Šta je novo?

combo Microlab Solo 6C+Realtek 887 ili DAC FX X6 + trenutni zvučnici(slika)

mareedesi

Poštovan
Učlanjen(a)
06.11.2012
Poruke
405
Poena
69
postavio sam pitanje i na jednom drugom forumu pa ću odličiti kako mi odgovorite jer se ne razumem u materiju a zvuk je sad ok tu i tamo sa integrisanom ali hteo bih bolje naravno. zvucnici su solidni, sa slike Panasonic, sa mini linije.

dakle ili prva ili druga kombinacija
šta biste vi uzeli
 

Prilozi

  • IMG_20181106_145318.jpg
    IMG_20181106_145318.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 133
  • IMG_20181106_145329.jpg
    IMG_20181106_145329.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 136
Dac fx x6 je nahvaljeno kinesko g (phone izlaz je gori od integruse: aj sto je sum na -80dB, nego jos i freq resp obara 10-20kHz). Doduse takvih slucajeva bezbroj u audiofiliji...
 
Poslednja izmena:
Jesi cuo kako zvuci ili..? Znam da je neki lik radio merenja sa X6 koji mu je stigao sa ostecenim ''iznutricama'' ali se oslanjam pre svega na sopstveni sluh.

Prvi sam protiv ''prehajpa'' bilo koje vrste ali X6 zvuci primetno bolje od integruse sa moje ploce (ALC892), bolje od Xonar DG karte dok je sa FiiO E10k ozbiljan duel mada je X6 i tu na nekim poljima bolji.
Uz multifunkcionalnost/konektivnost, plug & play jednostavnost (bez ikakvih bagova na win7 x64) i kvalitetno (retro) alu kuciste to je sasvim dovoljno da bude sigurna preporuka i verovatno i dalje najbolja kupovina za smesnih 50-60$. Po mom misljenju na polju zvuka se dobija ono za sta se i plati a bonus moze da bude svestranost uredjaja i kvalitetno, retro kuciste koje deluje odlicno uzivo. Nikada ne bih dao vise od 60, 70e za ovaj DAC ali da je kinesko djubre losije od integruse.. nije :)
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, ja verujem jedino merenjima (rmaa, merni mikrofon i td.). Usi (mozak) nas lazu (mnogo subjektivna ocena, koja varira od psiholoskog i fizickog stanja).
p.s. Mora da i kod Stalker'a je stigao ostecen, pa se ceo video sprda sa "hvalospevima" https://youtu.be/pi6JUvw5qT8 :D
I da, phone izlaz je djubre.
Jos merenje kod drugog lika (koji hvali to djubre): https://youtu.be/CgzUBftfTNs?t=249s
Nesto je trulo kod Kineza kad toliko "ostecenih" primeraka stize :D Ili ipak niko ne meri?
 
Poslednja izmena:
Pa po ovim ''merenjima'' X6 je losiji od moje integruse sa ploce iz 2011. sto ne da nije tacno nego je smesno :) Uostalom, zna se da RMAA merenja drasticno variraju ako se ne rade pravilno i sa odgovarajucom opremom, npr. GSM arena (jedan od najvecih tech-sajtova) vec godinama dobija krajnje cudne rezultate koji se drasticno razlikuju od ostalih sa neta (npr. od Juan-a iz Pocketnow redakcije). Jos 2012. sam batalio ta njihova merenja (posle slusnog testa nekoliko telefona).

Kao sto sam vec napisao - veliki sam protivnih ''prehajpovanja'' bilo koje vrste kao i krs uredjaja (posebno iz Kine). Realno me ne dotice sta ko misli o uredjaju koji koristim ali ovo je forum i cilj je preneti sto tacnije informacije pa mislim da takvo pljuvanje napamet nije u redu kao sto ne bi bilo ni neko ovaj DAC uzdize u nebesa i preporucuje kao ubedljivo najbolju kupovinu i za 100$+, naravno da sam i protiv takvih preterivanja.

Jeftiniji uredjaji poznatih audio brendova ali i chi-fi su tu da unaprede zvuk u odnosu na integrisana resenja sa ploca, ne kupuju se za preskupe sisteme, slusalice i ostalu premium audio opremu, zato se i vode kao ''starter DAC'' a ne kao nekakva hi-fi i audiofilska cuda. I u ovom slucaju se dobije ono za sta se plati - bolji zvuk od najjeftinijih PCI/E Asus/Creative karti, otprilike isti kao kod DS/DX Xonara + pojacalo za slusalice, slobodan slot na ploci, lep i praktican uredjaj na stolu i to je to (za tu cenu odlicno), da zvuci kao dekovi iz ranga 200-300$ ne bi kostao 50-60$.

