»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 20 od ukupno 20

Tema: PocketBook readeri sada i u Srbiji

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        124
        Ereaderi su trenutno koliko je meni poznato dostupni u 6", 6.9", 7.8", 10" i 12", samo što je sve preko 7.8" meni lično cenovno previše za ereader-e.
        A 7.8" je opet za skoro 30% veće od 6".

Znam odlično šta je android, takođe znam i da je nastao na linuksu koji je opet nastao od unixa itd...takođe i odlično znam zbog čega sam spomenuo play store i nativne android aplikacije jer imati vanila android i sistem koji je nastao na bazi androida mi se čini da nije baš ista stvar, sem ako eto po tebi OS na Kindlu i Unix nisu isti...ili možda jesu...ali ja sam svakako laik pa ne znam ništa o tome, a ne znam ni da programiram direktno u asambleru, baš sam noob...

Pocketbook Inkpad 3 poseduje audio player a Likebook Mars pogoni Android 6.0 tako da smatram da nema potrebe raspravljati dalje na temu slušanja muzike.

Ukusi se svakako razlikuju, potrebe verovatno i više, zato je forum jedno lepo mesto za diskusiju, ali ne volim da mi neko vređa inteligenciju i znanje ukoliko nije upućen u domete istih tako da ću napustiti ovu diskusiju jer svakako neću ništa novo saznati, a Kindle sam ionako već isključio kao opciju.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        369
        Pazi, to što ti želiš je skroz ok i to je neki pravac u kojem se kreće razvoj readera. Problem je što je to kretanje jaaaaaako sporo.
        Po meni osnovni razlog je patent na e-ink ekrane i relativno mali interes korisnika.
        Ako se u Kanadi više čita sa bilo čega nego sa readera... o čemu onda govorimo?
        Ja sam kupio 4 readera, 2 sony i 2 kindla i ne pada mi na pamet da čitam stripove sa bilo kog od njih. Za stripove je Ipad ili neki drugi tablet.
        Inače, za tvoju informaciju, pdf nije nikako format za knjige. Pdf je format za štampu, i svako ko se bavio pripremom za štampu će ti to reći.
        Da je pdf dobar za knjige ne bi napravili fixed layout epub nego bi prodavali knjige u pdf-u.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        124
        Rekoh da neću više diskutovati u ovoj temi ali hajde još da odgovorim na ovo i stvarno napuštam temu.

Ne znam zašto me svi u ovoj temi smatraju laikom - na ovom forumu sam od 2004. a računar imam od 1995. pa sam ponešto i pokupio u međuvremenu.

Inače ako ćemo da gledamo u sitna crevca ni pdf nije baš sjajno rešenje za štampu, i svako ko se bavio pripremom za štampu će ti to reći. Jer jelte pdf može da sadrži svašta nešto u sebi, a prethodno spomenuti ljudi koji se bave štampom će radije preferirati nešto u vektorima. Za tvoju informaciju pdf format je zamišljen kao lako dostupan format za pregled sadržaja koji nije predviđen da se menja, pa je kao takav ponekad zgodan za štampu, a daleko od toga da je to "format za štampu".

Knjige ne planiram da čitam u pdf formatu, čak štoviše nadam se da će ih što manje biti, ali brdo tehničke dokumentacije, tehničkih kataloga i manuela dolazi isključivo u pdf formatu, a deo toga dolazi spakovano u pdf a ustvari je običan sken fizičkog papira(pogotovo u Srbiji u komunikaciji sa državnim preduzećima i sl.). Odatle potreba za korektnim skladištenjem i otvaranjem glomaznijih pdf fajlova.

Kao što sam već spomenuo imam 12" laptop kome može da se skine dock/tastatura i da se koristi kao tablet i na njemu sam do sada čitao stripove, ali za dugotrajno čitanje teksta radije bih nešto prijatnije za oči. Ako taj uređaj može još štošta da završi, npr da pušta muziku kako bih zaboravio na mobilni na odmoru što je i neka poenta odmora, još bolje! Veoma sam svestan i šta je pdf i koja su ograničenja e-ink ekrana(koja su mi takođe veoma prihvatljiva).

Poručen je ereader od 7.8" sa Android 6.0 OS-om, za koji verujem da će sve gore spomenuto izvršavati pristojno.

Pozdrav svima i prijatn dan.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        369
        Počeo sam DTP-om da se bavim 1994. kad su se na filmovanje nosili hard diskovi sa postskript fajlovima i sad ćeš ti da mi objasniš šta je pdf? Dobro.

Što se tiče ovog drugog - nema razloga da te reader ne služi kako treba.
        Nadam se da se na benchmarku neće ljutiti ako ti ovde preporučim android devices potforum na mobileread.com forumu gde možeš naći listu programa koji dobro rade sa android ereaderima.

Member Avatar korisnika SPAVAC
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        382
        Jel postoji nešto sa eink ekranom od desetak inča? Nedavno sam propustio jedan Kindle dx na kp i koliko vidim baš je teško naći nešto od 10 incha za normalne pare. Uglavnom bih koristio za programerske PDF knjige...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •