Šta je novo?

Može li Sata II u Sata III slot?

paradizo

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
2,054
Poena
275
Da objasnim,crkava mi matična,imam tri HDD Sata II zbog torrentovanja,da li mogu da kupim novi računar sa Sata III slotovima i nekako povežem ove svoje Sata II na njega?Molim vas za savet,ne znam više gde udaram a moram to da rešim.Nove HDD ne mogu trenutno da priuštim.
 
Poslednja izmena:
Jesu samo kablovi u pitanju?
 
Isti kablovi se koriste.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Zahvaljujem druže!:Klanjanje:
 
A SSD u sata 2 (SATA 3Gb/s devices)?
 
Može takođe. Ako je SSD SATA III i ubodeš ga u SATA II slot, radiće na SATA II brzinama.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Sto je Fićo u odnosu na taljige, svetlosnu brzinu vec ne bih spominjao jos uvek...
 
Znači može i Sata u Sata III slot?Brzina nije toliko važna zbod seedovanja.Računa se vreme seeda.
 
Može i to, ali naravno hard disk će raditi na SATA 1 brzinama.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema veze druže,meni je to potrebno zbog seedovanja,važno mi je da sada ne moram kupovati i hdd-ove.Još me interesuje,na jednom hdd-u imam dve particije,jedna je sistemska,druga sa filmovima,jel izvodljivo da se sistemska obriše a da se podaci sa druge sačuvaju?Ili da se ova particija koju bih sačuvao proširi na ceo hdd i ostane samo jedna?
I hvala na pomoći.
 
Naravno, sve to može da se odradi kroz Disk Management do kojeg se dolazi desnim klikom na My Computer, pa onda Manage i videćeš ga sa leve strane. Znači možeš obrisati sistemsku particiju bez diranja podataka na drugoj particiji i napraviti novu čistu particiju ili da je sjediniš sa postojećom gde su ti podaci.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Hvala ti na vremenu i trudu,sada mi je malo lakše.
 
Moći ćeš da obrišeš particiju iz Disk Management-a, ali taj program ima ograničenje pri povećavanju particija u smislu da se particije mogu povećati samo u desno, tj. može pomerati samo kraj particije, ne i početak. Ako ti je sistemska particija bila levo od particije sa filmovima (najčešći slučaj), onda će ti trebati neki napredniji program za particionisanje koji može i da pomera particije. Jedan od takvih je MiniTool Partition Wizard.
 
Nazad
Vrh Dno