Šta je novo?

GandCrab 5.0.4 ransomware

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Društvo
nisam znao u koji forum da stavim temu pa molim moderator da premete ili mi kažu gde da premestim .
naime jedan drugar mi je doneo laptop koji ima Gandcrab 5.0.4 ransomware ...bar mu to piše an slici na wallpaperu
Da li ima ikakve nade pošto ima dosta bitnih podataka na hardu?
 
Društvo
nisam znao u koji forum da stavim temu pa molim moderator da premete ili mi kažu gde da premestim .
naime jedan drugar mi je doneo laptop koji ima Gandcrab 5.0.4 ransomware ...bar mu to piše an slici na wallpaperu
Da li ima ikakve nade pošto ima dosta bitnih podataka na hardu?

Probaj ovo ako ne pomogne verovatno nema srece

https://noransom.kaspersky.com/
 
Samo onaj BitDefenderov može pomoći jer jer konkretno za GandCrab pravljen. "Nabavili" su ključeve za dekripciju Gand enkriptera v1 još odavno prilikom hvatanja lika koji je isti i napravio, pa su sada nabavili dekripcione ključeve i za v4 i v5 verzije (opet je neka cyber jedinica nahvatala nekog ili neki server, pa preuzela dekripcione ključeve).
 
Kasperski sajt koji sam psolao je odličan s obzirom da ti odmah i kaže jel postoji dekripter ili ne...i koji da koristiš ako ga ima....
 
Bit defender nije uspeo .doduše na sjatu se navodi gandcrab do verzije 5.03. (tj kako prepoznati po ekstenzijama) no ovaj koji ej napao računar je 5.0.4.

bitdefender krene da radi i maltene odmah izbaci initialization failed
 
Onda piši propalo nažalost.

Čuvaj disk sa enkriptovanim podacima negde sa strane za vreme kada izađe dekripter (kad god to bilo).
 
Za 5.04 se ocekuje u skorije vreme .Pravo je pitanje gde ga ljudi uopste pokupe ???
 
Nazad
Vrh Dno