Šta je novo?

Samsung HD502HJ

Meni se javlja, meni se javlja, meni se javlja, ne javlja mi se vise...
Sta ti mislis kad ce mu doci kraj?
Daj ti smart parametre ocitaj, snimi pa okaci...
 
^ne mora to nista da znaci. Vidjao sam diskove sa 2800+ radnih dana (Wd Black) koji imaju 100% health i dan danas rade bez da stucnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To, samo ne tako.
Da bi ljudskom mozgu bilo razumljivo i pregledno, ocitaj podatke u decimalnom obliku. Desni klik bilo gde u toj tabeli smart podataka i otkaci kucu sa "Decimal data fields".
Gledajuci ovako (znajuci gde je sta) i ne videci upozorenja sem za taj jedan los sektor mogu reci da je ok sve (uglavnom) ali toooolikiiiii broj radnih sati je upozorenje samo za sebe i obrati paznju da li ce rasti broj losih sektora. Ako krenu rasti losi sektori otici ce sigurno.
Ako ovo sve pitas da bi ga kupio, savet ti je da ga ne kupujes...
 
Evo, a inače disk je moj, nije za kupovinu...ni za prodaju. Imam još jedan isti takav nov ne povezan na komp ;) (nov je u smislu rada, ali u smislu godišta je kao i ovaj trenutni)

Capture02.PNG
 
Vek, cek, imas hd jos jedan koji si kupio kad i ovaj i taj nije paljen uopste ili nije skoro nimalo radio?
Kad je to bilo?
Ako je radio, kad je poslednji put paljen?

Sto bi voleo sada videti (ako gdinama nije radio) kako se ponasa, ocitati mu parametre iz smart-a.
Hoces ga povezivati, kad, obavezo okaci smart i njegov... ajde i njega sad nakaci... :d
 
Nije radio nikada, u originalnom pakovanju je....čeka bolja vremena, a ovaj prvi je pravi primer dugovečnosti :D

A kada je bila kupovina, stvarno ne znam...7-10 god ima sigurno ;) Ako ne i jače.
 
Poslednja izmena:
Da li ce uopste on moci da radi... ?
Daj ga meni prodaj...
 
Evo mog ratnika. :D

701cff873aaa45b687b40bc21d13c4e9.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja sam pre neki dan video neki hard disk, radio nesto malo tipa 150-200 dana ali je imao 20 i nesto hiljada paljenja. Dal bio podesen da se gasi na 5min ili sta li ali mi je ta cifra bila neverovatna.
 
Otvori-zatvori laptop svaki čas (ako je 2.5" disk).

Ja sam par puta naleteo na 10-15k paljenja a ono disk radio jedva 200-250 dana.
 
Takav je izgleda disk. Non stop se pali i gasi. Pokusavao sam ranije sa nekim WDIdle3 programom da ga namestim da se ne gasi ali nije pomoglo.

Isto sam iz Crystal Disk Info podesavao APM opcije i desavalo se da radi normalno ali posle nekog vremena opet krene da se gasi tako da sam ga batalio. Sad pojma nemam da li se gasi, upalio sam laptop samo da opalim screenshot. :)
 
Capture.JPG
 
Nije do toga, jednostavno tako je napravljen disk. Od 2011. od kako sam kupio laptop tako radi.
 
Nazad
Vrh Dno