Šta je novo?

Problem sa PCem grafike

Dwyane Wade

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2007
Poruke
2,463
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lifebook
Imam problem sa jednim PCem. Naime pri reinstalaciji win 10 i pri automatskoj instalaciji drajvera pc ide u restart i izlazi error atikmdag.sys i ne mogu vise da podignem sistem. Uzmem reinstaliram opet sve, skinem drajver rucno i kad ga instaliram komp ode u restart i vrati me opet na isto. Mislio sam da je do graficke i stavim drugu slicnu ( normalna je 7750… ova druga 7850) i dolazim do toga da pc ne daje nikakvu sliku sa tom drugom koja je sto posto ispravna i koristi se u drugom racunaru. Sta li moze biti problem?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Maticna ploca najverovatnije

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jel znas mozda neki razlog sto bi moglo da bude do nje? Pitam da znam sta da menjam :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa ,sa dve razlicite grafike ne radi pc.
Mozes probati da nekoliko puta utaknes-istaknes grafiku iz slota.Kontakti su prljavi na svakoj ploci .
Da li si dodatno napajanje u 6pin molex ukljucio ako ga grafika zahteva?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Sa tom starom grafikom za koju sumnjam mogu da udjem i u win i u bios sve dok se ne zakacim na internet i ne skine drajvere, tada se pojavi taj error. Posle toga mogu samo da udjem u bios, ni safe mod cak ne radi, izbacuje neka zelena velika slova recovery... Sa drugom grafikom za koju sam siguran da radi nece uopste da baci sliku na ekran, ne mogu nigde da udjem, odradio sam vece celar cmos

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sa tom starom grafikom za koju sumnjam mogu da udjem i u win i u bios sve dok se ne zakacim na internet i ne skine drajvere, tada se pojavi taj error.
Pa vidis da ti radi dok ne stavis te drajvere - znaci, nije do graficke (hardware), vec do drajvera (software) i moguce Windows-a.

Ako ti ona uputstva iz linkova koje sam ostavio ne rade posao, probaj Windows 7, cisto da eliminises OS iz jednacine.
 
Nisi u pravu.Kad sa jednom grafikom kilavi a sa drugom za koju je siguran da je ispravna nece ni da baci sliku,moze biti samo hardver.Tipujem na maticnu plocu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nisi u pravu.Kad sa jednom grafikom kilavi a sa drugom za koju je siguran da je ispravna nece ni da baci sliku,moze biti samo hardver.Tipujem na maticnu plocu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Cim ti ne mozes da upalis racunar, lepo si rekao, nije to softver nego hardwer. 99% ploca nesto jeb.... Probaj obe kartice na tom racunaru drugom, a ako tamo rade obe onda je sve jasno.
 
sve se radi s'brda,s'dola,tako da najbolje da nosis u servis,a ovde se raspitaj koji je okej u tvom lokalu.

ako insistiras da sredjujes sam,prvo iskopcaj sa struje (i napajanje) i izvadi bateriju i cekaj dok ti ne dosadi.pa sa display driver uninstallerom iz safe mode-a pobrisi sve drajvere za gpu.ako imas integrisanu na ploci/cpu-u sa njom pristupi safe modeu i pobrisi za sve dakle i za amd,intel i nvidiu.onda probaj sa tom ispravnom grafikom na svakom slotu ako na prvom x16 nece da baci sliku i pusti win apdejt da sam skine drajver.javi sta si uradio ako se odlucis da sredjujes sam,ali moj savet je da nosis u servis.
 
Nazad
Vrh Dno