Šta je novo?

Prepoznajte telefon

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,379
Poena
335
rešio sam da u potragu za telefonom krenem iz nešto drugačijeg ugla :) prosto, navešću sve što bi telefon morao da ima kako bi se predlozi kako tako fokusirali...deluje mi da tako izbegavam da se bakćemo sa modelima koji u startu otpadaju...

1. što bolja baterija, nikako neki sa par sati sot-a

2. ips ekran, ali ajd može i amoled, ips izgleda koči izbor...

3. minimum ovih sadašnjih nesretnih 6"

4. speakerphone mora biti vrlo dobar, ima razloga...

5. usb c

6. kamera što bolja i to bez gcam, ois obavezan

7. 3.5 za slušalice

8. micro sd slot

...i nikakav polukineski poluglobalni rom koji nema ota ili play store ne dolazi u obzir, root, gcam i slično me ne zanimaju...
 
Poslednja izmena:
rekao sam samo da necu modele koji su ni tamo ni ovamo, ili su samo tamo :) znaci otpada sve ono gde moram da rootujem, menjam romove i slicno, ili gde moram da izvodim egzibicije da bih imao play store recimo...ako telefon moze da se koristi out of the box bez svega toga nemam nista protiv...
 
Poslednja izmena:
Pa xiaomi telefoni su svi flagship u svojoj klasi :) :D

@Altru Stvarno je tesko pronaci telefon kakav trazis, jer za te neke pristojne pare nema tako nesto, a bogami ni za vece pare, sem tog Huawei mate 10.

Probaj ga nabavit po onoj ceni sa linka sto sam postavio za 379evra. Kad sam bio u Spaniji i poredio direktno obican i Pro , meni se vise svidjao obican Mate .
Sto se tice ostalog, xiaomi i problema sa zvukom. Mislim da sam imao par puta problem da razgovor prekida, ali vec odavno mi se to vise ne desava. Verovatno je to vec ispravljeno.
 
naći će se već nešto...od mojih početnih zamisli sam digao ruke manje više, jer se sada telefoni tako prave da je bukvalno nemoguće čekirati sve što hoćeš...nije više stvar ni cene, nego što je većina skupljih telefona osakaćena za mnogo više stvari nego neki midrange ( mislim tu na sd slot, 3.5 itd)...ako hoćeš i to onda kupi lošiji telefon :S: na dve stvari ću i dalje insistirati, što bolja autonomija i kamera...sve ostalo kako mora, nema druge...

zanimljivo je inače da se kod nas može naći nov mate 9 na više oglasa a mate 10 kao da je propao u zemlju...
 
Onda ti je moj predlog xiaomi mi. mix 2s. Anatomija odlicna, nesto za nijansu losija od Mate 10 pro ( imao sam Mate 10pro pre mix 2s ). GCam se instalira bez otkljucavanja bootloadera. Tako da i pored odlicne stock kamere imas i jos bolju gCam. Po meni stock kamera na mix 2s je bolja od stock kamere na huawei mate 10 pro. Cene su im slicne. Snapdragon naspram kirin,
 
a i anatomija mu nije loša :) kakav je mi mix 2s što se tiče kvaliteta razgovora, speakerphone? malo malo po xiaomi temama se žale da je tih zvuk za razgovore...
 
Mislim da sam pisao u vezi toga, da sam u pocetku imao problema prilikom razgovora, tj da se ponekad prekidalo. Ali sa novijim apdejtima, to je nestalo. Ja vise nema tih problema.
 
Honor 8x :) velik 6.5 incni displej , sjajna baterija ( juce sam imao 7 sati sot i jos 30 % baterije mi ostalo :) ) i skroz ok kamera .. Prelep telefon po meni medju prva 3 , i još ti ostane i para u dzepu , ja ga uzeo neki dan prezadovoljan telefonom , sve radi u fulu fluidno :)
 
kamera na 8x mi nikako ne vrši posao, naročito video snimanje, a dobra kamera mi treba...inače simpatičan telefon, sad sam ga baš pogledao u telenoru...
 
