Šta je novo?

Uzeo bih ovo..

Valja za sta?
 
Ryzen 5 2400g (130evra KP)
Bolja ploca B350M (68evra KP)
Ram (KP 10k rsd) 2x4gb 3000mhz
SSD 120gb (3-4k E..I)
HDD 1TB (5k)
Neko napajanje od 500W nema potrebe za jacim + kuciste do 2-3k i dodje na 50k
Ali ne znam da li ces koristiti za igrice ili nesto drugo ovaj racunar sa integrisanom grafikom
 
Poslednja izmena:
Igrice ne igram,treba mi za sedovanje.Ubacio bih još dva svoja sata hdd-a,jedan WD red od 2TB i jedan od1TB uz postojeći u konfiguraciji.
Da radi 24/7
 
Poslednja izmena:
Pejo druže jel bih morao da menjam napajanje?Sadašnji krš koji je na izdisaju nisam gasio sedam osam godina.A uzeta najjeftinija konfiguracija,mislim da nije bilo jeftinije od nje.
 
To mi je jasno,nije mi jasno kako je toliko izdržao.Gurao je tri hdd-a,gašen samo kad se restartuje:)
A kupljen da se prelistaju novine,pogleda neki film i muzika.
Da li je ovo bar izdržljivije,ne razumem se?
 
Poslednja izmena:
Ograničen sam u izboru jer mi trenutno samo kupovina na rate odgovara.Kada bih znao da ovaj moj krš neće ispustiti dušu još nekoliko meseci bio bih u boljoj poziciji.Ozbiljno sam zabrinut da ne pogubim ove trekere koje godinama održavam i koristim,baš sam zavoleo torrentovanje.Jedan hdd mi se izgleda upokojio,ispremeštao sam napajanje i bar mi rade preostala dva.Samo je pitanje dokle.To je otprilike to,zato gledam sklopljene konfiguracije.
 
Нађи негде брендирану макину, појачај је мало и то би требало да траје. Скоро сам другару спремио неки Дел десктоп, убацио 5 гига рама и неки хард и сада има добру макину за викендицу. Рекао сам му да покупи нешто тако и за мене ако му се пружи прилика, добри су јер имају пасивно хлађење процесора а рачунам да брендиране буду издржљивије. Таман се и ја решавам да се вратим на торентовање па би ми нека тиха макина добродођила.
 
Deluje ok. Mada, za seedbox mašinu možeš 'ladno da uzmeš i 2200G i uštediš. Uzmeš neku MSI B450 ploču umesto te, recimo...možda bude dovoljno i za neki HDD.
 
Sto ne bi mogao Athlon 200GE?
 
Moze i tu da ustedi sa r3 ili athlon ( + 2 tiha kulera da uvlace i izbacuju vazduh) i moze da ustedi na napajanju, ali ne znam kakvu razliku ima b450 da napravi u odnosu na b350 ako nece da OC. Jedino ako ce da upgrade kasnije.
 
Do pre par godina se uzimao quad core i5 za high-end gaming, a sad se ekvivalentan procesor uzima za seedbox masine, daleko smo otisli :D

200GE je idealan za office, browsing i slicne namene..
 
Na žalost druže,trenutno mi samo na rate odgovara.
Мислио сам на неку половну брендирану, многе фирме их избацују кад набаве нове а мени је глупо да се узима јака макина за ову намену. Може старији комплет, мало више рама и довољан хард, често већ имају гигабитну мрежу ... сасвим довољно. Ја имам KVM свич па је то већ три дела мање.
 
Do pre par godina se uzimao quad core i5 za high-end gaming, a sad se ekvivalentan procesor uzima za seedbox masine, daleko smo otisli :D

200GE je idealan za office, browsing i slicne namene..

Ćuti, kad bi se ravnali po komentarima na YT i internetima, ispalo bi da je 6-core Ryzen apsolutni minimum za bilo šta i da ti je build fail ako nema bar 12 threadova, iako ti mašina služi samo za internet i igre... :D
 
Do pre par godina se uzimao quad core i5 za high-end gaming, a sad se ekvivalentan procesor uzima za seedbox masine, daleko smo otisli :D

200GE je idealan za office, browsing i slicne namene..

Graficke karte su poslednjih godina mnogo brze napredovale nego procesori. Ja se secam kad si mogao uzet Celerona za gejming i nazvrijiti ga na opasan overklok (jer Celerona niko nikad nije spalio;)) i uzeti high-end graficku kartu. Sad moras izdvojiti skoro isto novca za graficku i procesor.
 
Poslednja izmena:
Prijatelji dajte predlog za konfiguraciju,odobrili mi u Emmiju kredit i rekli da dodjem sutra da pazarim.Cenim vaše predloge za pojedinačne delove ali mi to malo znači Trebao bi mi predlog za konfiguraciju,kod sklopljenih provlače i ono što ne znam da li valja.Budžet do 60000,s tim da ima mesta i za moja dva HDD-a.Aj' pomozite da preživim ovo:wave:
 
Žao mi je što ne mogu i ja da se uključim,mada mi je jasnije za procesor.Hdd mi ne treba,imam dva,nije mi jasno omo matične ploče a ostalo sa onog spiska?
Vidim da taj 2200G stavljaju u gotove konfiguracije
 
Poslednja izmena:
Ako vec neces R5 uzmes R3 2200g ili athlon.
B350 plocu koja ima m.2 i uzmes m.2 umesto ssd-a. Sad sam video da i A320 ima m.2 slot
Neko napajanje da gura ne treba vise od 500w (gledaj da je tiho).
2x4gb 3000mhz
Kuciste neko jednostavno ima za manje od 2k.
 
Uz svesrdnu pomoć kolege @Xzibo došao sam do varijante:
AMD Ryzen 2200G
Ploča A 320
Ram 2x4 3000
500w Raidmax Cobra Rx- 500Af-B
Ms Industrial Cyclops
M.2 SSD Patriot Scorch 256GB.
Šta vi mislite,hoće li se to uklopiti?I najvažnije,jesam li zaboravio nešto?
 
Nazad
Vrh Dno