Šta je novo?

1440p na 32 inca?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram da predjem sa 1080p 24' monitora na neki 2k 32'. Interesuje da li je 2k rez dovoljna za 32'? Na sadasnjem monotoru su primetni pixeli, kao i na bilo kom monitoru preko 15' na 1080p. Takodje kada povezem 4k 43' tv na komp, izgleda preoizbiljno, ali gtx 1060 nema sta da trazi sa tom rez za igre i zato sam od 4k odustao... Nasao sam neki AOC povoljno, pa me interesuje kakvi su oni inace i koriristi li ih neko? do sada nisam imao iskustva sa njima.
 
AOC Q3279VWFD8 ti je best buy, a sto se utisaka tice, najbolje je da ga sam vidis, jer zavisi od primerka, ali i od posmatraca.

Ima citava tema na forumu, doduse zapoceta za prethodnu verziju koja nije imala IPS panel - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?421173-Veliki-monitor-za-malo-para!-AOC-Q3279VWF

Taj sam i planirao, sada cu iscitati link.. A za to da li je 2k dovoljno za 32 inca moracu licno da se uverim, ovako zavisi od korisnika do korisnika.
 
Ako kupujes onda obavezno kupuj online... U slucaju da ti se ne svidja, imas zakonsko pravo da ga vratis u roku od 14 dana....
 
Znači ništa onda bez 2160p realno :D zbog gustine piksela sam se nadao da cu se uklopiti u 1440p na 32'...
 
Ne znam otkud to. Koristim HP Omen 32 sa 1440p rezolucijom za rad i gaming i prezadovoljan sam. Mislim da bi mi 4k bila prevelika rezolucija.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znači ništa onda bez 2160p realno :D zbog gustine piksela sam se nadao da cu se uklopiti u 1440p na 32'...
Kao sto sam napisao, velicina pixela je prakticno ista kad se uporede 16:9 monitori od 24" (1080p) i 32" (1440p), a s obzirom da imas Full HD @ 24", kontam da bi se bez problema navikao na 0.002 mm razlike (ako je verovati podacima proizvodjaca) ;)
 
Odustah na kraju od 2k, iskrsla mi 2 modela 4k sada LG 27UD59-B (36000 rsd 3g gar) i SAMSUNG U28E570D (31000 rsd 1g gar), neka pomoc pri odluci?
 
samsung je TN a LG IPS.ja da imam 300e da potrosim na monitor ja bih dodao jos cca 100e i jurio 34" ultrawide.nije iskljuceno da ces i za te pare naci polovno sa garancijom...
 
samsung je TN a LG IPS.ja da imam 300e da potrosim na monitor ja bih dodao jos cca 100e i jurio 34" ultrawide.nije iskljuceno da ces i za te pare naci polovno sa garancijom...

4k ultra wide?
 
nijedan ultrawide nema standardnu 16:9 rezoluciju jer nije 16:19 vec 21:9.ali ok,posto te zanima samo gustina onda ova opcija otpada,ja sam uzeo 29" ultrawide i vratio ga jer je bio preuzak ali sam koncept posto sam dugogodisni multimonitor korisnik je nesto sto je meni licno bolje cak i od gustine piksela...isto kao i ti imam Tv i na njemu gledam 16:9 sadrzaj (serije,konzola) a na monitoru bi onda mogao da uzivam u pc igrama i 21:9 sadrzaju.

sve ovo sam napisao kao moje misljenje i da bude ideja vise,ali ako te zanima 16:9 i sto veca gustina ultravajdi logicno nemaju tu sta da traze.imas i HP 25" 4k ako ti je gustina presudna.
 
nijedan ultrawide nema standardnu 16:9 rezoluciju jer nije 16:19 vec 21:9.ali ok,posto te zanima samo gustina onda ova opcija otpada,ja sam uzeo 29" ultrawide i vratio ga jer je bio preuzak ali sam koncept posto sam dugogodisni multimonitor korisnik je nesto sto je meni licno bolje cak i od gustine piksela...isto kao i ti imam Tv i na njemu gledam 16:9 sadrzaj (serije,konzola) a na monitoru bi onda mogao da uzivam u pc igrama i 21:9 sadrzaju.