Garantujem da X6 zvuci primetno bolje od integrisane sa moje ploce koja nije totalni krs (na stranu to sto FX ima pojacalo), bolje od DG Xonara dok je sa E10k vec ravnopravnija borba, X6 sigurno nudi malo veci soundstage i malo precizniji imaging uz malo detaljniji bas dok E10k ima nizu izlaznu impedansu (1.2 Ω) od X6 (malo iznad 8Ω) pa je u teoriji malo bolji za slusalice sa impedansama ispod do 80Ω. To je najveca mana X6 mada je npr. Asus Xonar U7 jos losiji, izlazna je valjda izmedju 15-20Ω. Ipak i uz 32Ω slusalice blagu prednost dajem X6 u odnosu na E10k, pre svega zbog malo detaljnijeg zvuka i boljeg osecaja 3D prostora i pozicioniranja dok E10k ima malo ''sladje'' srednje tonove.
Utisci sa drugih foruma govore slicno - da npr. DT990 (250 Ω) ili Sennheiser 600 zvuce bolje preko X6 nego uz ostale uredjaje iz tog cenovnog ranga (sub $100).

Ako ne verujes meni evo Alister moze da se javi, on koristi i Beyerdynamic slusalice ali i mnogo bolje zvucnike od mojih (+ pojacalo) i generalno ima vise iskustva sa kvalitetnijom opremom. Preko PP mi je rekao da X6 ne zvuci nista losije od njegovog starog DAC+AMP uredjaja koji je placen 150-200$/evra a da je uz to i prakticniji (zaboravih tacno model ali nije chi-fi u pitanju, cini mi se da je neki Cambridge Audio ali nisam siguran). Jos bar 10-ak clanova ima FX i niko se nije zalio. Nemoguce da smo bas svi gluvi i ludi :) Moram da priznam da sam i ja sumnjao u opsti kvalitet i trajnost pre kupovine (pazario sam bukvalno iz hobija-zezanja) ali sam se za ovih 18+ meseci uverio da nema problema sa kontrolom kvaliteta i komponenti sto ne znaci da ih nece biti u narednim mesecima, godinama, ostaje da se vidi. Uz napomenu da ocajan kineski strujni adapter koji stize u kutiji treba odmah baciti u kantu i kupiti neki kvalitetan.

Dakle, prvo poslusaj kako zvuci i X6 pa onda donosi zakljucke. Tako je uvek najbolje :)

PS

Ako nekoga zanima modovanje ovog uredjaja evo par linkova:
https://www.reddit.com/r/headphones/comments/5rk667/fxaudio_dac_x6_gain_jumpers/?st=j2ddquwp&sh=8a16d0d9
https://www.reddit.com/r/headphones/comments/5sw8ur/fxaudio_dac_x6_tinkering_part_2_opamps/
 
Poslednja izmena:
Jos jednom. Merenje je zakon (objektivno). Slusanje je subjektivno (autosugestija, emocije, ako zelis vise o tome i zasto je to tako - izguglaj sta je psihoakustika i cime se bavi). Jedino blind abx test moze donekle da priblizi nase usi mernim uredjajima (ko je odaren za to). Meni sto se tice audio uredjaja je totalno nebitno sta ko cuje, pise, sta se hvali, dok nije izmereno na adekvatan nacin - to su prazne reci. Ovde je izmereno. Crno na belo. X6 je djubre na phone izlazu. Nije jedinican slucaj i nije samo kod Kineza. Pojacalo Denon pma720ae je takodje djubre (i takodje nahvaljeno), a pogledaj cenu. Uobicajena stvar: nista licno, just business.
 
Merenje moze da bude jedan od ''zakona'', ako je odradjeno pravilno i sa odgovarajucom opremom. Napisah vec da i jedan poznat i veliki tech sajt kao GSMA vec godinama kaci veoma sumnjive rezultate merenja koja se razlikuju od svih ostalih tako da i da nisam cuo X6 ne bih mogao tek tako da poverujem nekom random YT kanalu sa 150 pregleda.

Ne zaboravi da ti i dalje pises napamet i da nisi cuo kako zvuci X6 dok u isto vreme imas na desetine utisaka korisnika koji su direktno poredili X6 sa raznim integrusama, Xonarima, ostalim niskobudzetnim kineskim DAC+AMP pa i sa skupljim uredjajima poznatijih brendova. Prosto je nemoguce da to tim ''merenjima'' koje si postavio (a koja su losija od moje integruse) meni samo zbog nekakvih ''emocija'' X6 zvuci mnogo bolje, da ne pominjem poredjenja sa dokazano dobrim E10k (naravno sve u okviru sub $100 klase). Opet, ako sam ja ''gluv'' kako onda objasniti to sto Alisteru X6 zvuci uporedivo sa nekoliko puta skupljim DAC poznatog proizvodjaca? Taj DAC je kao model star verovatno nekoliko godina ali svejedno. Nisam verovao da je to moguce ali ocigledno jeste.

Postujem razlicita misljenja ali to sto pises mi ne deluje ozbiljno i vise mi lici na neki zadrt stav ili predrasudu, mozda i na trolovanje s obzirom da sam se setio sta si pisao u onoj (pravoj) hi-fi temi kada si iznervirao prakticno sve ucesnike iste :) U slucaju da posedujes veoma kvalitetnu i skupu audio opremu onda mogu da razumem da ti je sve vezano za socijala-fi smesno ali opet to nije razlog za pisanje napamet i trolovanje.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, nemam ja cilj da trolujem ili da omalovazam tvoje reci i ubedjenja. Ja ti verujem, nisam ni pomislio da lazes ili imas neki zli umisao. Ali ja sam se licno uverio da me sluh (u sustini predubedjenja) vara, t.j. na sebi sam isprobao sta je psihoakustika. To iskustvo mi je donelo totalni zaokret u viziji cele teme audio uredjaja, formata, instrumenata. Ja ne krivim tebe ili te likove sto hvale te uredjaje, ja krivim proizvodjace, trgovce i kvazi naucnike/strucnjake (muzikanti nisu nista bolji, ali su ipak umetnici, a ne ljudi sa tehnickim obrazovanjem) koji su vas ubedili da se samo usima veruje (i da sve to mora zaisto skupo da kosta), ZNAJUCI (u tome je kljucna stvar) da je to prevara, zarad licnih (novcanih naravno) interesa. I ta laz se toliko ukorenila, da je skoro nemoguce iskoreniti. Kako da dokazes coveku da gresi, ako svi oko njega rade isto.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, ja verujem jedino merenjima (rmaa, merni mikrofon i td.). Usi (mozak) nas lazu (mnogo subjektivna ocena, koja varira od psiholoskog i fizickog stanja).
Ko određuje šta je objektivno? Zašto bi meni kao jedinki koju interesuje da dobije zvuk koji joj se najviše sviđa bila najbitnija nečija "objektivna" ocena? Zašto bi bilo ko morao da prihvati nametanje da je nekakav "objektivan" zvuk onaj "pravi" (po kome/čemu)? Svi nosimo istu garderobu, telefone, imamo unificirano mišljenje o svemu oko sebe?
 
Poslednja izmena:
@Peja, objektivno je ono sto moze da se izmeri po nekom kriterijumu i standartu. Neobjektivno je ono kad svako ima svoje merilo i sve je to na oko (bez mernih uredjaja, bez ikakvih standarta, cisto onako iz licne vizije ili procitanih tudjih utisaka). Prost primer: za neku nijansu boje ce neko reci da je plava, neko da je zelena, to moze da zavisi od osobine oka, svetlosti ili ugla pod kojim se gleda, a objektivno ta boja ima izmerenu vrednost bilo u RGB ili nekom drugom sistemu. Dakle merni uredjaj je kolorimetar, a ne oko. To je objektivno, mislim da niko nece sad da tvrdi da bolje razlikuje boje od kolorimetra? Jedino u svetu audio vecina ljudi smatra, da je uvo merilo, a ne merni uredjaj. U tome je zabluda. Jer zvuk kao fizicka velicina moze da se koliko toliko tacno izmeri mernim uredjajima (u svakom slucaju na sadasnjem nivou razvoja neuporedivo tacnije od ljudskog sluha).
 
Poslednja izmena:
@Caridze

Razumeo bih takav tvoj stav da X6 zaista zvuci losije od stare ALC892 a zaista nije tako (da stvarno zvuci losije zavrsio bi u oglasima ili u kanti) u rangu je ostalih poznatijih sub $100 chi-fi sprava i popularnih DX/DS Xonara s tim sto ima pojacalo za slusalice, ne zauzima PCI/e slot, nudi veliki izbor konekcija i lepo deluje na stolu :) Otuda i hajp jer nudi sve to a kosta samo 50-60$, da je zvucno bolji naravno da bi cena presla 100$, nisu ni Kinezi ludi i dobro znaju sta prodaju i za koliko.

Jos vise bih razumeo tako negativan stav da si cuo kako zvuci sam uredjaj a da isti kosta npr. 150-200$ sto bi bila nerealno visoka cena u odnosu na kvalitete.

Zato ipak ne mogu da shvatim toliko pljuvanje napamet, nemoguce je da su skoro svi vlasnici ovog DAC-a gluvi, ludi i podlozni uticaju nekakvih audio-scum ''emocija'' :)

Evo jos jedan primer, Z je do sada testirao par slepera slusalica i razne opreme i zna prilicno da napljuje odredjene prehajpovane proizvode, posebno ako misli da zvuce ispod proseka ili lose za datu klasu, npr. globalno popularne i (pre)hajpovane M50x je ''sahranio''. A cak i on kaze da se radi o sasvim korektnom niskobudzetnom DAC/AMP koji je zvucno blizu nekih daleko poznatijih uredjaja iz vise cenovne klase (150-200$). A to se npr. poklapa sa Alisterovim utiskom jer i on ima neki bolji DAC iz te klase pa je direktno uporedio (pojacalo+zvucnici i BD slusalice).

 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, ja sam vec naglasio da usi kao "merni uredjaj" mogu se koristiti iskljucivo u blind testu (sa prethodno izravnjanom do +-0,1-0,5db jacinom zvuka). T.j. momentalno uporedjivanja dva uredjaja, a da se ne zna koji tacno slusas. Jedino tada, ako zaista imas dobar sluh, mozes da uporedis dva uredjaja. Ram memorija sluha (za uporedjivanje) je ~ 40 sekundi, nakon toga to su vec uspomene o emocijama/osecaju, a ne o zvuku. Zato ako je neko odlusao 1000 uredjaja, to ga ne cini strucnjakom, i ne daje mu pravo da uporedjuje nesto odslusano pre par godina.
 
ne mozes bas pojacala porediti po merenjima, zato sto i pojacala koja se sklope za 1000 din mogu da imaju hifi merenja kao i pojacala od 5000$, a ovo drugo se potpuno slazem, na stvarima u kojima je kljucan licni utisak/osecaj se uzimaju najvece pare, pa tako se reklamiraju usb kablovi od 1000$ iako provodi 0 i 1 kao i svaki digitalni kabel te svako svoj licni utisak treba i da zadrzi za sebe jer za druge nije merodavan

a sta god da nakacis na ove zvucnike bice meh..
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, ja sam vec naglasio da usi kao "merni uredjaj" mogu se koristiti iskljucivo u blind testu (sa prethodno izravnjanom do +-0,1-0,5db jacinom zvuka). T.j. momentalno uporedjivanja dva uredjaja, a da se ne zna koji tacno slusas. Jedino tada, ako zaista imas dobar sluh, mozes da uporedis dva uredjaja. Ram memorija sluha (za uporedjivanje) je ~ 40 sekundi, nakon toga to su vec uspomene o emocijama/osecaju, a ne o zvuku. Zato ako je neko odlusao 1000 uredjaja, to ga ne cini strucnjakom, i ne daje mu pravo da uporedjuje nesto odslusano pre par godina.

A sta ako neko radi direktne uporedne testove i ne oslanja se na ''secanja''? Evo npr. Z, da X6 zvuci losije od integrisane i kao kanta on bi odmah primetio da nesto nije u redu, iz fioke bi izvukao neki od brojnih DAC/AMP koje poseduje, uporedio i okacio klip na YT gde pljuje kinesko njesra i prevaru od dek-a, zar ne? :)

Naveo sam ti moj primer sa integrusom i 3 dokazano dobra niskobudzetna uredjaja koja imam, svi su bolji od integruse a X6 je najbolji (uz E10k ali naveo sam vec na kojim poljima je FX bolji).
I Alister je poredio sa 3X skupljim DAC-om poznatog brenda, da je FX djubre morao bi to i da cuje u direktnom poredjenju, krs zvuk tesko da moze da prevari iole iskusnijeg korisnika.
 
