»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Nemoguće podesiti rezoluciju na monitoru

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        6
      2. Moja mašina
      3. Nemoguće podesiti rezoluciju na monitoru

Radi se o monitoru koji je star svega par meseci Philips 223V i grafičkoj kartici Radeon HD 5770.
        Nije moguće podesiti rezoluciju veću od 1600x900
        U control panelu ni ne nudi rezolcije koje su 16:9 (osim 1366x768) već drugih drugih formata koji kad se izaberu monitor ih razvuče da popuni ekran i to ne liči ninašta...
        Na računaru je bio win7, danas je ubačen win 10, instalirani novi drajveri za grafičku međutim ista priča. Rezolucija 1920x1080 uopšte nije ni ponuđena, iako je podržavaju i monitor i grafička...
        Tražio sam po netu, međutim nisam naišao da je neko imao problem sa ovim monitorom i grafičkom...
        Ima li ko kakav savet šta pokušati?
        Svaki predlog je dobrodošao.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.563
        Imao slican problem sa Phillips monitorom, ispostavilo se da je otisao panel, zamenjen pod garancijom, od tada sve ok

TT over 6X

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        706
        pre secenja uvek iskljuci sto vise stvari iz lanca,u ovom slucaju to ces uraditi tako sto ces sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a pobrisati sve drajvere za grafiku i pustiti win update da sam skine drajver.ako bude isto skini neki liveboot usb (linux,strelec,hirens...) i vidi dal ces dobiti rezoluciju.linuks bi trebao sam da ispodesava sta moze (bar ovi vidjeniji distroi),dok u strelecu imas opciju da instaliras spakovane drajvere pod 'drivers' submenijem u start meniju.

zadnji korak je da poneses i testiras na provereno ispravnom racunaru.

Member Avatar korisnika Zekovic
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        977
      7. Moja mašina
      8. Odradi ovo

if you have AMD card do this ; go to ccc vision center(AMD Vision Engine Control Center) --> my VGA displays --> properties VGA display --> unbox the EDI thing --> maximum res. 1920x1080.

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        87
        Za ovo nisam znao Ja sam koristio stariji driver (iz 2016 je meni proradilo)

Member Avatar korisnika mirza82
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.582
      11. Moja mašina
        • CPU: F82
        • MoBo: MPOWER
        • Case: M4
        • SND: AKRAPOVIC
        • INET: Bez interneta
      12. Problem je u drajverima, imao sam i ja problem sa nekim 6450, 7450 grarfikama, nije htela rezolucija da se namesti.
        https://goo.gl/pSe738
        "Nije znanje znanje znati, vec je znanje znanje dati!"

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        1.150
        Citat Citiram korisnika: Kule1990 Pogledaj poruku
        Na računaru je bio win7, danas je ubačen win 10, instalirani novi drajveri za grafičku međutim ista priča.
        Probaj ti njega na nekom drugom kompjuteru (od rodjaka/komsije/prijatelja ili na poslu) na kom neki drugi monitor radi u Full HD rezoluciji - ako je i tamo ista prica, reklamiraj monitor kao sto je DukeLander to uradio.
        Also censored

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •