Šta je novo?

Uzeo bih ovo..

Mislio sam da li da opet instaliram sedmicu pa na update za desetku?Tebi hvala,baš si mi pomogao.Zašto se prvi jave oni koji nemaju nameru da pomognu?Ali uvek??
 
Hteo bih i ja da "kidnapujem" temu i pitam za savet za sledecu konfu:

Proc: AMD Ryzen 5 2600
Mobo: Gigabyte X470
PSU: Season Focus Plus Gold 550w
SSD: Samsung evo 860 500gb
HDD: WD Blue 2tb
Kuciste: Fractal Design Def. C
Graf. : Zotac GeForce GTX 1060 AMP
Ram: 16GB Crucial Balistix 2400/ Gskill F4-3200C16D-16GVKB/Corsair Vengeance LPX 16GB


Ima li kakvih preporuka oko memare pre svega, napajanja (da li je neko od 650w preporucljivo) i eventualno za Mobo alternativa?

Posto sam u AT, izvor cena mi je trenutno Amazon (jer su barem sada najjeftniji ali moze da se sklepi i jos jeftinije ako bih jurio komponente sa padom cena kod razlicitih prodavac). Ovo me cirka 950e izadje.
 
Poslednja izmena:
Ukratko... :)

G.Skill Trident Z ili Flare X, 3000 MHz ili brže. Seasonic Focus+ Gold / Platinum napajanja su odlična, can't go wrong. (Možeš pogledati i EVGA G2 / G3, kao i Corsair RMx modele.) Neće ti biti potrebno više od 550W. (Imaćeš dovoljno 'prostora' za CPU / GPU upgrade.) Što se tiče matičnih ploča, uz R5 2600 bi se bolje uklopila neka sa B450 čipset-om, recimo MSI Tomahawk ili GAMING PLUS, Gigabyte Aorus Pro WiFi, i slične.
 
Kao sto je SMaK napisao barem 3000 mhz a u AT su u petak ogromni popusti za razliku od nas, pa ces mozda i naleteti na jacu grafiku pogotovo sad ako zele da zamene rafove sa RTX. Ako ces da OC nadjes neku x470 ali tad ces trebati da izdvojis i za neki cooler.
 
Hvala za info.
Iskreno MSI ploče bih da izbegnem, ovde su na lošijem glasu zbog (za razliku od njihovih grafa) zbog sporih updejtova za bios...
Nije mi u planu OC (mada mogu naknadno da uzmem neki kuler).
Jesam gledao ka 3000+ memoriji ali nisam siguran jesu li ispeglali probleme koje su imale prve generacije Ryzena i plojki sa bržim ramom...
Što se napajanja tiče gledao sam bas ka Corsair Rmx 650 ali kapiram da bi mi bilo previše headrooma tako ta mi ovo Seasonic ubada sweetspot...

U svakom slučaju hvala puno, ako imate nekih konkretnih predloga slobodno bacite predlog.
 
Mislim da, u tom pogledu, ni ostali proizvođači matičnih ploča nisu ništa bolji. Od hladnjaka možeš pogledati nove CM Hyper 212 BE / RGB (AM4 kompatibilnost.) ili LC-CC-120 RGB. Ukoliko se predomisliš, Noctua NH-12S, be quiet! Dark Rock 4 ili Scythe Mugen 5 bi bili i više nego dovoljni za umereni OC. Što se tiče memorije, možeš i 3400 MHz kit-ove da gledaš, ispravljene su bubice iz prošle generacije. (...premda je 3200 MHz sweet spot.) Napajanje... Baš tako. ;)
 
Stigla sprava,sada me interesuje koji OS instalirati?Godinama sam na Windows7,šta sad?Hvala
Па инсталираш ону верзију коју си купио. Или питаш коју да купиш ако немаш никакав windows?
Ја бих свакако инсталирао линух, ем је фрај ем неће да прави проблеме због сталног торентовања ем нема шансоне да ти неко набаци жгадију. Осим ако није план да се ту играју игрице или користе програми типа autocad или corel.
 
Jel imate neki predlog za rezač,ubacio bih i njega.Zatrebaće
Ne vidim temu,zato pitam ovde.
 
Poslednja izmena:
То је потрошна роба, нарочито сада када се ретко користи. Ја сам увек куповао LiteOn и то баш њихове али немам појма да ли их још има. Овај ми ради дуго, вероватно зато што режем 100х мање него пре 7-8 година.
Не верујем да има више од по пар комада у радњама али ако већ купујеш, узми блу реј резач.
 
Зато ја и не купујем блу реј резач, можда ако једном драстично падне цена. Ни ДВД (са музиком за архиву) нисам нарезао више од 5 година, једино ту и тамо нешто нарежем а од скоро опет користим за рип аудио дискова. Неће ни то дуго па би ми улагање за скуп блу реј било бацање пара које ионако немам. ;)
 
Ja imam blu ray player od 2010 godine i odgledao sam na hiljade filmova.I nauživao se u dobroj slici.I nikada se nisam pokajao.E sad,opravdanost u ulaganje za blu ray rezač je nešto drugo.
 
Nije njegova cena nedostižana, nego je lakše naći blu ray snimak na internetu. Kod nas nisu zaživeli CD klubovi, a kupovina originala načešće nije povoljna (oko 2000-3000 dinara, pa na gore).
 
Мени би блуреј био интересантан само због капацитета, дискови су већ и јефтинији по капацитету од ДВД али је резач још скуп. Плејер је ипак боља варијанта, могу да се користе сви оптички дискови а ваљда сада сви имају и додатне прикључке за екстерне меморије па је практично најбољи мултимедијални уређај.
На интернету има и блу реј дискова али и добрих рипова, опет остаје проблем како их складиштити и опција 1:1 је помало скупа, осим за нешто толико вредно. Имам гомиле ДВД концерата и не сећам се када сам неки одгледао, нарочито ако постоји и HD верзија па упоредим ... практично бачена пара за те дискове. Зато их и не сабирам више.
@calexx
Lakse da nadjes Flac preko Deezer Downloader-a ;)
Bluray se nije i nece nikad rasiriti kao DVD zbog interneta i streaming servisa.
Никада нисам користио дизер, немам појма ни како то ради и шта нуди али не видим како може лакше да се нађе ако све што сам замислио постоји и као нормалан облик. А не знам понуду, не слушам популарну музику и понекад јесте тешко наћи екстремно раритетну музику ... нешто сумњам да је има на дизеру.
По мени је и ДВД прилично каснио, када се појавио CD био је капацитета неколико просечних хардова. ДВД је дошао када су хардови већ били вишеструко већи и практично није могао бекап на један диск а сада са 25-100 гига блуреј може да преузме понеки филм или мало више музике. Није уопште на истом нивоу.
 
Nazad
Vrh Dno