Šta je novo?

Uzeo bih ovo..

Krs napajanje, nepotrebno potrosen novac na 3000MHz ram u konfi za seedovanje, nepotreban m.2 ssd kad mozes uzeti 500GB normalan za istu/nesto visu cenu, nepotrebno veliko kuciste za takvu konfu.

Dakle,

Msi B450m Mortar
Ryzen 2200G/Athlon 200GE
Ram 1x8gb najjeftiniji DDR4
Napajanje Fsp Hexa 85+ 450/550
Ms Industrial Cube Pro
860 Evo 500GB
 
Poslednja izmena:
Uz svesrdnu pomoć kolege @Xzibo došao sam do varijante:
AMD Ryzen 2200G
Ploča A 320
Ram 2x4 3000
500w Raidmax Cobra Rx- 500Af-B
Ms Industrial Cyclops
M.2 SSD Patriot Scorch 256GB.
Šta vi mislite,hoće li se to uklopiti?I najvažnije,jesam li zaboravio nešto?

LC Power LC600H-12 napajanje ne treba ti nista drugo osim ovog (Zamenis ga za 5 godina za isto takvo i miran si)
WDS120G2G0B ili WDS240G2G0B M.2 SSD umesto patriot-a, mislim da ti ne treba nista vise od ovog WD 120GB
2 napred 1 pozadi RF-S120LSW ventilatora za Cyclops IV, 1 napred, 1 pozadi za Ms Industrial Cube
Cyclops IV ili Ms industrial Cube ko sto rece Ivan iznad, ako ti je dovoljno 3 mesta za hard diskove
a za plocu manje vise svejedno, opet najvise zavisi do kinte da li ti je knap, ja bih uzeo na primer AM4 B450M-HDV

Al opet kao sto ljudi kazu ni 2200g ti ne treba, Athlon 200GE je sasvim dovoljan za seedbox, AD4U240038G17-S ili AD4U240038G17-B ram da prodjes jeftinije i dovoljno je.
 
Poslednja izmena:
Krs napajanje, nepotrebno potrosen novac na 3000MHz ram u konfi za seedovanje, nepotreban m.2 ssd kad mozes uzeti 500GB normalan za istu/nesto visu cenu, nepotrebno veliko kuciste za takvu konfu.

Dakle,

Msi B450m Mortar
Ryzen 2200G/Athlon 200GE
Ram 1x8gb najjeftiniji DDR4
Napajanje Fsp Hexa 85+ 450/550
Ms Industrial Cube Pro
860 Evo 500GB

Nema ta ploca u emmiju.
 
jedno glupo pitanje koje valjda ima veze s temom seedovanja :) jel ratio ne može da se održava torentovanjem na NAS-u?

mislio sam da ako može to je daleko elegantnije i jeftinije rešenje od sklapanja cele konfiguracije...
 
Ipak mi treba i računar,naravno da mi je torrentovanje osnovna "delatnost",neka ima i za druge namene.Jedino za šta mi ne treba su igrice.Iz predloga kolege Ivana nema matična,nema kućište i napajanje,tako da sam prolongirao odlazak u Emmi za sutra.Noćas sam slabo spavao,samo su mi komponente prolazile kroz glavu.:type:
 
Vidim da ima 4 sata ulaza,to bi mi bilo dovoljno.To sam prebrinuo,sada kućište i napajanje,jel može i tu mala pomoć?Za procesor sam se opredelio,Ryzen 3 2200g,najjeftiniji ram 1x8GB.
Kućište da bude mesta i za svoja dva hdd.
 
Poslednja izmena:
Ryzen bolje radi sa dual channel 2x4gb nego 1x8gb ali za tvoje potrebe nece biti velika razlika, ja i dalje stojim kod toga da je m.2 bolji od ssd-a i oslobadja ti mesto za 4 hhd-a umesto 1ssd i 3hdd.
Cyclops ima samo 2 mesta za 3.5" (hdd) ako planiras da nadogradjujes sa jos hdd
 
FSP je jedan od retkih koji zapravo proizvodi svoja napajanja, to je OEM, uglavnom se njihova napajanja prodaju pod imenima kao sto su Coolermaster, Chieftec, Corsair(ne znam tacno koje modele FSP proizvodi, samo sam naveo primer), daleko je to od garaznog brenda..
FSP Group is an experienced PSU manufacturer that was established in 1993. Nowadays stands as the 5th largest power supply vendor in the world and its PSUs show the lowest RMA ratio.

FSP / Fortron cooperates as OEM with many companies (Thermaltake, Antec, BeQuiet!, EVGA, etc) to provide high quality products.

FSP is headquartered in Taiwan and has offices in Germany, U.K., USA, France, Russia, Japan, India, Korea and China.
 
Poslednja izmena:
Poručio sam sledeće komponente:
Ryzen3 2200g
Asus AM4 Prime 320M-K
DDR4 8GB 2400Mhz Kingston
250GB Samsung Evo 860
520w Seasonic SS-520gm2
MSI Cube Gaming
Zahvaljujem svima na pomoći i savetima,verujem da će ovo biti dobro.Kućište mi se posebno svidelo,za ploču su mi rekli da nema slot za m.2 memoriju pa sam izmenio na licu mesta.Puno pozdrava svima
 
Sad sam se vratio iz prodavnice,vratili smo m.2 ssd,koliko sam razumeo prodavca da kada napakuju sve probaju da vide kako će raditi,valda će primetiti da ne radi:d
 
Poslednja izmena:
Prijatelju nemaš pojma koliko si me smirio ovim postom,nisam znao gde udaram,koga u pomoć da zovem.Još na YT vidim neke komentare(negativne) i pregoreo sam kao licna.Hvala ti!
 
Dobio sam priliku do sutra ujutro da promenim ploču,sad je važno da podržava procesor i da ima slot za m.2 ssd.Neki predlog?A da ima u Emmiju:Klanjanje
 
LC Power LC600H-12 napajanje ne treba ti nista drugo osim ovog (Zamenis ga za 5 godina za isto takvo i miran si)
WDS120G2G0B ili WDS240G2G0B M.2 SSD umesto patriot-a, mislim da ti ne treba nista vise od ovog WD 120GB
2 napred 1 pozadi RF-S120LSW ventilatora za Cyclops IV, 1 napred, 1 pozadi za Ms Industrial Cube
Cyclops IV ili Ms industrial Cube ko sto rece Ivan iznad, ako ti je dovoljno 3 mesta za hard diskove
a za plocu manje vise svejedno, opet najvise zavisi do kinte da li ti je knap, ja bih uzeo na primer AM4 B450M-HDV

Al opet kao sto ljudi kazu ni 2200g ti ne treba, Athlon 200GE je sasvim dovoljan za seedbox, AD4U240038G17-S ili AD4U240038G17-B ram da prodjes jeftinije i dovoljno je.

Jel to ova ploča?
https://www.emmi.rs/proizvodi.11.html?productId=76496
Ima i ovo,koja je bolja?
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...-sata3-glan-71-usb-31.11.html?productId=61265
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno