistio sam, ali dzabe- ostaje mi problem aktivacije Windows-a.

A sve je ovo pocelo odjednom, pa stoga pretpostavljam da je jedan problem zasluzan za sve to.
 
Чему служе ти трагачи ако сваки хардвер има свој оригинални драјвер, свеједно да ли из апдејта, произвођача картице или чипсета? Они и јесу један добар начин за заразу.

laptop na koji sam instalirao, nije bas najnoviji, i za wifi postoje samo win7 driveri na oficjelnom sajtu. kad sam probao desni klik pa update i da usmerim na taj folder za win7 driver, vec je prijavljivao da je najbolji driver vec instaliran. doduse, sam windows je povukao neke svoje drajvere, ali je wifi radio u rikverc maltene, pa smo onda probali preko tih driver findera. cak sta vise, pronasao je noviji driver, i sad wifi zaista radi kako treba.
eto, to je razlog zasto smo probali sa tim finderima.... :(
 
Da ne otvaram temu, nemam ovaj problem ali je windows 10 u pitanju.
1803 build, Win 10 Pro (torent kupovina). Pre neki dan mi je izbacio poruku da mi windows nije vise aktivan. Ne secam se kako sam ga aktivirao posle instsalacije, ali KMSpico ne radi, probao sam 20-ak nacina aktivacije ovog build-a 1803 i svaki put ispise 0xc0020036 error.
Isto vece pre isteka aktivacije (licence - sta vec) poceo mi je CPU USAGE praviti problem. U idle na desktopu mi je zauzece procesora setalo od 15%- 99% najcesce 30%. Proces je bio sppsvc.exe. Njega sam nekako ubio preko proceshaker2 programa.
Kasnije sam procitao da je taj proces nekako povezan sa licencom windows-a.

Jel moze neki predlog osim nove instalacije, svezeg windowsa?
Cistio sam viruse posle Avast djubreta sa MalwareBytes-om i nasao je 84 fajl-a zarazena pored aktivnog Avasta. Pocistio sam, ali dzabe- ostaje mi problem aktivacije Windows-a.

A sve je ovo pocelo odjednom, pa stoga pretpostavljam da je jedan problem zasluzan za sve to.
Nisi trebao nista da diras, procitao sam pre neki dan da je neki update pobrljavio aktivirane win 10 i da ce resiti u narednih par dana, procitao to dok sam bio na poslu, dolazim kuci palim laptop i poruka u donjem desnom cosku win nije aktiviran, pogledam u opcijama takodje pise da koristim neaktiviranu verziju, kliknem na update win-a izvrsio neki mali update i win ponovo aktiviran

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Чему служе ти трагачи ако сваки хардвер има свој оригинални драјвер, свеједно да ли из апдејта, произвођача картице или чипсета? Они и јесу један добар начин за заразу.
To su "Snake oil" programi, nekako moraju da zarade na njima, ne rade to iz altruizma.
 
Nisi trebao nista da diras, procitao sam pre neki dan da je neki update pobrljavio aktivirane win 10 i da ce resiti u narednih par dana, procitao to dok sam bio na poslu, dolazim kuci palim laptop i poruka u donjem desnom cosku win nije aktiviran, pogledam u opcijama takodje pise da koristim neaktiviranu verziju, kliknem na update win-a izvrsio neki mali update i win ponovo aktiviran

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Pa odradio sam i ja update koji je bio dostupan posle toga - ali nista resilo nije.
Uglavnom, sad sam dosao iz emmija, pazario sam ssd pa cu staviti svez windows.

Jel moze da se ugasi skroz update windows-a?
 
Moze, pogledaj na You tube imas detaljno uputstvo, lakse ti je da gledas i uradis.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
meni sinoc skinuo neki update za win10, posle restarta, laptop ko da je umro.....uzas bozji, sve tolikoooo sporo radiiiii da to nije normalno.....
ubio sam to smece od win10 i lepo stavio win7 evo ga radi ko ponovo rodjen, sve leti
 
Nazad
Vrh Dno