Šta je novo?

Warcraft III Reforged

Napravi razliku između SC remastera i ovoga...ono što ovde rade ne da tim od 5 ljudi ne bi uradio za par meseci, nego je velika šansa da bih svakog čoveka iz tog tima zamenio barem 3 puta pre nego što bi se projekat priveo kraju.
Ovo je projekat za minimum 25 ljudi, sasvim moguće da je i preko toga

Evo pojeo sam svoje g0vno. Ništa nisu uradili osim krzavih modela. Čak su i animaciju zaključali na 20fps i baš loše izgleda. Ostalo je sve isto u kampanji, odustali su od svega što su obećali u startu.
I ovo je tuga teška, 17 godina čekanja za ovu kršinu od sinematika.
 
tuga koliko je jadno
 


(6:37>)

Kad s modelima pre 17 godina borba izgleda bolje i dinamicnije :S:
E svaka im cast :wall:

Majko bozja, ovo je katastrofa :zgran: Igra prsti od bagova i nezavrsenih stvari, sasekli sve "nove" sinematike koji su trebalo da budu u igri, muzika, UI, a gomila drugih opcija... nista nije implementirano ili odradjeno kako treba.
1.8 na Metacriticu, banuju ljude na forumu na sve strane...
Bukvalno jedina stvar koja je odradjena kako treba (in-game modeli karaktera) nije radio Blizz nego su outsourceovali

Znaci tuga
 
Poslednja izmena:
Jedan od najvecih flopova u istoriji gaming industrije, sto se mene tice....
Ovakav jedan klasik, upropascen na jedan ovako jadan i bedan nacin ja stvarno nesto neverovatno, bez ikakvog stida i obraza....Sa ovim su definitivno potvrdili da su odavno vec samo jedna u nizu kompanija kojoj je profit jedini motiv sa idejom da se sto brze do istog stigne. Napravili su korak napred sa WoW Legion i SC Remastered i malo se trgli, ali sa Battle for Azeroth i posebno OVO je teska sramota....Najjadnije u celoj prici, je da studio van Blizzard-a ucestvova u ovakvom jednom projektu. Znaci boleo ih je k^^^c da odradi komplet pricu sami kako bi trebalo. A opet jedino sto iole vredi je upravo to sto je radio eksterni studio....Ono sto je bila navodno alpha na blizzcon-u 2018 kad su zvanicno predstavili projekat je bila odlicna osnova i izgledalo je dosta bolje nego ovo sto imamo kao finalni product...Em su graficki totalno unakazali, em gomila stvari nedostaje iz originalne igre, em bugovi...

Ja svoje razocarenje ne mogu ni da prikazem potpuno....WC 3 mi je uz Age of Empires 2 igra koja su igrao najvise u zivotu i koja mi je bar u pogledu igara obelezila detinjstvo...A taj isti Microsoft, kakva god kompanija bila, je uz Forgotten Studios odradila vrhunski posao sa AOE 2 Definitive Edition.

Bio nekad davno Blizzard North.
 
Poslednja izmena:
Ja sam razmisljao da uzmem da ponovo odigram kampanju, nisam sto godina, ali odustao sam nakon komentara.

Interesantno da nema nigde uputstvo kako se aktivira classic verzija igre, izbaci grešku, ali rešava se tako što se ide na claim code pa se ukucaju oba, i onda kada se uđe u igru radi classic, neverovatno da nisu stavili u igri da možeš da biraš da li se loguješ ili ukucavaš serijski broj.
Krenuo kampanju, šta znam, kada gledam novu verziju igre na youtube-u, jeste lepša grafika ali nije nešto presudno, čak nekako likovi deluju kao da lebde nad terenom, i usporeni su.
U svakom slučaju nije wow efekat, što rekoste za 10 kinti bi možda i uzeo, ali za 30 nema šanse.
 
Jel neko sa foruma pokusao da dobije refund za igru? Hocu da uradim refund ali imam bojazan da ce mi banovati nalog sa svim ostalim igrama ili tako nesto...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel neko sa foruma pokusao da dobije refund za igru? Hocu da uradim refund ali imam bojazan da ce mi banovati nalog sa svim ostalim igrama ili tako nesto...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kako misliš da ti banuju nalog ako zatražiš refund :) Kao osvetu? :D Ne funkcioniše to tako bro...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
moram napraviti nalog da i od mene dobiju jednu 0.
 
Ja vec odradio:)

Kakav je to olos postao to je neverovatno.
 
Jel neko sa foruma pokusao da dobije refund za igru? Hocu da uradim refund ali imam bojazan da ce mi banovati nalog sa svim ostalim igrama ili tako nesto...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Nisi shvatio priče sa interneta,
refund ti samo odbiju nekom lepom rečenicom,
a banuju naloge na njihovom forumu za ljude koji daju savete kako se refund radi, dele direktne linkove ka refund-u i slično.
 
Odradio sam refund, zahtev mi je automatski prihvaćen... Sad ce se videti kada ce leci pare...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Odradio sam refund, zahtev mi je automatski prihvaćen... Sad ce se videti kada ce leci pare...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Ja sam poslao zahtev za refund prekjuce, juce su mi odgovorili da je zahtev prihvacen a danas su mi legle pare nazad.
 
Glupi propali Blizzard...
 
Izgleda da su prodali dusu djavolu (Diablu), ima logike :D
Sta pohlepa napravi od njih, a imaju para da se kupaju...
 
Valjda ovde baciti pogled, cist urnebes :d :

https://www.reddit.com/r/warcraft3/

Izmedju ostalog, uklonili su senke jedinica u starom W3, i mogu se aktivirati samo ako imate Reforged.
WUT?!
 
Niko ne spominje da je stara W3+TFT klasik verzija spojena sa novim launcherom, sto znaci da morate da skinete 28gb i "reforged" hteli vi to ili ne (cak i ako niste odradili pre-order za "refunded" verziju).

Igrom slucaja imao sam instaliran stari W3 letos, skinut preko onog klasicnog downloadera (koji nije radio kako treba jer se posle nekog vremena javljao bag sa ubrzanim audiom u kampanji, za koji se cekao patch) i pri launchu za novu verziju onomad Bnet je poceo da skida 28gb (iako nisam kupio reforged)... Totalno van svake pameti za igru koja je bila teska oko 2,5gb sa ekspanzijom.

Tako da za sada jedina opcija su W3+TFT diskovi+1.27 patch+nocd, koje nazalost imam ali nije bas prakticno... Ono sto je sigurno je da radi (uz malo tweakovanja). 1.28b/d je bila poslednja "operativna" verzija (doduse ne bez bagova u kampanji) koja se mogla skinuti preko Blizz downloadera.

W3 zajednica je malo vise ozivela prethodnih godina, najvise zbog 2 lika iz Nemacke (back2warcraft) koji su aktivnije poceli da prenose turnire,kao i stare garde igraca koja je pocela ponovo da igra. Activision se ponadao da ce moci da ubere novce od remastera medjutim posto je video da od toga nema neke vajde i da nece dostici (profitabilne) razmere kao pre, digli su ruke od "reforged" projekta i povukli novce za remaster... Zato smo i dobili ovo djubre. I ne sumnjam da ce patchovati igru do "minimuma" spec-a koji je potreban da ne bi morali da refund-uju korisnicima ubuduce, ali i dalje to nece biti na nivou stare igre.
Starcraf remaster je jos i odlicno prosao.

Inace to vise nije Blizzard vec Activision i ljudi trebaju da rasciste sa time, nakon fuzije dobar deo core ljudstva je napustio Blizzard...
I jednom za svagda da nauce da ne odrade pre-ordere, ma koja god da je (voljena/postovana) kompanija u pitanju, ako ista treba pljuvati samo po Activisionu. Zar se niko ni u jednom trenutku nije zapitao zasto igra nije dobila vecu reklamu jer je kultni klasik?!
U svakom slucaju zasluzuju da ih tuze i oderu zbog laznog marketinga...
 
Poslednja izmena:
Ja imam samo classic, nemam reforged, nemam opciju za senke ali su senke u igri uključene.
WC3ScrnShot_020120_120646_001.jpg
 
https://mobile.twitter.com/colincornaby/status/1223073101312753664

LOL

Poslednje sto sam kupio od Blizzarda/Activisiona je ona mini ekspanzija za SC2 sa Novom u glavnoj ulozi.
Na tome ce i zavrsiti dok ne potonu zajedno sa Activisionom...

Trebaju se ovce opametiti da bojkotuju pre-ordere i kupovinu poluproizvoda, da udare ovakve korporacije tamo gde najvise boli, po dzepovima.
 


Znaci umirem
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
^
A on je bas nasao da tu odradi samopromociju... (inace pokusava da udje u voice acting vode)

Nije mi covek ni malo simpatican duze vreme jer je spreman na sve da bi dobio klikove. btw par klipova gde su ga ljudi pljuvali u komentarima i downvote-ovali je brisao (poslednji su bili vezani za Kodzimu i Death Stranding koji je nebulozno bez normalnog argumenta branio pa obrisao), ali zato je tu u prvim redovima kada treba da recituje kao papagaj jedne iste vesti po 5-6x i pljuje na prvu.
Za nevericu je sto se Dzim Sterling uzdrzao pljuvacine...
 
Poslednja izmena:
Starcraf remaster je jos i odlicno prosao.

Kad već spomenu SC, nakon svih Blizzardovih debaklova sam konačno shvatio zašto je napravljena bijedna epilog kampanja sa samo tri misije u SC2 LoTV. Kraj sage je morao biti napravljen da je ne snađe sudbina gora od smrti. Jesu izbacili Nova kampanju koja košta više nego što realno vrijedi, al' bolje išta nego ništa. Sad je ostao jedino SC2 koji je koliko toliko ostao poštena Blizzardova igra i ostaje da se vidi do kad.
Engine i map editor za SC2 su 'ladno mogli iskoristiti za standalone W3 Remastered.
 
Šta znam... ja i nisam toliko razočaran... možda zato što ništa posebno nisam ni očekivao (sem doređenih modela).
Evo pičim polako kampanju, i otprilike je to to, što sam očekivao.
Sad, ne znam što je toliko ljudima bitno da im u in-game cinematicima, kamera malo prošara scenom, a opet ne znam što je Blizzardu toliko teško da to odradi (bilo koji montažer može brzo da ono raskadrira), nije da im treba Spilberg za malo dramatične režije (a vidim da bi gomila njih bila srećna da to vidi).

Sa druge strane, razumem bes ljudi koji nisu hteli da kupe reforged, nego da koriste staru verziju kao i do sada. Tu se slažem da Blizz ništa nije trebao da dira, i da integraciju tako sprovede da Reforge ne utiče na original (koliko čujem, tako otprilike radi Starcraft Remastered).

Sve u svemu, izbacili su neki patch, a možda u budućnosti dosta toga promene patchevima.
 
Nazad
Vrh Dno