Šta je novo?

Monitor do 20000

Marinho

Poštovan
Učlanjen(a)
22.09.2015
Poruke
57
Poena
59
Pozdrav ljudi, koji biste monitor preporucili za devojku koja ce komp iskljucivo koristiti za surf i multimediju, eventualno malo office-a?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Takođe mislim da je full hd dovoljno, s obzirom na slabu rasprostranjenost sadržaja veće rezolucije. I gledao bih da uzmem monitor sa VA panelom, pošto je njihov kontrast jači od IPS monitora (3000:1 naspram 1000:1).
 
Mislim da je bitna stavka da li devojka ima HDTV i koliki je prostor u koji monitor treba da stane.
Znam mnogo mladih koji uopšte nemaju televizore ili ih nemaju u svojoj sobi, a gledaju dosta video sadržaja, u kom slučaju 27" FHD monitor uopšte nije loša kupovina. Za 20000 već ima 27inč full hd ips ekrana.
 
SVA

Samsung C24F390FHU za 19k u poznatom domaćem lancu.

Obavezna kupovina na daljinu (internet ili telefon) ako se kupuje za gotovinu zbog mogućnosti bezuslovnog vraćanja u roku od 15 dana od dana isporuke za slučaj
da se dobije problematičan primerak.

Pošto je za multimediju, VA > IPS-oliki paneli.

Preporučeni model ima zakrivljeni SVA panel, poprilično dobro kalibrisan, ~98% sRGB pokrivenost boja, 2.500:1 kontrast, dosta dobra crna i poprilično dobri uglovi
gledanja. Pošto nije za igre (iako ima FreeSync), nema tu šta da traži bilo koji IPS-oliki model.

Jeste zakrivljen, ali ništa strašno :). Stanje na tržištu je takvo da nema za kupiti BenQ AMVA+ modela, tako da se plaća premijum za zakrivljeni Samsung.
 
Vidi stvarno, BenQ GC2870HE mi je promakao. On ima specifičan S-MVA panel – ogroman kontrast od skoro 5.000:1 i poprilično proširena
pokrivenost boja zbog GB-r LED pozadinskog osvetljenja što je i dobro i loše.

Za igre nije, to je definitivno, a da li vredi? U odnosu na predloženi Samsung se dobije očigledno veća površina, ali i manje oštra (ako su te stvari
bitne), (ogroman) duplo bolji kontrast i duplo dublja crna i veća verovatnoća da će dobiti model koji ne pati od probijanja LED-a. Na drugoj strani je
Samsung puno bolje kalibrisan, dosta bolji uglovi gledanja, dosta manje izražen efekat „slomljene“ crne i boje nisu previše zasićene kao na BenQ-u
(koji ima očajan sRGB mod) mada neko voli prezasićene boje.

Sve u svemu, koji god da izabere, kupiti na daljinu ako je za gotovinu.
 
Ne sme da ima ono sto njoj za oko smeta, odprilike( objasnice neko ko zna malo strucnije i opsirnije ako treba) :D Jer npr. svi razlicito geldamo na prosijavanje svetlosti kod ivica. Nekome to smeta nekome ne, i sad ako ona naruci online moze u roku 14 dana da ga vrati bez obrazlozenja. U prodavnici ako uzme nista od toga, iako ti ni u pordavnici neces videti monitor, ali si bio lico da vidis i kupis i zakon onda ne vazi.


P.S A verovatno ona nece primetiti bas nista od toga, posto nije neki okoreli gejmer ili neko ko se razume u tehnologiju preterano mnogo,,, Jedino da dobije bas defektan monitor sa vidljivim i jasnim problemom...
 
Poslednja izmena:
Samsung C24F390FHU za 19k u poznatom domaćem lancu.

Obavezna kupovina na daljinu (internet ili telefon) ako se kupuje za gotovinu zbog mogućnosti bezuslovnog vraćanja u roku od 15 dana od dana isporuke za slučaj
da se dobije problematičan primerak.

taj sam i ja uzeo...i ja sam hteo neki benq ali nigde nisam mogao da ih nađem i onda mi je ovo bilo najbliže onome što sam hteo...naravno, tražio sam da ga povežu u radnji da ga proverim, malo sam doduše zbunio nekog dečkića u radnji, ali sam ga proverio i uzeo...zakrivljenost zaista nije nikakav problem jer su uglovi odlični, a ponekad i dobro dođe...mislio sam da to zahteva ne znam kakvo privikavanje ali nema veze...
 
P.S A verovatno ona nece primetiti bas nista od toga, posto nije neki okoreli gejmer ili neko ko se razume u tehnologiju preterano mnogo,,, Jedino da dobije bas defektan monitor sa vidljivim i jasnim problemom...

Upravo sam to i hteo da kazem...To je bre zensko, ona i tehnika su na vi...Bitno samo da, sto kazes, nema nekih bas vidljivih defekata...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ako ga kuriri polome, kako dokazati da ga nisi ti polomio/la?
Pa dobro sad ne treba ići u krajnost... Ja sam dosta puta naručivao Televizore i monitore i nije bilo problema nikad..
Ako vec idemo dotle onda njoj moze ispasti monitor dok izlazi iz radnje i padne tako da se nesto zezne.. Ili dok vadi monitor kući iz kutije isto moze da joj ispadne i sta onda..
Ali Tv i Monitori su veoma dobro zaštićeni u kutuji, tako da jedino da je neko skakao po kutiji onda može biti oštećen toliko...
I na kraju ako vidi da je kutija oštećena ne mora da primi paket i to je to...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
mozes da vidis i ako bude neki problem prvo ides na reklamaciju i cekas 30 dana da te razrese i tako u krug...ovako samo vratis kao neogovarajuci za tih 14 dana i pare ili dobijes odmah ili kroz dan dva.kako kome vise odgovara,ja licno da se igram sa tim kakav komad cu da dobijem mi ne pada na pamet,ovako samo menjam dok mi ne daju dobar.
 
Ne znam na šta tačno misliš. Ako primetim da je paket oštećen sto bih primio paket, i platio... Ne moraš da primiš paket koji nisi platio, ali sa moralne strane naravno da nije uredu da naučiš nešto i dobiješ samo zato sto si promenio mišljenje i nećeš to što si naručio.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Mislio sam da uredjaj prvo mora da se plati da bi ti ga poslali, a ti si napisao da se placa pouzecem, tj. tek kad posiljka stigne - zato mi je cudno, jer mi nema logike da bi prodavnica sve to odradila i platila slanje samo da bi joj se paket vratio.
 
a i svaka ozbiljnija firma ima ugovor i to na duže sa kuririma tako da nema šta da ti ih bude žao u tom slučaju,ne plaćaju po pošiljci cenu za fizičko lice kao ti.kao što je neko rekao ako naručiš da bi uzeo stvar potpuno si i sa moralnog aspekta čist,a zakon je jasan - nisi video i testirao stvar a platio si - moraju da ti vrate pare ako poželiš.
 
svaka ozbiljnija firma ima ugovor i to na duže sa kuririma tako da nema šta da ti ih bude žao u tom slučaju,ne plaćaju po pošiljci cenu za fizičko lice kao ti.
Ima ugovor, al' opet ih kosta (osim ako nije neki "flat rate" bez obzira na broj paketa) + angazovanje zaposlenih oko slanja...
BTW, nije mi ih uopste zao.
 
Troskovi poslovanja, sigurno se od 100 poslatih paketa ne vrati ni 5, nije to neki trosak u odnosu na povecan broj kupaca koji ce uzeti pouzecem, a ne bi se mlatili da uplacuju na racun i cekaju da ih zavlace sa dostavom.
 
Nazad
Vrh Dno