Šta je novo?

SanDisk - veoma pozitivno iskustvo

Speeder

Slavan
Učlanjen(a)
28.08.2005
Poruke
1,470
Poena
375
Pozdrav svima,

Hteo bih da podelim jedno veoma pozitivno iskustvo sa SanDisk-om.

Naime, 23.10.2015. u online Win Win podavnici sam kupio USB fleš SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 32GB. Fleš me je služio odlično do pre nekoliko nedelja kada je naprasno prestao da daje znakove života. Setim se da je garancija bila 5 godina, i pokušam da nađem račun i garantni list, ali bez uspeha. Rešim da ipak odem u Win Win i pokušam da reklamiram fleš sa nadom da će biti dovoljno da u mom nalogu u online prodavnici vide datum kupovine. Kao što pogađate, otkačili su me čim sam rekao da nemam račun. Tako je Win Win (p)ostao Lose Lose. :mad:

Na sajtu SanDisk-a vidim da je moguće registrovati njihove proizvode sa serijskim brojem, ali onda skontam da mi se serijski broj, koji je odštampan na flešu, izbrisao i više se ne vidi.

Rešim da kontaktiram SanDisk podršku i iznesem im problem sa neispravnim fešom, nepriznavanjem garancije i izbrisanim serijskim brojem. Idemo redom...

17.10.2018.
Šaljem prvi mejl SanDisk podršci, iznosim problem, prilažem screencapture sa Win Win sajta gde se vidi online porudžbina sa tipom fleša i datumom i fotografiju fleša na kojoj se vidi da je serijski broj izbrisan. Dobijam automatski odgovor da će mi se neko javiti u roku od 2 radna dana.

17.10.2018.
Nekoliko sati kasnije dobijam mejl u kom mi traže broj telefona, adresu i saglasnost da adresu proslede kurirskoj službi. Pored toga me obaveštavaju da nemaju Cruzer Extreme USB 3.0 32GB i traže saglasnost da mi umesto njega pošalju Extreme Go USB 3.1 64GB.

18.10.2018.
Šaljem im potrebne podatke i saglasnosti.

18.10.2018.
Na mejl mi stiže obaveštenje da je na mom SanDisk nalogu registrovan stari fleš od 32GB i odmah pokrenut RMA proces. Nekoliko minuta kasnije dobijam još jedno obaveštenje da je registrovan i fleš od 64GB koji mi daju u zamenu.

19.10.2018.
Dobijam mejl u kom me obaveštavaju da je odobren RMA, ali da je potrebno da im pošaljem neispravan fleš u Češku. Data su detaljna uputstva oko slanja, a priložena je i faktura (invoice) koju treba odštampati u 3 primerka, potpisati ih i predati poštanskoj službi prilikom slanja (zbog carine).

23.10.2018.
Odlazim u poštu u Glavnoj ulici u Zemunu, predajem kovertu sa flešom, kao i odštampane i potpisane fakture. Popunjavam nekoliko manjih formulara i slanje avionom plaćam 372 dinara (plus 17 dinara za zaštitnu kovertu).

29.10.2018.
Stiže mi mejl sa obaveštenjm da su primili moj fleš i da je u postupku obrade.

30.10.2018.
Obaveštavaju me da je reklamacija prihvaćena i da procenjuju da će novi fleš biti poslat 30.10.2018.

30.10.2018.
Nekoliko sati kasnije obaveštavaju me da je novi fleš poslat UPS-om i prilažu broj za praćenje pošiljke.

31.10.2018.
Fleš je u mojim rukama.

Sve u svemu, poslao sam dva mejla, svratio do pošte, imao trošak od 389 dinara, sačekao nekoliko dana i dobio veći i brži fleš. Ja sam prezadovoljan.

Sve pohvale za SanDisk korisničku podršku. :wave:
 
Poslednja izmena:
Koliko si platio taj fles 2015 godine? Oni su ti dali fles koji danas u 2018 godini imaju po toj ceni koju si platio 2015 godine nisu te oni castili 32GB(taj fles je oko 3500 dinara trenutno 64GB SanDisk Extreme GO (USB 3.1)

Evo primer: Naprimer kupim ja SSD 120GB 2018 i platim 3000 dinara i pred kraj garantnog roka 2020 mi crkne a sad za te pare ima 240GB SSD za iste pare , ima da mi daju naravno po toj ceni po kojoj sam kupio.

Ali opet je dobro iskustvo nema sta.
 
Haha, sad kad pocnu najezde na Cruzer da bi se dobio Extreme Go :)
 
Od prilike sam imao isto iskustvo sa SanDisk Extreme 64GB fleskom koju sam kupio od kineza i za koju nisam imao nikakav racun ali sam imao vidljiv SN.
Dobio sam nazad ispravnu i identicku flesku, sve 1/1.
Za servis i podrsku u CZ svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Tako to radi ozbiljne firme. Nece crci za jedan fles, mnogo im je bitnije da im korisnici budu zadovoljni. Svaka cast za SanDisk!
 
Koliko si platio taj fles 2015 godine? Oni su ti dali fles koji danas u 2018 godini imaju po toj ceni koju si platio 2015 godine nisu te oni castili 32GB(taj fles je oko 3500 dinara trenutno 64GB SanDisk Extreme GO (USB 3.1)

Evo primer: Naprimer kupim ja SSD 120GB 2018 i platim 3000 dinara i pred kraj garantnog roka 2020 mi crkne a sad za te pare ima 240GB SSD za iste pare , ima da mi daju naravno po toj ceni po kojoj sam kupio.

Ali opet je dobro iskustvo nema sta.

Nije stvar u tome koliko košta, niti u tome da sam ja tu kao nešto profitirao. Stvar je u tome da nisam oštećen. To je jedino što očekujem od garancije, da ne budem na gubitku ako se desi kvar.
 
Ne bi ja rekao da SanDisk to radi :) Firme, tako velike, to resavaju uglavnom preko svojeg najblizeg predstavnistva, ili najzgodnijeg predstavnista. A tesko da ga nemamo blize od Ceske.

Njih vise kosta slanje nego sama fleska :) Ovo ce pre biti zastupnik, koji je iskoristio tu priliku da od SanDiska to naplati ;) Ala nasi servisi mobilnih.
 
ZoomFoto im je servis/predstavnistvo ili sta vec kod nas, to je nesto najblize sto postoji.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
To im je RMA i servisni centar za Evropu (ili je mozda za EU pa privalili i obliznje okolne zemlje).
Nisam imao racun sem sa ebay i pp, napisao pismo podrsci sandisc-a, dobio identicna uputstva, poslao flesku, vratila se druga, nova, upakovana u blister zavaren ista kao ova prva...
Imao sam samo trosak za slanje, ne secam se da li je bilo ikakvih dazbina drzavi (carina i sl), a u povratku proslo bez ikakvog troska.
 
U Brnu u Češkoj je RMA odeljenje Western Digital-a koji je vlasnik SanDiska. Slao sam direktno njima (kao primaoca sam naveo Western Digital, RMA department), i fleš mi je stigao iz Brna (iz Brna je išao u Beč, pa u Keln, pa u Brnik u Sloveniji, pa onda u Beograd :D) Znači direktno SanDisk tj. Western Digital.
Iskreno, kad sam im poslao mejl očekivao sam da će da me upute na nekog lokalnog ili regionalnog distributera, ali sve sam sa njima direktno rešavao).
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao slično, pozitivno iskustvo sa SanDisk-om i zamenom u garanciji.
Pisao sam o tome u temi za memorijske kartice. U mom slučaju u pitanju je bila microSD kartica kupljena sa DX.com, a zamenjena putem RMA centra u Češkoj.
Pozdrav
 
Hmm da li bi to i za refurb radilo?
 
Nazad
Vrh Dno