čitaš mi misli...malo sam večeras razgledao note 8 i 9 u telenoru...na note 8 probah da uđem u podešavanja kamere kad krahira kamera? wtf, ajd probam još nekoliko puta, isto...rekoh, mora da je neki security feature :) inače sam više razmišljao o note 8, note 9 nisam toliko proučavao jer pretpostavljam da je cena još uvek neprijatna...

čekaj, koji ti je ovo telefon ove nedelje :)
 
Odlican je note 8, ja ga koristim nikad problem takav nisam imao.. ko zna sta je taj bag tamo :)
Nisam prelazio na novije jer koliko god da jeste upgrade na note 9 ili s9/s9+ meni se nije isplatilo.. nadam se dobijanju pie sa novim UI pa ce to osveziti telefon tj bice malo moderniji.. ili ako budem u prilici
Preorder s10/s10+ zavisi od ponude kakva bude..
Skup je note 9 jos...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
@Altru treći...i osmi od početka godine (znam bolestan sam) [emoji1787][emoji56] Vidi i note 8 je odličan telefon (mani to pucanje kamere na demo modelima, nemoj da ti je to neki reper), ali ako imaš mogućnosti, nategni se na note 9 i miran si duže vreme (imao sam oba i ovaj drugi je poprilično u svemu unapređen-bolji).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
sinoć dok sam gledao sve te silne nove telefona ponovo sam ustanovio da mi se nikako ne sviđa ovaj novi odnos stranica...svi telefoni mi nekako deluju malo i usko...baš zbog veličine ekrana sam obratio pažnju na honor 8x ali i tih 6.5" mi deluje skučeno...nije bilo nijednog koji je blizu 7" ali čini mi se da kod ovih proporcija tek sa 7" se dobija neki malo komforniji ekran...ovo što sam video mi se ne sviđa ni za surf ni za čitanje, a i gledanje klipova na skraćenom ekranu je bezveze...dobilo se na tome da je telefon nešto lakši za držanje jer je uži, ali sve ostalo je bolje kod 16:9 ekrana...kod note telefona je još gore zbog onih besmislenih zaobljenih ivica koje samo jedu prostor bez potrebe...
 
Onda ćeš morati da udaris kompromis na kameru , posto ti je sve malo , vidi Honor 8x Max i zdravo ( imaš bateriju od 5000 mAh ) mislim da bi ti on odgovarao .. sad ti vidi sta ti je vazno pa odluči ..
 
Poslednja izmena:
@zma91 je otprilike zaključio ovu temu, neki kompromisi će morati da se prave...dobio sam dosta dobrih predloga, neke stvari su jasnije, odoh uskoro napolje pa videćemo...
 
Pa uzmi Max 3 i resen problem :)
 
@Altru To sve što ti hoćeš + 16:9 i prebrutalnu bateriju ima Samsumg A9 Pro iz 2016 godine! Kamera je nešto malo slabija za današnje pojmove ali uz malo umeća i sa njom će biti extra rezultati. Posle ovoga ja više nemam ideja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
G7 iz oglasa + da ti neko donese/posalje battery case iz USA/EU :)
 
@hsv.stoned

ti si čini mi se expert za sony telefone, jedno pitanje u stilu jutjubera, vredi li sony xa2 ultra da se kupi krajem 2018 :)

mogu da ga nađem napolju za 250 evra nov, kad sve odbijem tipa pdv itd, verzija od 64gb...veličina i bezeli mi ništa ne smetaju...
 
Mid-range htc, sony, lg i ostali slicni su izgubili smisao pored telefona kao sto je Saomi F1 npr.
Za uredjaje novije XA serije znam da su pouzdaniji (i hardverski i softverski) od starih ''M/C'' Xperia ali je malo skuplji F1 sigurno bolja kupovina.

Od sony-a vrede samo flagship uredjaji, mislim na isplativost (primeraka iz oglasa, posle nekoliko meseci od pocetka prodaje) u odnosu na konkurenciju (za sada su to XZ1/c, XZP, XZ2/c)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno