Šta je novo?

Spor kućni WiFi

gordan84

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2008
Poruke
774
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
5800x
GPU
4070 Ti
Koristim WiFi preko Mtel modema; brzina 20/4 i danas povećana na 30/6Mbit.
Osim toga imam 3 ripitera da pokrije cijelu kuću signalom.

Problem je što brzina interneta preko ripitera padne na 1Mbit, na trenutke skroz se stopira pa onda "pročepi". Takođe nekad zeza i mreža na modemu Mtelovom.

Da li bi pomogla kupovina nekog kvalitetnog ripitera (kuća sa 3 etaže, u sredini je modem), ili na koji način da brzina ne pada kada je na mreži 10-tak korisnika?
Pročitao sam u nekoj temi da se preporučuje https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-lr/?

Hvala!
 
Meni su preporučili taj, stoji u listi, čekam da bude neka akcija, jer mi se ne žuri trenutno, u inostranstvu sam, a ovo je za roditelje. Ako budeš kupio ovaj model podeli utiske obavezno.
 
Imamo u firmi preko 10 ac pro, odlični su. MT je izbacio sličan uređaj, i čini mi se da je duplo jeftiniji

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne znam gde moze da se kupi na akciji, i sa kojim popustom, ali uredjaj je bas trazen u Evropi, i povremeno ga bude nestasica, da ne moze da se uveze u Srbiju, dosta hotela, restorana, firmi je pokriveno sa istim.
 
Šta tačno znači MTel modem? Kakva je to konekcija?

Ovo sa linka je AP, a ne repetitor.

Za kuću sa 3 etaže bi trebalo vezati jedan ovakav kablom na taj MTel modem (pretpostavljam da ima LAN utičnice) na kome skroz ugasiti WiFi i probao sa postojećim repiterima na drugim etažama.

Ja imam taj AC LR vezan kablom na ruter i izvlači 100Mbps kroz 2 zida na 5GHz
03690d582b05e5e3f1176b3a2f9618af.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Haj da pitam samo jedno kratko pitanje, kolika je uobičajena wifi brzina kod ovih standardnih najjeftinijih rutera (150mbps)? Mislim u praksi realan maksimalni protok koji mogu izvući?
Prešao sam na sbb, na njihovom cisco modemu je max brzina svih 60 mbps dok na ruterima nakačenim na njega, na svima je limit 35-40 mbps, nikad nijedan nije prebacio 41-42 pa pretpostavljam da im je to limit. Imam neki netis, tp link, tenda... na svima je isto. Ja nešto mislio da se od onih 150mbps može dobiti polovina ali izgleda nije tako. Ili može tu nešto da se čačne i podesi?
 
Може да се чачне али није сигурно колико ће да се добије. Ја сам са EPC3925 имао ~75 па и 77 а сада са другим немам ни толико али ми је то ипак резерва, кабл је конза.
 
To je tipicna 2.4GHz brzina za urbane sredine sa puno wifi uredjaja. Kod mene je ista prica, bilo je ranije do 70Mbps, danas je do 40Mbps sa istim cisco 2.4GHz wifi ruterom, pa sam batalio to i presao na 5GHz prosle godine.
 
Ali na sbb-ovom Cisco-u telefon vuče svih 60 mbps preko wifi, nije do zagušene sredine. Odmah pored njega stoji i telekomov adsl ruter i to ne utiče, mogu i da ga isključim nebitno. Oba se nalaze u tehničkoj prostoriji koja je praktično podrum/bunker sa debelim zidovima i dole nema drugih signala, ni wifi ni gsm. Poenta je da ja kad u Cisco ubodem neki drugi dodatni ruter, tp link 740n, netis wf2411, tenda w311r+ nebitno, telefon preko njih na wifi izvlači samo 35-40mbps max, preko kabla je naravno puna brzina. Da li da probam nešto da čačkam kanale?
Nije da mi je to toliko bitno, ako može brže može ako ne sasvim je dovoljno i ovo. Više me informativno interesuje gde je ograničenje i šta je problem, kad su svi deklarisani na 150mbps. Znam da je to teoretski i nemoguće, ali ovo što izvlačim nije ni polovina već četvrtina.
 
Nazad
Vrh Dno