Šta je novo?

Koji procesor? 1600x vs 2600 vs 2600x?

Milan89bg

Cenjen
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruke
43
Poena
160
Moja oprema  
Pametni uređaji
S23 plus, Huawei watch gt 3, freebuds 4i, Mi air fryer, Smartmi purifier, Mi blender itd...
Kupujem novi procesor pa sam u velikoj dilemi koji uzeti.
Odlučio sam se za mid-range ryzen ali ne znam da li da uzmem prvu generaciju ili drugu.
Da li se isplati dati 8k više za 2600x u odnosu na 1600x? Ili uzeti 2600 kao neku sredinu? Zanima me best buy trenutno sa ovim cenama.

Svaka pomoć je dobrodošla.
 
Mislim da 1600X sa cenom od 140-145e nema konkurenciju. Ja bih uzeo njega i B450 ploču.

Koji god RAM da uzmeš, moći će između 2666MHz i 3000MHz gotovo sigurno.

Uzmi u obzir i LC CC 120 kuler, običnu ili RGB verziju, zavisi šta voliš, mala je razlika u ceni.

Edit:
Preteče me Censored. :)
 
^ takodje, 1600x + lc-cc-120 RGB, best buy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ryzen 2600 i stock kuler. Bolji imc, bolji ipc, bolje klokove dostize.
 
Kupujem novi procesor pa sam u velikoj dilemi koji uzeti.
Odlučio sam se za mid-range ryzen ali ne znam da li da uzmem prvu generaciju ili drugu.
Da li se isplati dati 8k više za 2600x u odnosu na 1600x? Ili uzeti 2600 kao neku sredinu? Zanima me best buy trenutno sa ovim cenama.

Svaka pomoć je dobrodošla.

A procesor bi koristio za šta?
 
Iskreno, kad sam zvao radnje da pitam sta imaju na stanju, nije bila dostupna nijedna od ploca koje se preporucuju (tomahawk, prime plus itd) pa sam na kraju uzeo ovaj asus.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 
Iskreno, kad sam zvao radnje da pitam sta imaju na stanju, nije bila dostupna nijedna od ploca koje se preporucuju (tomahawk, prime plus itd) pa sam na kraju uzeo ovaj asus.
To kad nesto nije dostupno u maloprodaji ne znaci da ne mogu da nabave iz centralnog magacina ili od uvoznika za par dana (ploca koju sam predlozio je na stanju u radnji na M, ali ne u samoj radnji koja je malo veca od kioska, vec u magacinu) :trust:
 
Ja kad sam zvao radnju na M, rekli su mi da trenutno od b450 ploca mogu da naruce iz centralnog magacina samo asus tuf gaming plus, micro atx i atx, i to je to, da trenunto ostale bolje ploce b450 nisu dobavljive.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 
Ti u radnji na m su slepci najveci.

Ne bih od njih uzeo nista ni da poklanjaju.


Oni kod telekoma. U radnji smrdi na znoj, hw radnja vidi samo kada se naruci od uvoznika a b450 ploca nema ni za lek u Srbiji.


Najslepackije moguce poslovanje. Svaka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* moze da otvori hw radnju danas, jos malo pa ce i u kioske da ih nabijaju.

It svet i eponuda su postali potpuno besmisleni i bespotrebni sajtovi.
 
Poslednja izmena:
Kod njih sam kupio prvu konfiguraciju sa pentium I plus ogromni DTK od 15" daleke 1996. :)
 
Nazad
Vrh Dno