Šta je novo?

1440p na 32 inca?

dukelander:

gde ima 30+ izloženih i da ti daju da čačkaš i donosiš svoj izvor slike?ja kad sam uzimao ultravajd nisu hteli ni da ga raspakuju,da jesu odmah bi skapirao da ne može da mi menja 2 monitora i ne bih se bakćao,kamoli da jače testiram...

Ni 32" 16:9 ne moze da zameni dva monitora. Da bi ti jedan zamenio dva mora veca dijagonala. Recimo sa modelom Dell P4317Q to moze, ta vel. je taman za m.tasking.
Monitor kada se kupuje u Srbiji svaki mora da se proveri i proba pre placanja ili da se poruci online. Ako nece da raspakuju ne kupis kod njih ides tamo gde hoce da raspakuju.
 
Poslednja izmena:
Ni 32" 16:9 ne moze da zameni dva monitora. Da bi ti jedan zamenio dva mora veca dijagonala. Recimo sa modelom Dell P4317Q to moze, ta vel. je taman za m.tasking.
Monitor kada se kupuje u Srbiji svaki mora da se proveri i proba pre placanja ili da se poruci online. Ako nece da raspakuju ne kupis kod njih ides tamo gde hoce da raspakuju.

Bas vala, drugar uzimao prosle godine Samsung monitor, ne secam se tacno koji model u WW. Prvi stigao sa mrtvacima u cosku levom, bukvalno ceo cosak sjeban, zameni za drugi model, 10ak random komada, i drugi primerak drugog modela 2 mrtvaka i nisu hteli da prihvate reklamaciju i dan danas ga tako koristi... Tako da je kod nas bas lutrija sa kupovinom TV/Monitora...
 
Bas vala, drugar uzimao prosle godine Samsung monitor, ne secam se tacno koji model u WW. Prvi stigao sa mrtvacima u cosku levom, bukvalno ceo cosak sjeban, zameni za drugi model, 10ak random komada, i drugi primerak drugog modela 2 mrtvaka i nisu hteli da prihvate reklamaciju i dan danas ga tako koristi... Tako da je kod nas bas lutrija sa kupovinom TV/Monitora...
Ja sam AOC porucio online, i vratio sam zato sto je imao problem sa naleganjem plastike, dali mi drugi ono 4 mrtvaka, vratim i taj. Raspakuju mi u radnji drugi, ono opet nije legla plastika. Sledeci dan od 5 raspakovanih samo je jedan bio kako treba.
Samo 1x mi se desilo kada sam kupovao mon. kod nas da sve bude u redu iz prve. Vecinom sam prosecno 3x reklamirao prilikom svake kupovine monotra, ovaj put sam naleteo na najvise defektnih. Jedini nacin je ili proba na licu mesta ili online. Ta tolerenacija ISO na koju se pozivaju u sutini mene ne zanima, ko daje pare taj odredjuje uslove. KAda sve lepo proverim do najsitnijeg detalja onda placam.
 
Poslednja izmena:
znam,zato sam ga i vratio.zato ga i pitam jer ja bar u bg-u nisam mogao da nađem da ga uopšte vidim kamoli testiram i da vidim dal' može da zameni.od 34" pa nadalje 21:9 ultravajd ima smisla...
 
znam,zato sam ga i vratio.zato ga i pitam jer ja bar u bg-u nisam mogao da nađem da ga uopšte vidim kamoli testiram i da vidim dal' može da zameni.od 34" pa nadalje 21:9 ultravajd ima smisla...

Ja sam 2x vracao dok nisam nasao da bude kako treba da bude, inace bio sam na ivici da odustanem i da trazim pare nazad. Od 9 komada jedan da nema nikakav defekt. Ali to nije samo sada slucaj. Ista prica se desava i sa jako skupim monitorima
Ne mogu da kazem bilu su stvarno profesionalni i korektni, nisu problem pravili nikakav.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam cuo, problem je sa 21:9 zastupljeniji nego sa 16:9, pogotovo sa probijanjem svetla... Da kucnem u drvo nije mi zapao defektni, sitno probijanje na coskovima ne gledam kao defekat jer je jedva primetno a i u svakom trenutnku mogu da ga zamenim jer nisam uzeo u radnji... Ali kao sto kaze Vuk, kod daje pare taj odredjuje uslove... Znam ljude koji progutaju mrtvake i bez problema koriste telefon/tv/monitor :D
 
Koliko sam cuo, problem je sa 21:9 zastupljeniji nego sa 16:9, pogotovo sa probijanjem svetla... Da kucnem u drvo nije mi zapao defektni, sitno probijanje na coskovima ne gledam kao defekat jer je jedva primetno a i u svakom trenutnku mogu da ga zamenim jer nisam uzeo u radnji... Ali kao sto kaze Vuk, kod daje pare taj odredjuje uslove... Znam ljude koji progutaju mrtvake i bez problema koriste telefon/tv/monitor :D

Ako si zadovoljan, ne diraj nista moze da se desi da dobijes gori. To se meni desilo. Narucio monitor. Panel perfektan bez animalija cisto sve, smetalo mi sto nije platika legla na mestu led indikatora, one male didodice, ja zamenim daju mi drugi a ono 4 mrtvaka. I onda zezanje, menjaj ponovo. Sve je ispalo ok ali cimanje. A sto se tice mrtvaka, nikada ne bih prihvatio monitor sa mrtvacima iz kutije, nema sanse. Ne znam samo kako to nekom moze da ne smeta.
 
dukelander:

gde ima 30+ izloženih i da ti daju da čačkaš i donosiš svoj izvor slike?ja kad sam uzimao ultravajd nisu hteli ni da ga raspakuju,da jesu odmah bi skapirao da ne može da mi menja 2 monitora i ne bih se bakćao,kamoli da jače testiram...

Moglo je pre xy god u IT radnji u Srb gde sam radio, u Nemackoj je to normalna stvar.
Mada se najvise preferira povrat bez pitanja do 14 dana, nedavno je MediaMarkt podigao na 28 (ako ne i ostali).
30+ monitora imam u MM i sl teh radnjama.
Znam da je glupo porediti nemacku i srb, aludirao sam da je jedno citati spec monitora a drugo kada ih vidis uzivo, pogotovo poredjane jedan do drugog i pusta se isti sadrzaj.
Moj spomenuti aoc je toliko odudarao sa prikazom boja da sam aoc i sve 27" monitore podesio na standard, misleci da je neki turbo demo mod na aoc, ali nije, zato ga uzeh a i bese najjeftiniji u klasi.
Prethodni HP vx27 mu nije ni do kolena sa prikazom, ali je na izgled predivan u odnosu na aoc.
Takodje ima falinku na okviru, jedva uocljivu ali to je standardna boljka aoc-a, ne moze i jare i pare...
Secam se da je u momentu kupovine ovde bio hvaljen neki 27 samsung kao best buy, koji je pored ostalih imao najlosiju sliku.
Zato sve sa rezervom dok se sam ne uveris i ne vidis sta ti odgovara, i vizuelno i cenovno.

I sto se spominje online za slucaj povrata,zar to ne vazi i za fizicku kupovinu direkt u radnji?
 
Poslednja izmena:
I sto se spominje online za slucaj povrata,zar to ne vazi i za fizicku kupovinu direkt u radnji?

Upravo je to neka vrsta gluposti, ne daju ti da otvaras i probas monitor (vecina, negde moze ), i onda kad kupis u prodavnici smatra se kao da si video sta kupuje si nema vracanja... :crash:
 
Upravo je to neka vrsta gluposti, ne daju ti da otvaras i probas monitor (vecina, negde moze ), i onda kad kupis u prodavnici smatra se kao da si video sta kupuje si nema vracanja... :crash:
Vracao sam ja i kada sam kupovao u prodavnici direktno, nisam imao problema, sve to zavisi od firme. U glavnom pazim gde kupujem. Kada nisam siguran u firmu tj. prodavnicu, onda online cisto da bih izbegao neprijatnosti. Uvek naravno moze da se istera stvar ali cisto da nema cimaranja.
Ima par prodavaca u Bg-u kod kojih ne kupujem i to je to, obicno se radi o vecim prodavnicama, tamo ne treba kupovati ili bas ako mora samo online.
A sto se tice toga ti si pokriven zakonom za online prodaju i tu moraju da prime robu nazad ukoliko dodje do vracanja. Ako ih prijavis kazne su Drakonske, tako da niko nece da se zeza.
Meni je kupovina monitora uvek stresna, radije bi uzeo polovan od nekoga koji ga je koristio nego u radnji, ali to tesko ko ima da dobar monitor da zeli da proda.
 
Poslednja izmena:
"DukeLander - Takodje ima falinku na okviru, jedva uocljivu ali to je standardna boljka aoc-a, ne moze i jare i pare..."
Ovo sam ja imao na prvom i na drugom primerku, primetio sam kada sam skinuo onu foliju kao da je plastika na jednom mestu bila cvoknuta, a na jednom od ta dva kao da je bila i pukotina na jednom mestu koja se jedva videla ali samo pod nekim uglom kada gledas, nisam bas u to bio siguran zato sto je jedva bilo primetno.
Monitor je super ali sve zavisi od priemrka do primerka ta zavrsna obrada zavisi od priemrka koga "nabodes". Po meni su trebali da koriste mat debelju plastiku i bolji nosac i neka bude skuplju za 5000din, to bi onda bio vrh monitor.
Dizajn je odlican, jednostavan. Glavne primedbe su zavrsna obrada, trebala je za nijansu da bude bolja (kvalitetnija plastika, mislim ok je i ova samo da nije tako ostra zavrsna obrada, moze covek da se posece ako malo jace predjes prstom preko tih ivica)
Ovaj nema nista od toga sve je tip top kako i treba da bude. Da nisam nasao takav primerak i pored ove odlicne slike odustao bih od kupovine.
 
Poslednja izmena:
Naravno uz dobru volju prodavca možeš da vratiš, ali pošto zakonom nije definisano onda bolje na sigurno ići i uzeti online...
Ja sam uzimao 2 monitora i par televizora online, i nije bilo problema (sve je bilo ispravno i zadovoljavajuće) ... Videćemo za ubuduće [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Naravno uz dobru volju prodavca možeš da vratiš, ali pošto zakonom nije definisano onda bolje na sigurno ići i uzeti online...
Ja sam uzimao 2 monitora i par televizora online, i nije bilo problema (sve je bilo ispravno i zadovoljavajuće) ... Videćemo za ubuduće [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Samo online, i ako ne valja nesto lepo vratis i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno