Šta je novo?

Windows ključevi

Učlanjen(a)
10.11.2011
Poruke
41
Poena
154
Da li je neko imao iskustava sa kupovinom windows 10 ključeva na e bay ?
Cene do 10e a prodavci sa dobrim rejtingom.
 
Uzimao, al to mozes da iskoristis samo jednom na jednom racunaru, aktiviras na cistu instalaciju, valjda se veze kljuc za maticnu, nisam jos radio reinstalaciju pa da instaliram i probam kljuc na istom racunaru sa istom maticnom da vidim da li ce opet da prihvati, uzeo sebi i jos nekim osobama, mada sam nalazio za 3, 4 dolara WIN 10 Pro. Sve radi super kod mene, uzeo pre 3 dana za prijatelja 3, 50 dolara, samo pogledaj ocene prodavca.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kupio, sve ok.
Prilikom ponovnog instaliranja sam prepozna kod.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Zato sto je digitalna licenca.
Mozes na isti komp da reinstaliras win koliko god puta hoces.
 
Pogledaj da nema nesto jeftinije, cini mi se da sam platio 3e. Proslo je nekih mesec dana od kako sam aktivirao win, za sada je sve ok.
 
Jap, krecu se oko 3-4 e, meni godinama rade ok.
Veze se za maticnu i vise ne razmisljas dok je maticna ziva...

TT over 6X
 
Allkeyshop ima odlicnu ponudu za retail kljuc sa psngames.org, 50% popusta i na OEM i na retail. OEM izadje 6 evra pa i nije jeftino a retail ~9 evra sto je vec sasvim dobro.
 
Prosla aktivacija bez problema. Ne znam koliko je ovo legalno za firme/preduzetnike?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Apsolutno nije. Za inspekciju je validno kada vidi fakturu i nalepnicu na kućištu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Физичка лица 99% неће нико ни да проверава па је ОК све док се не појави још неко са истим кључем. Зато је било паметно у оно време направити неколико инстајдер инсталација и свака би била варијанта за даље и убудуће. Ја сам имао бар три плус једна легална седмица која је дуплирана и у легалну десетку. А не користим ниједно од тога. ;)
 
Физичка лица 99% неће нико ни да проверава па је ОК све док се не појави још неко са истим кључем. Зато је било паметно у оно време направити неколико инстајдер инсталација и свака би била варијанта за даље и убудуће. Ја сам имао бар три плус једна легална седмица која је дуплирана и у легалну десетку. А не користим ниједно од тога. ;)

I da se pojavi, blokira se ključ, nabavi se novi i idemo dalje :)....a na kraju krajeva ako je isto nelegalno ebay bi trebalo da blokira, a ne blokira baš revnosno tako da bih rekao da je ovo siva zona...sud EU je 2012 doneo odluku da može da se softbver preprodaje sa starih račuanara tako da....jedini problem može da bude blokiranje ključa ali to i nije problem :)....
 
Bolje, jer ne koristis neke aktivatore uz koji mogu da uvale trojance i ostalo smece.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
mislim ako neko moze da ti uvali trojance preko toga ni ne trebas da se bakces oko windowsa
 
OK. Samo ne znam sta je pisac hteo sa kaze.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
mislim ako neko moze da ti uvali trojance preko toga ni ne trebas da se bakces oko windowsa

Ne baš..u poslednje vreme dosta aktivatora se ponaša krajnje sumnjivo...a uzgred rizik je nemerljiv ovde je rizik da te trojanac urniše (pa makar bio i 1%) a ovde je rizik 3 usd?....Ja uzimam 3 USD...
 
Još uvek radi upgrade sa Win7 na Win10, zašto bi se uopšte zezao sa aktivatorima za Win10?
 
^ moze li mali hint kako to da uradim posto nisam pratio a presao sam na 10ku zbog igara?
 
U principu treba ti Win7 ISO sa drajverima za USB3, kad se instalira aktivira se (legalno ili ne) i iz njega se uradi upgrade pomoću MediaCreationTool-a. Ključ se pritom prenese sa jednog Wina na drugi i veže se za hardware. Posle toga particija može i da se formatira i ponovo instalira Win10 i uvek će biti automatski aktiviran. Sve je potpuno legalno ako se koristi legalni Win7, mada i ako se radi nelegalno Win10 je čist, nema nikakvih aktivatora u njemu.
 
Poslednja izmena:
aham, tako sam davno uradio na deugoj masini i uspelo je ali tada su zvanicno davali free win 10 apgrejd...
mislio sam da se nesto promenilo od tada...
 
Sada kao "zvanično" ne daju ali s obzirom da to još uvek radi i to sa njihovim ISO fajlovima i toolom za upgrade verovatno prećutno podržavaju da bi što više ljudi prešlo na Windows10.
 
pa onda cu da odradim ponovo win ako ce da mi se licenca opet veze za plocu da se ne cimam sa aktivatorima kad vec nemam nikakve piraterije u sistemu osim windowsa :)
 
^ hvala sam633, windowsi me bas ne doticu pa nisam pratio ali se secam da si negde pisao uputstva tako da hvala na linku.
 
samo da jasvim nakon doslovno izgubljenog celog dana sa ko zna koliko reinstalacija svih mogucih windows-a da je operacija bezuspesna...
ne znam da li se nesto promenilo kad je m.2 nvme disk u pitanju ali je bilo prosto nemoguce instalirati sistem u MBR rezimu. pravio sam instalaciju preko raznih tool-ova, Rufusa, formatirao disk i iz macOS-a, skidao i druge verzije windows-a, probao nekoliko partition wizard gluposti koje nista nisu uradile iako ispisu success...
sve ovo sam radio kako bih aktivirao win7 ali bukvalno ne postoji resenje kada je instaliran na gpt formatu.

nakon toga instaliram win 8.1 vl, aktiviram ga nekim aktivatorom i nadogradim na 10-ku nakon cega odradim clean install 10-ke ali se nista ne desi, tj. sistem je i dalje neaktiviran. ponovim isti postupak i sa nekom drugom non-vl verzijom 8.1 ali ista prica...

na kraju u agoniji kupim kljuc za $6 sto sam odmah i trebao da uradim i zavrsena prica.
nisam ovo uradio uopste iz nekih moralnih dilema jer me zabole za windows, razlog je samo taj sto mi je nekako lakse i urednije da pejstujem serijski broj umesto da jurim aktivatore.
sa druge strane sam u macOS-u 100% legalan uz potrosenih par stotina € za sve programe ali to je glavni sistem koji stvarno koristim dok je ovaj drugi cist wintendo.
just my 2 cents.
 
Poslednja izmena:
Posto je na ebay-u pocelo masovno brisanje korisnika koji prodaju licence za windows/office, pade mi na pamet da probam Aliexpress.
I gle cuda, ono je jos bolje. Kupio sam licencu za windows 10 za manje od 1 dolara. Bolje od toga ne moze, kakvi aktivatori, kakvi bakraci.
 
Nazad
Vrh Dno