Šta je novo?

Najpovoljniji wire transfer u inostranstvo

peca89

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2005
Poruke
916
Poena
345
Koja je najpovoljnija opcija za plaćanje sitnih suma (20€) na IBAN u inostranstvu?

Tj znam koja je najjeftinija - naći prijatelja iz SEPA zemlje, ali to mi nije opcija. Intesa OUR transfer naplaćuje 1150 din, Telenor banka 22€, Pro credit 10€ ka Nemačkoj, Komercijalna, Reiffeisen, Unicredit isto slične sume...

Da li su sajtovi kao epayments.com, leopay.eu, paysera.com bezbedni?
 
Wu online

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
PayPal bolje. Leupay je OK, a i da nije, za 20e nije problem :)
 
Alfa, od kada je sa PayPal-a moguće uplatiti direktno na bankovni račun druge osobe? Zar nije LeoPay pre koju nedelju svima van EU blokirao naloge i sredstva bez ikakve najave? Čak i da im verujem, kako da otvorim nalog?

WU online nije dostupan iz Srbije?
 
Ne moze na nalog, ali ako nije neka starija osoba, sve joj je jedno.

A na 20e... to nigde nije jeftino da se salje, van zemlje :(
LeuPay mislim da je blokirao kartice, ne naloge?
 
Pa svakako danas nije moguće otvoriti nalog na LeoPay i izabrati zemlju Srbija. I da, promenili su ime iz Leu na Leo.

Znači plaćam liku za predmet sa Ebay, a lik ne prihvata ništa osim uplate na račun. Dakle, pitanje je kako uplatiti konkretno evre na bankovni račun, a ne kako prebaciti novac u opštem slučaju.
 
aha, ti pitas kako da budes prevaren :)
 
Čovek je regularno tokom aukcije naveo da prihvata samo Bank Transfer. Ima oko 400 pozitivnih ocena, nijednu negativnu, skor 100% i član je preko 5 godina. Znam da takva transakcija po pravilima ne podleže ebay garanciji, ali sam za 19,5€ spreman da rizikujem uz toliki pozitivan skor.

Molim vas da se vratimo na originalno pitanje?
 
Leu/LeoPay slobodno iskoristi ako moze, mislio sam da su samo kartice iskljucene, ne i nalozi u potpunosti :(

Za koju ti zemlju treba i banka? Ako je ka Nemackoj, jedino da se nadas da ima u Commerzbank-u racun, tada je jeftinije. Ili ProCredit, ne secam se u koju banku u DE.

Neko iz MKD evenutalno ako imas da ti odradi (mislim da je jeftinije, jer oni imaju racune u nekim EU bankama, nije dranje kao kod nas)
 
Čovek je regularno tokom aukcije naveo da prihvata samo Bank Transfer. Ima oko 400 pozitivnih ocena, nijednu negativnu, skor 100% i član je preko 5 godina. Znam da takva transakcija po pravilima ne podleže ebay garanciji, ali sam za 19,5€ spreman da rizikujem uz toliki pozitivan skor.

Molim vas da se vratimo na originalno pitanje?

400 pozitivnih je nista. Ali mislim da se plasi da ga ti ne prevaris. Mozda se opekao. U svakom slucaju ja ne bi rzikovao, pogotovo ako je jako primamljiva varijanta.
 
Peco: ako imas PayPal, odradicu ti uplatu, ti prebacis iznos na moj paypal, posto sam razumeo da si vec kupio, samo je placanje problem.
Prevara ili ne, svakako moras platiti ako ne zelis problem sa nalogom.

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Hvala, snasao sam se uplatom iz SEPA zone.

Inace, u intesi OUR transfer zapravo kosta minimum 2150din jer su u tarifniku posebno navedene provizija intese i trosak ino banke.
 
To vazi za sve banke. Izuzecu su jako spec. i navedeni ovde u temi :(
Sad da li je 2000/2300 se mozda razlikuje, ali oko 10e uzima ino banka (njihova maticna..) sigurno, plus neki minimum "nasa".
 
Svesno ću vaskrsnuti temu da bi ljudi lakše našli odgovor na ovo pitanje.

Sasvim prihvatljivo rešenje mi je https://transferwise.com/ Omogućava da se pošalje novac (u bilo kojoj valuti) na IBAN broj, a plaćate svojom srpskom platnom karticom. Sumu od 31,5 EUR sam prebacio prijatelju u Nemačkoj uz ukupnu proviziju od 1,69 EUR.

P.S. Porudzbina od pre dve godine je stigla bez problema. Nije nikakva prevara. U medjuvremenu sam video da solidan broj prodavaca u Nemačkoj (ipak manjina, ali nezanemarljiva) prihvata samo bank transfer.
 
Ima li nekoga ovde da mi pomogne? Treba da mi stigne novac iz inostranstva, poslat Wire transferom. Koliko je dana potrebno da bih novac legao na moj račun? Hoću li dobiti neko obaveštenje u vidu poruke? Pošto je prošlo već 24h a novac još nije legao na moj račun... Hvala unapred!
 
Ako ne stigne za 3-5 radnih dana, diži frku. Obavestiće te iz banke.
 
Nazad
Vrh Dno