Poslednja izmena:
@vanbasten, pa bas mogu.. Sve ono sto se cuje - moze da se izmeri. Ali ne sve izmereno, moze zapravo i da se cuje. Merni uredjaji su mnogo precizniji. I neki izmeren sum, koji oni zafiksiraju, u slusanju se nece cuti, jer ce biti maskiran muzikom. Isto tako ovde sa tim x6, ljidi ne cuju ili ne primecuju da ima pad na visokim freq na phone izlazu, ali svi su ubedjeni (jer godinama se siri laz) da cuju bolje od mernog uredjaja.
@hsv.stoned, kao prvo: ja sam napisao kako se radi direktno poredjenje, ako neko odradi tako, ja rec necu reci (ako ne cuje razliku, znaci da necuje, ako cuje, znaci da ima dobar sluh i stvarno jedan uredjaj je bolji od drugog, ali to mora da se poklapa sa izmerenim). Kao drugo, integrusa nema headamp, i da bi bilo posteno - prikljucuju se zvucnici, ili odvojen headamp za integrusu (izmeren, da ne bi isto obarao freq resp ili dodavao sum kao phone izlaz na x6)
 
Poslednja izmena:
@kept, ni jedan. Zasto? Pa niko ne kaci merenja onog sto se prodaje, a ja nemam ni novca, a ni zelje da kupujem sve to, merim i kacim. Iz onog sto se napamet secam: stare eksterne zvucne emu (0202, 0404 i td), ali to je matoro i vec ima probleme sa drajverima. Jednostavno ne znam trenutno, ni sta bi sebi kupio. Trazio bi ono sto ima odradjena merenja, pa na sta prihvatljivo naletim.
 
@Caridze

Koji dac u klasi do $100 preporucujes, a da je kvalitetniji od pomenutog x6?

X6 se kupuje na snizenjima za 50-55$ i to je uredjaj koji je aktuelan vec 2 godine (ili malo duze) a ni Kinezi ne miruju pa se stalno pojavljuju novi i malo bolji modeli tako da svakako ima zvucno boljih u rangu 60-100$ samo zavisi u kom ''obliku'', kakva im je funkcionalnost itd. Jer neki su velicine usb flesa, neki metalne kutije ''od kilo'', neki su zvucno bolji ali nude slabiju konektivnost/funkcionalnost. Pre toga prvo treba da razmislis da li ti treba klasican DAC ili DAC + HP AMP combo.

Kome je budzet ogranicen na 30-50$ onda je i X3 dobra starter opcija: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/
9/10 za zvuk u toj cenovnoj klasi, 10/10 za odnos cena-opsti kvalitet, verovatno je i Jakub iz Poljske ogluveo kao i svi mi, posle testiranja trocifrenog broja raznih audio uredjaja iz svih cenovnih kategorija :)

@Caridze

Ajde da izbacim navedenu integrusu iz poredjenja i da ponovim primer sa DG Xonarom koji je po merenjima (sa tech sajtova) zvucno bolji od vecine integrisanih i ima pojacalo za slusalice. I X6 zvuci bolje i od te Xonar karte, ne drasticno ali bolje. Tako da ne cudi da oni koji su direktno poredili kazu da je po kvalitetu zvuka konkurent Asus U7 (ima hp amp) ili DS/DX kartama s tim sto ima pojacalo za slusalice i niz prednosti s obzirom da se radi o eksternom uredjaju.

Mozda cu do kraja meseca (iz hobija ali i kao apgrejd posle E10k) preci na neki bolji i skuplji mali usb DAC/AMP koji ima sjajne rezultate merenja u odnosu na cenu pa cu svakako detaljno uporediti sa E10k i X6, ocekujem solidan apgrejd na polju audio kvaliteta ali ce to i da me kosta verovatno vise od oba ta uredjaja zajedno.
 
Poslednja izmena:
@Caridze
Pitam, zato sto kao i vecina nezahtevnih korisnika kupujem uredjaje u tom cenovnom opsegu, za neobavezno slusanje muzike (Spotify) na racunaru dok radim. Planirao sam da kupim Topping d30, mozda cak i x6, pa ako trenutno postoji neka bolja opcija za navedenu sumu, rado bih poslusao svaki dobronamerni savet.

@hsv.stoned
Ako nije tajna, koje zvucnike koristis trenutno u kombinaciji sa x6 i sa kojim uredjajem planiras da zamenis isti?
 
Topping D30 je sigurno bolji od X6 ali je i skuplji i nema pojacalo za slusalice. Zato sam i napisao da Kinezi nisu ludi i da dobro znaju sta prodaju i za koliko $ :) https://www.soundphilereview.com/reviews/topping-d30-review-768/
Ako ti treba uredjaj samo za zvucnike (ne znam koje koristis?) onda je D30 jedan od najboljih DAC za taj novac a mozda bi vremenom mogao da povezes i neko pojacalo za slusalice (ako ih koristis uopste).

Nije tajna ali nisam jos odlucio, razmisljam izmedju nekoliko uredjaja slicnih karakteristika i cene.
 
@Caridze

Koji dac u klasi do $100 preporucujes, a da je kvalitetniji od pomenutog x6?
TOPPING D10 je skoro sigurno najbolji DAC u klasi ispod 100 $.

Za interno rešenje verovatno Creative Sound Blaster Z (PCIe) mada i Kitajci imaju svoje modele (videću da otvorim temu).

Al‘ trebaju i bolji zvučnici da bi se uvidela razlika, zar ne?
 
pošto već je išao tim putem sa zasebnim zvučnicima sad mu je bolje da uzme integralac poput alienteka jer sad još da juri i pojačalo...

alientek/topping se samo isplate ako ima nekog u cg ili gde već nemaju carinu ispod tih nekih 75e jer kod nas su i alentek i topping i više nego duplo skuplji nego na aliju.
 
@hsv.stoned

Alientek deluje odlicno! Na Aliju, cene za 11.11 su sledece:

FX-AUDIO X3 ----> 34$
FX-AUDIO X6 ----> 56$
Topping d10 ----> 76$
Topping d30 ----> 100$
D802C PRO -----> 107$
Alientek D8 -----> 108$

e sad sta kupiti od navedenog!? Razmisljam o nekoj od sledecih kombinacija -
1. Topping d10/30,X6 +Breeze + JBL Control
2. Alientek D8/D802c + JBL Control
3. Topping d10/30,X6 +Solo 6c/7c

Kakvo vam je misljenje o "polovnim" zvucnicima sa KP? Koji modeli su odgovarajuci za navedene Dac-ove u cenovnom opsegu od 100 - 250 evra?
 
na zvucnicima ne stedis.u prevodu dobri zvucnici ce zvucati bolje na zadnjem krsu nego najbolji dac/amp i krs zvucnici.sve para sto imas i nemas daj na zvucnike (dal pasivne,ili aktivne,to zavisi kako i sta iskoci) pa se za ostalo snalazi.

inace alientek nema teorije da je toliko,i sa xmos cipom moze da se nadje ispod 100 dolara,ako nema trenutno bice kroz koji dan,a i idu rasprodaje.ali prvo kupi zvucnike.
 
na zvucnicima ne stedis.u prevodu dobri zvucnici ce zvucati bolje na zadnjem krsu nego najbolji dac/amp i krs zvucnici.sve para sto imas i nemas daj na zvucnike (dal pasivne,ili aktivne,to zavisi kako i sta iskoci) pa se za ostalo snalazi.

inace alientek nema teorije da je toliko,i sa xmos cipom moze da se nadje ispod 100 dolara,ako nema trenutno bice kroz koji dan,a i idu rasprodaje.ali prvo kupi zvucnike.

druže, postavljam pitanje iz teme ;) neki kažu bolje zvuči dac sa solidnim zvučnicima, a neki bolje uzmi zvučnike 100+ evra msa integrisanom....pošto imam integrušu privremeno za hackintosh a u windowsu xonar dg, misliš li da je bolje zvučnike onda? hvala...
 
uzeo sam dac fx audio x3
mnogo dobra spravica :)..jasniji zvuk u odnosu na integrušu dosta pa i na xonar dg.
ne znam samo taj adapter dal da menjam za jaci sto se preporucuje.... imam neke ali ne sa dovoljnom amperazom. gde uzeti? dal oni sa pijace vrse posao?
privikavam se da smanjujem/pojacavam iz volume mixera ili iz plejera...kablovi napred sto strce, nije mi problem...
Samson sluske nisam jos bocnuo vec samo microlab fc330 zvucnike
Zna neko da li sluske smeju da se pristekaju u isto vreme kad i zvucnici, i da li one tada postaju glavne? tj cuje se zvuk na njima? i posle mogu opusteno da iskljucim i prebacuje se na zvucnike(ponavljam bez vadjenja rca kablova zvucnika)?
pošto u uputstvu kog sam dobio piše da ne smeju kablovi da se iskljucuju dok piči mjuza.
kontam da je bezazleno ali za svaki slucaj da pitam.
 
Nazad
Vrh Dno