Šta je novo?

Prepoznajte telefon

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,375
Poena
335
rešio sam da u potragu za telefonom krenem iz nešto drugačijeg ugla :) prosto, navešću sve što bi telefon morao da ima kako bi se predlozi kako tako fokusirali...deluje mi da tako izbegavam da se bakćemo sa modelima koji u startu otpadaju...

1. što bolja baterija, nikako neki sa par sati sot-a

2. ips ekran, ali ajd može i amoled, ips izgleda koči izbor...

3. minimum ovih sadašnjih nesretnih 6"

4. speakerphone mora biti vrlo dobar, ima razloga...

5. usb c

6. kamera što bolja i to bez gcam, ois obavezan

7. 3.5 za slušalice

8. micro sd slot

...i nikakav polukineski poluglobalni rom koji nema ota ili play store ne dolazi u obzir, root, gcam i slično me ne zanimaju...
 
Poslednja izmena:
@filip11314

ima i honor note 10, ali on stiže samo sa kineskim romom...ajd malo da pojasnim pošto neki misle da sam neozbiljan :)

desilo se to da sam sebi zakomplikovao izbor jer sam obišao naše operatere u knezu...i ne mogu da kupim bajagi 6" telefon koji izgleda kao 5" telefon od pre nekoliko godina...užas šta su proizvođači napravili od telefona sa tim 19.5:9 i 18.7:9 i drugim čudnim proporcijama...volim velike ekrane, dosta toga pročitam u pocketu i instapaperu jer ne stižem drugačije, i ti duguljastvi prcvoljci mi se uopšte ne sviđaju...a i za video su bezveze...po nekoj mojoj proceni, sa tim proporcijama jedino onda dolaze u obzir telefoni koji su okolo 7"...i tako stigosmo do mi max 3, koji je naravno opet kompromis, jer u tim veličinima ekrana nema nekog boljeg izbora...a sad onako očajnički pokušavam da iskopam možda ipak neki zaboravljeni model koji je 16:9 i ima bar 6"...i eto, tužna priča :)

a evo i ko hoće da čita nešto na tu temu...

https://www.androidcentral.com/189-...04.770724781.1541936034-1083490020.1539039112

https://www.phonearena.com/news/Sam...ts-the-deal-with-the-new-aspect-ratio_id92777
 
I ja vise volim 16:9 ekran na telefonu, a monitor volim 16:10. Nije mi jasno zasto ne naprave i poneki nov sa tim odnosom i malim bezelima. Ovako su ovi tipa 6.5 inca ko izduzeni oni stari od 5.5 inca.
 
o tome ti pričam...mislim da su male šanse da će neko praviti 16:9 telefone, posebno ne flagship modele...lepo su se dosetili...pošto je jedno vreme phablet od 5.5" sa 16:9 postao neka mera, preko noći su se odjednom pojavili telefoni od 6" ili 6.2"...i sad svako misli da je napravio veliki upgrade, eto imao sam 5.5" a sad imam 6", ili 6.2", ihaj, super napredak...kad im kažem za korisnu površinu ekrana svi me gledaju belo jer se svi bave samo dijagonalom ekrana...mogu oni telefone još da izdužuju, i dijagonale će biti sve veće :)
 
o tome ti pričam...mislim da su male šanse da će neko praviti 16:9 telefone, posebno ne flagship modele...lepo su se dosetili...pošto je jedno vreme phablet od 5.5" sa 16:9 postao neka mera, preko noći su se odjednom pojavili telefoni od 6" ili 6.2"...i sad svako misli da je napravio veliki upgrade, eto imao sam 5.5" a sad imam 6", ili 6.2", ihaj, super napredak...kad im kažem za korisnu površinu ekrana svi me gledaju belo jer se svi bave samo dijagonalom ekrana...mogu oni telefone još da izdužuju, i dijagonale će biti sve veće :)

Et, ja sam uzeo Pocophone. Sve mi je super i kamera, i baterija, i performanse i ovaj ips panel je ok, al' ekran mu mali strasno, ko da je izduzeni 5.3 inca+kerefeke po njemu (zub i zaobljene ivice). Ima ovaj odnos malo smisla za split screen multitasking, al' to isto ne koristim. Isto imam dva monitora, oba su 24 inca, jedan je 16:9, a drugi 16:10. Koristim uglavnom ovaj praistorijski 16:10, onaj 16:9 ne mogu da svarim nikako. Deluje veci dosta i ne mogu da verujem koliko mi znace tih dodatnih 120px po visini.
 
Nazad
Vrh Dno