Šta je novo?

Kojim redosledom instalirati Hackintosh Windows i Ubuntu, na 3hdd da bude butabilno

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
474
Poena
70
kontam da nije mesto temi u servisu ali da ne gubim vreme u temi hackintosh slabo ko tamo posećuje
instaliran mi je već windows na 10 na prvom ssdu
drugi večeras treba da mi stigne pa ću ubaciti hackintosh
a na običan, treći hard ubuntu
da li će biti problema sa butom, jer prvobitno sam pokušao sva tri na prvi ssd ali zbog različite šeme u particionisanju gpt guid i mbr nisam uspeo i odustao
Kojim redom da instaliram posle već instaliranog windowsa, da li ubuntu pa hackintosh ili obrnuto.....molim što pre odgovor.
hvala
 
Poslednja izmena:
stigo mi ssd
sve je u redu s njim
nego, ipak sam se predomislio i napravio particiju na prvom od 60GB
znači ideja je
na 970 evo
405GB već ima sistem(win10)
druga particija od 60 GB pokušaću Linux(samo nznm da li kao rut ili / particiju)? i butloader ću staviti na ubuntovoj particiji

na drugom odvojenom ssdu, Kingston A400-250GB koji mi je stigao malopre, hackintosh
ne pitajte što mi je ryzen konfiguracija, znam da će raditi windows i mac(kog sam instalirao uspešno 10ak puta), jedini problem pravi ubuntu, ali mi i on trenutno treba iz drugih razloga


upravo instaliram i nadam se najboljem :)
 
iz mog licnog iskustva win se slabo slaze sa grub-om dok grub nema problem sa win-om,pa mu dodje logicno linuks posle win-a.za glavni bootloader imas grub i jedan meni vise tj nemas nacin da butujes direkt win.

hekintos hardverski razdvoj i pristupaj mu iz boot menija ploce (f8,f11 ili sl,koji je tacno shortcut nadji u menjualu za svoju plocu).moraces da odustanes od fastboot-a da bi mogao boot meniju ploce da pristupas.ja bih takodje raskopcao ili disable-ovao u biosu (ako ploca to podrzava) hekintos disk dok instaliras grub jer ce on sigurno traziti sve diskove i petljati sa svakim bootloaderom po defaultu,a bar ja licno nisam imao zivaca da dalje zalazim u materiju grub-a da bih ga podesavao narocito tokom instalacije.ovo je foolproof metod.
 
Poslednja izmena:
hvala drug
ovako sam uradio...
instalirao ubuntu na tu drugu particiju od 60giga sa / i butom na njegovoj particiji. zatim hekintoš na drugi ssd...laganeze sve prošlo...
 

Prilozi

  • bootmeni.jpg
    bootmeni.jpg
    286.8 KB · Pregleda: 33
  • win.jpg
    win.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 33
  • macos.jpg
    macos.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 30
Nazad
Vrh Dno