sve ovo sam napisao kao moje misljenje i da bude ideja vise,ali ako te zanima 16:9 i sto veca gustina ultravajdi logicno nemaju tu sta da traze.imas i HP 25" 4k ako ti je gustina presudna.
Naravno da je 21:9, gustina mi je bitna zbog detalja, ali ultrawide preko 1080p je preskup za sada... Drugar mi nudi sada soluciju lg 1080p 29" ultrawide HDR10 za cenu malo ispod AOC-a gore pomenutog, sto je najgore mozda i popustim jer trenutno ne planiram da menjam grafu a za 4k je preslaba za igre.. Najgore kada pokrene covek pricu i vrti 100 solucija, pogotovo kao ja sada ovde [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ako se dobro sećam, 1440p @32" ima istu gustinu pixela kao 1080p @24", tako da praktično nećeš primetiti razliku osim veličine.

Ne znam što neki forsiraju 4k za tu veličinu - ako je 1080p dobra mera za 24", odjednom 1440p na 32" nije a gustina pixela je ista...ajd' sad.
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam, 1440p @32" ima istu gustinu pixela kao 1080p @24", tako da praktično nećeš primetiti razliku osim veličine.

Ne znam što neki forsiraju 4k za tu veličinu - ako je 1080p dobra mera za 24", odjednom 1440p na 32" nije a gustina pixela je ista...ajd' sad.
Licno mi je malo i na 24, taman mi je gustina na laptopu 15.6" 1080p, zato "forsiram" 2160p, ali nista od toga bez gtx1080 sto nece biti skoro, tako da vrv ostajem na 1080p, prebolecu tu "gustinu" valjda [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
gustina mi je bitna zbog detalja, ali ultrawide preko 1080p je preskup za sada... Drugar mi nudi sada soluciju lg 1080p 29" ultrawide HDR10 za cenu malo ispod AOC-a gore pomenutog, sto je najgore mozda i popustim jer trenutno ne planiram da menjam grafu a za 4k je preslaba za igre..
LG 29WK600 ima tacku velicine 0.2628 mm, a ranije pomenuti AOC 0.273 mm - nema tu neke mnogo bitne razlike sto se gustine tice.

Za sitnije moras da ides na manji monitor i/ili vecu rezoluciju :trust:

LG 25UM58-P pixel pitch je 0.2286 mm

A LG 24UD58-B pixel pitch je 0.1369 mm

Planiram da predjem sa 1080p 24' monitora na neki 2k 32'. Interesuje da li je 2k rez dovoljna za 32'? Na sadasnjem monotoru su primetni pixeli, kao i na bilo kom monitoru preko 15' na 1080p.
Ne znam na koji nacin koristis kompjuter i monitor kad ti "problem" predstavljaju pixeli na 24" monitoru @ 1080p, ali jesi li probao da se odmaknes od monitora (ili da monitor odmaknes od sebe)? :type:
 
LG 29WK600 ima tacku velicine 0.2628 mm, a ranije pomenuti AOC 0.273 mm - nema tu neke mnogo bitne razlike sto se gustine tice.

Za sitnije moras da ides na manji monitor i/ili vecu rezoluciju :trust:

LG 25UM58-P pixel pitch je 0.2286 mm

A LG 24UD58-B pixel pitch je 0.1369 mm


Ne znam na koji nacin koristis kompjuter i monitor kad ti "problem" predstavljaju pixeli na 24" monitoru @ 1080p, ali jesi li probao da se odmaknes od monitora (ili da monitor odmaknes od sebe)? :type:
Na manje od metar sam, najvise mi smeta na fontovima... Ako je razlika kao sto kazes, onda bolje da idem na LG, koliko sam upucen dosta igre lepse izgledaju uz HDR, mada verujem da na ovom nije neki kvalitet toga, ali bice razlike u odnosu na 10yrs old Flatron LG sa TN panelom [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne znam za HDR (meni na uporednim slikama izgleda malo kičasto), ali AOC ima bolji Colour Depth (u specifikacijama)

Global_34WK650_2017_Feature_02_HDR10_D.jpg
 
Ne znam za HDR (meni na uporednim slikama izgleda malo kičasto), ali AOC ima bolji Colour Depth (u specifikacijama)

Global_34WK650_2017_Feature_02_HDR10_D.jpg
Baš je kič tu, mada ne verujem da je tolika razlika... Trenutna logika mi je, ako im je slicna gustina bolje ici na 29" jer ima manji ukupan br piksela a samim tim ce igre bolje raditi 10ak % a nije znacajna razlika u velicini + ultrawide i 3g garancije. Aoc bih jedino probao jer ga forumasi hvale, a i volim ici na manje poznate brendove zbog odnosa cene/kvaliteta dok se probijaju na trziste (kao xiaomi kada se pojavio kod nas nezvanicno).. Za vikend uzimam, mada za koji god da se odlucim mislim da nema greske.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ma svaki ce ti biti bolji od 10 godina starog TN-a.

Ja bih recimo isao na AOC upravo zato sto je veci (veca radna povrsina, a i kad se gleda na duze staze, pre ces kupiti jacu karticu nego opet novi monitor), a i 16:9 odnos stranica je mainstream.
 
Planiram da predjem sa 1080p 24' monitora na neki 2k 32'. Interesuje da li je 2k rez dovoljna za 32'? Na sadasnjem monotoru su primetni pixeli, kao i na bilo kom monitoru preko 15' na 1080p. Takodje kada povezem 4k 43' tv na komp, izgleda preoizbiljno, ali gtx 1060 nema sta da trazi sa tom rez za igre i zato sam od 4k odustao... Nasao sam neki AOC povoljno, pa me interesuje kakvi su oni inace i koriristi li ih neko? do sada nisam imao iskustva sa njima.

Sasvim je dovoljno 2k na 32". Ako imas para idi i na vecu dijagonalu i na visu rezoluciju.
 
Na kraju uzeh LG29WK600 zbog veceg ppi u odnosu na aoc i veca garancija... 29" taman legao, mada sam i zbog njega morao da prosirim otvoru u polici na stolu. Ultrawide preozbiljno izgleda, mnogo lepsi osecaj koristiti, kako za game tako i za rad(prvenstveno 3 taba lagano otvorim u Visual kodu, takodje i za Premiere/After effect olaksa rad). HDR 10 retko koja igra podrzava, npr BF1 podrzava i super izgleda sa njim... Isti ovakav model bez HDR-a 40ak € manje... Generalno, ako se neko ima slicnu dilemu, moja preporuka za ovaj monitor... Jedina mana sto ima manja probijanja sa strane, ali nisam hteo da menjam jer se jedva primeti na crnoj,a vidim da je na dosta monitora i taj problem zastupljen..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako ti je sa pixelizacijom, primecujes ili...?
Inace aoc nije "nepoznat", u srb je vise od 10 god ako se ne varam, cak prve serije kod nas gde smo dobili test primerke su puno vise nudile za manje para od konkurencije.

Ostali sto se gadjaju sa wiki linkovima i teh. podacima:
Skupite par drugara pa odete negde gde ima izlozeno 30+ monitora koji pustaju isti sadrzaj i imate slobodu da cackate... kada to uradite i porazgovarate na kraju o utiscima, necere verovati koliko razlicito vidite.
Npr drugar ima fhd na 32. Njemu super, meni minecraft.
Ali koristim trenutno aoc 27 fhd, gde je meni takodje izrazena pixelizacija ali na prihvatljivom nivou jer ne provodim trenutno toliko vremena za kompom a prikaz boja fenomenalan, koji je otresao sve ostale proizvodjace u momentu kupovine.
Ali dosla zima i imam jos ~6 nedelja godisnjeg a ne idem nigde, znaci pada neki 2k inace cu razbiti monitor.

Naravoucenije: licni afiniteti i nista vise...

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Na kraju uzeh LG29WK600 zbog veceg ppi u odnosu na aoc i veca garancija... 29" taman legao, mada sam i zbog njega morao da prosirim otvoru u polici na stolu. Ultrawide preozbiljno izgleda, mnogo lepsi osecaj koristiti, kako za game tako i za rad(prvenstveno 3 taba lagano otvorim u Visual kodu, takodje i za Premiere/After effect olaksa rad). HDR 10 retko koja igra podrzava, npr BF1 podrzava i super izgleda sa njim... Isti ovakav model bez HDR-a 40ak € manje... Generalno, ako se neko ima slicnu dilemu, moja preporuka za ovaj monitor... Jedina mana sto ima manja probijanja sa strane, ali nisam hteo da menjam jer se jedva primeti na crnoj,a vidim da je na dosta monitora i taj problem zastupljen..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ne znam koliko si platio monitor. Ali trebao si da razmotris AOC model od 32" i 2k rezoluciji i 8bit panel. A mislim da je sada ispod 27k. Probijanje nema nikakvo. Ali ok ako ti se svidja UW monitor. Meni licno to ima smisla za dijagonalu od min 34". Posto imas u sustini visinu monitora od 23". Ali ako si ti zadovoljan....
Sto se AOC-a tice to je stara firma, i po dobrim cenama nude bas dobre monitore.

Ogromna je razlika, cak je i satndardni format 27 bolji od toga po meni. Ima vecu radnju povrsinu 27" (veci je povrsinski)16:9 od 29" 21:9.
http://www.displaywars.com/29-inch-21x9-vs-31,5-inch-16x9
http://www.displaywars.com/29-inch-21x9-vs-27-inch-16x9
 
Poslednja izmena:
Pikselizacija ista kao na staroj 23', samo dosta bolja slika... Jeste 2560x1440 AOC ali je gustina manja, 91ppi u odnosu na ovaj 95ppi... Nije isplativa promena na 32 u toj rez... Da je 27-29" uzeo bih ga vrv po ceni ispod 23-4k... Bez 4k ce se i dalje videti pikseli, tako da je po mom misljenu jedino to vredno prelaska, but i still wasn't ready [emoji16].. Za naredne 3-4 god je dovoljan ovaj update.. A 34 ultrawide isto bez velike rez nista, a to kosta, u ovom momentu previse...

P.S. taman je legao, uz male modifikacije..
68dd0d4abae701f856bf69a03575e57a.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pikselizacija ista kao na staroj 23', samo dosta bolja slika... Jeste 2560x1440 AOC ali je gustina manja, 91ppi u odnosu na ovaj 95ppi... Nije isplativa promena na 32 u toj rez... Da je 27-29" uzeo bih ga vrv po ceni ispod 23-4k... Bez 4k ce se i dalje videti pikseli, tako da je po mom misljenu jedino to vredno prelaska, but i still wasn't ready [emoji16].. Za naredne 3-4 god je dovoljan ovaj update.. A 34 ultrawide isto bez velike rez nista, a to kosta, u ovom momentu previse...

P.S. taman je legao, uz male modifikacije..
68dd0d4abae701f856bf69a03575e57a.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
AOC ima 93 PPI tacnije.
Ti mozes da vidis razliku od tih 2 piksela po kvadratnom incu? Svaka cast ako je tako. Taj panel na tom LG monitoru je 6bitni, AOC ima 8bitnu dubinu boja. Ali kao sto rekoh bitno je da si ti zadovoljan, neka te lepo sluzi.
 
Poslednja izmena:
dukelander:

gde ima 30+ izloženih i da ti daju da čačkaš i donosiš svoj izvor slike?ja kad sam uzimao ultravajd nisu hteli ni da ga raspakuju,da jesu odmah bi skapirao da ne može da mi menja 2 monitora i ne bih se bakćao,kamoli da jače testiram...
 
Nazad
Vrh Dno