Šta je novo?

Maticna, procesor ili ram ???

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Ukljucim pre oko pola sata komp, monitor i tv povezani na njega, ni jedno ni drugo ne daju ikakvu sliku. Pomislim da je konacno GT240 graficka iz 2010-te god vrisnula jer sam se malo igrao Afterburnerom u poslednje vreme, izvucem graficku, i prikacim kablove na integrisanu na maticnoj ali i dalje nema slike. Onda primetim da ni jedna periferija ne daje znake zivota, misevi tastature su ugaseni kao da komp ni ne radi uopste. Moje pretpostavke su da je 90% maticna otisla.
Msi 760gm p23 fx
Amd x3 450 otkljucan na Phenom b50
4gb ddr3 kingston hyperx blu
Msi Gt 240 1gb
500 gb Hitachi


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
A da li se uključuje bilo šta? Napajanje, ventilatori...
 
Napajanje, procesor i graficka vrte ventove

Edit: Probao sam sledece: Startovanje kompa bez ram memorije, ISTO. Prebacio sam ram memoriju na susedni slot, ISTO. Probao sam sa drugim napajanjem ISTO.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Bez promena
Edit: Sinuo sam procesor sa maticne i vratio nazad, bez promena.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
bojim se da ces morati duze vreme da drzis raskopcanu plocu sa struje i sa izvadjenom baterijom,imao sam tu plocu i ako me secanje dobro sluzi drzala je struju duze od tih nekih par minuta koliko je standardno.ne bih se igrao sa dzamperima za clear cmos,jako su pipavi na msi plocama.
 
Mislim da su problemi veci od bios bagovanja. Ploca uopste ne stvara one beep zvuke, cak ni kada pokrenem kompjuter bez ram memorije. Drugo, ni jedan mis ili tastatura ne reaguju kada ih prikljucim na usb (mis ne ukljucuje optiku, tastatura ne ukljucuje lampice za num, caps lock).

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Za beep zvuke treba da ti je za plocu zakacen onaj mali zvucnik.

Jesi li pregledao da slucajno nema neki naduveni kondezator ili da je nesto drugo osteceno?
 
Za beep zvuke treba da ti je za plocu zakacen onaj mali zvucnik.

Jesi li pregledao da slucajno nema neki naduveni kondezator ili da je nesto drugo osteceno?
Svi kondenzatori deluju citavi, sad bas nisam zagledao one sitne smd komponente.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ta je ploca u pitanju, deluje ok koliko ja vidim
37a1894403a73221e931359113791017.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ona ima Speaker na sebi tako da ako ne pisti bez RAM memorije verovatno je otisla u vecna lovista. Ali ono sto mozes da probas je da skines bateriju do sutra pa probaj. U medjuvremenu probaj i sa drugom baterijom jer te MSI ploce nece da se ukljuce bez baterije ili ako je ona losa. Takodje imao sam par puta da se tako ponasa i nakon vadjenja baterije ploca proradi normalno.
 
Ne stvara nikakve zvuke bez ram memorije, jedini znaci zivota koje ploca daje su da se svi ventovi ukljucuju. Ceo komp sam rasparcao i spakovao za KP pa me mrzi da ga ponovo sklapam. Dobijao sam preporuke da predjem na Intel i5 2500 sa nekom h61 plocom, sad da li je pamentije da samo zamenim samo plocu ili predjem na Intel je pitanje...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da je oko 3.20

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno