Šta je novo?

Kako povlačiti titlove na smart TV kroz mrežu, sa NAS-a npr?

Verovatno taj server transkoduje, tj urezuje titlove u video signal. To ce sigurno da radi, ali zahteva solidan racunar da se odradi u letu. Vecina servera ima tu opciju.
 
Tačno...imam MacPro starije generacije...ali ide bez većeg opterećenja...
Mada odavno to ne koristim

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Kad sam se ja zezao sa sličnim problemom na mom Philips-u iz 2011 god i njegovim DNLA opcijama....jedino sam uspeo da povučem prevod sa kompa uz pomoć Universal Media Server-@...

Da, već sam pisao na početku, većina servera ima opciju da on-the-fly urezuje titlove na sliku.

Ali, NAS to nema snage da radi (nije ni predviđen za to). A i sa računara, smaralo me što se teretio 40 pa do čak 90% (ako je neki baš jači rip (ventilatori kretali da rade na max)), plus što nije nigde bilo opcije da pravilno urezuje titl na 3D film.
 
Ok, hvala na informaciji, ali poenta jeste kako da se titlovi pojavljuju na TV-u bez transkodovanja.
A to, zaključeno u ovoj temi, ne zavisi od media servera, već od televizora.

Transkodovanje ne pomaže u slučaju da su nam filmovi na mrežnom HDD, je oni najčešće ne mogu da rade transkoding. Ima NAS-ova sa vrlo ozbiljnim procesorima koji mogu da on-the-fly ubacuju titlove, ali i koštaju ozbiljno.

Dakle, ko kupuje TV, eto, ako mu je bitno, neka obrati pažnju da li mogu da vuku titl sa mreže.

Ima li neko ideju kako ovo prepoznati u karakteristikama televizora?!?
Za sada, iskustva korisnika kažu da LG i Samsung uglavnom nemaju ove probleme.
 
Ja, na Sony- W755c (Android) pristupam HDD (3tb), koji je povezan na Xiaomi 3G ruter (Padavan rom).
Sadržaju HDD mogu da pristupim kroz Kodi ili preko file menagera za Android TV (X-plore).
Preko Padavana je šerovan HDD i sve radi ( video, titlovi, slike...)


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Radi i eksterni titl, dakle poseban tekstualni fajl koji je u istom folderu I istog naziva kao i video fajl?
 
Da, sve radi. Video fajl i titl istog imena i nikad problema.
U kodiju sam foldere sa serijama povezao sa TVDb (addon) i imam info o svakoj seriji. Isto uradio i sa filmovima.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da dodam da i preko mobilnog pristupam svim fajlovima na HDD. Radi kopiranje, editovanje...

Ako je potrebno titl podesim (FPS, timing) sa programom Subbr Free

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ok hvala, znači novi Sony Androidi rade.

Samsung i LG imamo prijavljeno da standardno rade.

Ne znam za novije Sony ne Android.

Tamo u jednoj drugoj temi su prijavili da Hisense ne rade.
 
Poslednja izmena:
TV je model 2015 (c)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Imam i Hisense 39A5600 ne vidi HDD, ako ti to nešto znači.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Meni savršeno radi kombinacija Plex servera na QNAPu i XPlay aplikacije na LG televizoru. Čak prepoznaje i titlove na različitim jezicima, koji se zovu tipa film.sr.srt, film.en.srt itd.

Probao ovo, užasno baferuje kod 4K filmova. Isti filmovi preko Kodija na android boxu rade savršeno.
 
Ok hvala, znači novi Sony Androidi rade.

Samsung i LG imamo prijavljeno da standardno rade.

Ne znam za novije Sony ne Android.

Tamo u jednoj drugoj temi su prijavili da Hisense ne rade.

Izvlačim temu iz naftalina. Da sam je "izvukao" na vreme, verovatno ne bih pazario Sony-ja kog sam pazario (50WF665). Zapravno, jedini razlog što sam ga uzeo je petogodišnja garancija. Nije mi smetalo ni što nije 4k, ni što ima samo dva HDMI-a....što sam za iste pare mogao uzeti LG/SAMSUNG novije generacije, presudila je garancija. Sad...mogu samo da pojedem svoje stopalo.

Dakle, i kod ovog modela postoji problem koji si naveo. Sa mreže (upravo Synology NAS, model DS 116) - TV ne prikazuje titlove. Isti film, isti titl, ista imena fajlova (sve navedeno u ovoj temi) putem USB-a - čita lepo.

Temu si otvorio 2018te, a ovaj televizor je serija iz 2018.....možda se kod novijih nešto promenilo, ali ovaj svakako ne može...i ne mogu da opišem količinu mjaukanja koju bi sad ovde "prosuo". Pa stari Samsung UE40H6400AK (iz koje je godine!? 2014 ili 2015!?) je ovo radio bez problema....

Ljut sam na sebe kao ris....
 
Pa, da si uzeo Samsung npr, najverovatnije ti ne bi puštao DTS zvuk. Što takođe zna da iznervira. :(
Ispada da je jedino LG kompletan, radi sve i uvek.
Ali i to može danas sutra da istekne podrška. :trust:

Novi napredniji Sony modeli imaju Android sistem, koji ako ga ne preopteretiš, (ostaneš samo na YouTube i Kodi-ju npr), bez problema radi sve što treba. Ali ok, tvoj TV nije Android. :(

Ono što možeš i što sam ja praktikovao, jeste da korišćenjem besplatne MKVToolNix aplikacije, titl ubaciš u .mkv kontejner. Ide veoma brzo, ceo film se prepakuje za 20 do max 60sec, i tako prepakovanog snimiš na NAS.
Dakle, titl se ne lepi na sliku (traje beskonačno), već se samo pravi novi .mkv kontejner koji sada sadrži i fajl titla.
Tako upakovan titl, Sony TV reprodukuje i kroz mrežu.

Dalji savet, ako već imaš TV koji imaš, batali smartnost televizora (ako već nije LG ili Android na skupljem modelu), i nabavi neki Android box. Na box instališeš Kodi, a Kodi bez problema vuče sa mreže sve što treba.
Na mom Sony-ju, od kada sam dobio EON box, više ne koristim integrisani smart (osim za YT), te preko Kodi-ja gledam sve što treba i kako treba.

...

Iskoristiću priliku da ponovo pozovem testere televizora da prilikom testiranja, obrate pažnju i na ove neke fičere koji su ponekad i ponekom veoma značajni.
 
Poslednja izmena:
Ovo sa pakovanjem u mkv ja svakako radim. Nakon toga Sony prikazuje titlove.
Problem koji ćeš tada primjetiti je da ne postoji mogućnost podešavanja titlova, a Sony nema outline oko bijelih slova, pa su titlovi u nekim (svijetlim) scenama nečitljivi
 
Hm! Pa šta ja znam. Kod mene su uvek sasvim ok čitljivi. Ima neka crna bordura oko slova.

...al' ok, sada sve to ide preko Kodi-ja. Preporučujem.
 
@NShappy

Da, pročitao sam tvoj inicijalni post gde si sve lepo objasnio. Hvala na tome i to ću svakako da odradim. Nisam stigao ovih dana, jer praktično kući dolazim samo da spavam. Mislim da ovo svakako nije problem, pogotovo što oduzima vremena samo toliko koliko si naveo. Pa...ako ništa drugo, više uložim da nađem ispravne titlove, tako da dodatnih minut-dva (i manje, kao što si naveo) je najmanji problem.

Što se tiče kodi-ja, nikad nisam video kako izgleda, nikad nisam probao...nikad nisam imao dodira sa istim, ali zanimljiva stvar je da sam preporuku za isti dobio i od lika na sony community forumu. Britanac neki, bukvalno mi je rekao istu stvar - instaliraj kodi na tv i zaboravićeš na ostale smart funkcije TV-a.

E sad, pošto nisam u materiji - instalacija kodija je moguća na ne-android TV? Ti si isti instalirao tek kada si dobio EON?
EON mi svakako ne gine za koji par meseci (ističe mi ugovor, a sa novim - svakako ću preći na EON).
 
@zee
Na tom Sony TV koji nije Android nije moguća instalacija Kodi-a.
Zato sam ja kao krajnje rješenje našao Android Box (MiBox 3 konkretno) i tu je sva priča završena.
 
@NShappy

Da, pročitao sam tvoj inicijalni post gde si sve lepo objasnio. Hvala na tome i to ću svakako da odradim. Nisam stigao ovih dana, jer praktično kući dolazim samo da spavam. Mislim da ovo svakako nije problem, pogotovo što oduzima vremena samo toliko koliko si naveo. Pa...ako ništa drugo, više uložim da nađem ispravne titlove, tako da dodatnih minut-dva (i manje, kao što si naveo) je najmanji problem.

Što se tiče kodi-ja, nikad nisam video kako izgleda, nikad nisam probao...nikad nisam imao dodira sa istim, ali zanimljiva stvar je da sam preporuku za isti dobio i od lika na sony community forumu. Britanac neki, bukvalno mi je rekao istu stvar - instaliraj kodi na tv i zaboravićeš na ostale smart funkcije TV-a.

E sad, pošto nisam u materiji - instalacija kodija je moguća na ne-android TV? Ti si isti instalirao tek kada si dobio EON?
EON mi svakako ne gine za koji par meseci (ističe mi ugovor, a sa novim - svakako ću preći na EON).

Kodi je multimedijalna plejer aplikacija, koja se vrti na Androidu. Pušta sve živo. Ali je aplikacija, koju pokrećeš k'o na nekom smart telefonu.
Da, potreban je TV sa Androidom da bi radila. Ne može se instalisati na neAndorid Sony-ja.

...ali se može instalisati na bilo koji Android box.

EON box je zapravo samo jedan skoro pa običan Andoid box. Posebna "smart kutijica" kastomizovana od strane SBB-a, na kojoj se između ostalog, vrti i SBB aplikacija za njihove programe, YT...
A možeš da instališeš i druge Android TV aplikacije, uključujući i spomenuti Kodi.

Sam EON box je slab uređaj, ali ako ostaneš samo na 2-3 dovoljne aplikacije (na kraju su mi na EON box-u ostali samo Kodi i SBB (YT koristim ovaj iz televizora)), radi on korektno.
 
Poslednja izmena:
i najbitnija stvar - taj boks ima užasan skaler koji upotrebu istog na 4k displeju čini čistim mučenjem,ma kakav da je TV.
 
Hvala svima na sugestijama i generalno na pomoći.

E sad (diskusija ode u drugom smeru) - ako dobro razumem, EON box je krš (očekivano, jer ga daje provajder). U tom kontekstu, bolje je ostati na starom uređaju kod SBB-a i kupiti kvalitetniji ANDROID BOX? Mada opet.....za šta li bih ga ja koristio uopšte, pa da mi treba kvalitetniji? Dileme....trileme.

Mana TV-a je što bih morao da čupam kablove po potrebi, jer isti ima SAMO 2 HDMI priključka..... Kako dobro izabrah TV....

 
Eon box, koliko god da je loš, bolji je od nekih dosadašnjih SBB uređaja.

Ako se ne preoptereti aplikacijama, radi ok. U rangu jeftinijih Android boxova.
 
Da li neki od NO NAME televizora današnjice ( Vivax, Fox, Vox, Adler, Alpha, Tesla, Metz, Toshiba...)mogu da prikazuje prevod preko mreže, Serviio, Plex.... servera?
Ukapitao sam da Philips i Sony i (Hisense koji imam) ne mogu.
Da Samsung i (LG koji imam) mogu.
Hteo bih da kupim nekog kineza za spavaću sobu, ali da prevod radi preko nekog servera.
Da li iko ima kineski Tv sa tim da prevod radi preko mreže?
 
Poslednja izmena:
Kupiš neki kinez (Vox, fox, Tesla) sa androidom

Mada ja ne znam što vam je toliko bitno da vam TV pusta filmove i oko toga veliku brigu vodite umesto da kupite android box I ne brinete više nikad o tome ma koji TV da imate.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupiš neki kinez (Vox, fox, Tesla) sa androidom

Mada ja ne znam što vam je toliko bitno da vam TV pusta filmove i oko toga veliku brigu vodite umesto da kupite android box I ne brinete više nikad o tome ma koji TV da imate.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Android box je SAMO još jedan uređaj koji bi orao da imam/uključim. Živim u relativno malom stanu (43m2), četvoro nas je (žena, dvoje male dece i ja). Nemam više gde sa dodatnim uređajuma. Desktop mi je u dnevnoj sobi (rat vodim sa ženom oko toga jer me tera da isti zamenim laptopom, što ja kategorički odbijam). Žena ima svoj laptop. Deca imaju svako svoj tablet. Kad na to dodaš TV, SBB-ove uređaje (D3 i ruter), chromecast, štampač, punjače za telefone i pametne satove (svi su različiti), zvučnike.....onda je "samo još jedan uređaj u vidu android box-a" baš problem (ma koliko isti bio ergonomičan, kablovi nikad nisu ergonomični).

Drugo, problem je kad kupiš TV (ok, nije baš "najsvežiji", već je model iz 2018) i ne može da radi nešto što je stari radio (a stari je model koji je izašao 2014. ili 2015.) - onda svakako uđeš u popizd mo(o)d.
Ok, kad mi istekne trenutni ugovor sa SBB-om, dobiću EON - pa ću samim tim imati android box, ali do tada....
 
Koji android box preporučujete? Da radi prevod preko Serviia, njega koristim.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Da li neki od NO NAME televizora današnjice ( Vivax, Fox, Vox, Adler, Alpha, Tesla, Metz, Toshiba...)mogu da prikazuje prevod preko mreže, Serviio, Plex.... servera?
Ukapitao sam da Philips i Sony i (Hisense koji imam) ne mogu.
Da Samsung i (LG koji imam) mogu.
Hteo bih da kupim nekog kineza za spavaću sobu, ali da prevod radi preko nekog servera.
Da li iko ima kineski Tv sa tim da prevod radi preko mreže?

Ne može ni jedan, tako nativno, out of the box.

Ovi sa Androidom, možeš da instališeš neku aplikaciju koja je onda dalje player koji može da povuče i titl.
Zapravo, njima i ne treba media server na source uređaju (koji ja jako ne volim da imam), već pristupaju fajlovima kao mrežni računar.

Android box možeš da sakriješ iza televizora, okačiš ga da visi i da se ne vidi, a uzmeš Box koji sa daljincem komunicira preko BT veze.

Inače da, jako smara što ti neki glupi i jednostavni fičeri ne rade. :(
 
Ne, nadji nesto sa amlogicom

Android box je SAMOKad na to dodaš TV, SBB-ove uređaje (D3 i ruter), chromecast, štampač, punjače za telefone i pametne satove (svi su različiti), zvučnike.....onda je "samo još jedan uređaj u vidu android box-a" baš problem (ma koliko isti bio ergonomičan, kablovi nikad nisu ergonomični).
Onda ti vise nece trebati chromecast:d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno