Šta je novo?

MacBook Air (2018)

Čudno da i bluetooth 5.0 nisu ubacili.
Inače je lepo zaokružen.
 
Pitam se kad li ce stici u Srbiju?
Vidim po Evropi i USA kao datum je oznacen 07. novembar
 
Nedelju dve posle toga će moći da se poruči preko nezvaničnih kanala.
Ne znam za zvanične kanale doduše.
 
Super upakovano sve zajedno sa cenom, sad mi je zao sto sam kupio pre par meseci model 2017 :/

1200$ na spram 1000$ starog nije velika razlika.

A kontam kod nasih da ce biti minimum 1600$
 
2017 13" je 850e i 1050e kod nas. Za 2 nedelje ćemo znati cenu novih modela.
 
tek sad videh da ovo cudo ima lpddr3 memoriju... bolje da su ga napravili uz so-dimm ddr4, imalo bi vise smisla u 2018/2019 godini i opravdalo barem malo cenu.
 
Odličan. Jedino sto sam uvek Air percipirao kao sub1000 EUR spravu, sto više nije.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Realno jedini napredak je bolji ekran. CPU je najnovije generacije ali je u pitanju Y a ne U proceosor pa neće biti značajnog napretka u performansama. CPU troši manje struje, ali je baterija manja i ekran troši više tako po pitanju trajanja baterije neće biti značajne promene.
Računar je tanji za nekih 1,5mm ali se gubi odlična tastatura starog Air-a, 1 USB port i čitač memorijskih kartica.
Meni trka ka što tanjem računaru više nema smisla. Koliko realno kupcu znači ušteda od 1 ili 2mm debljine nauštrb trajanja baterije, modularnosti, portova, hlađenja?
... mada ja i nisam kupac za ovaj tip računara.
 
Vise ce cpu da ustedi nego sto je manja baterija. Po njihovim specifikacijama, baterija bi trebalo da bude ista ili cak za nijansu bolja od starog.
Jedino mi taj trend izbacivanja svih portova malo bzvz
 
Poslednja izmena:
Gonzo brate, hoćeš to svaki božji video da linkuješ ovde? [emoji15]
 
Malo više komentara, manje linkova :D
 
Upravo kupio sestri Air. Fina cena za black Friday.
1dd279a1d2d4a9f2a6d1d17bc4fc705b.jpg


Mislim da je za studenta bolja opcija air zbog baterije i tastature, isko je razlika 140$ u samo

Ja licno imam 2017 pro sa touchbarom
 
Poslednja izmena:
Kategorija poruke: "Da se pohvalim".
 
Uopste nisam iz tog fazona, nadovezao sam se na post iznad gde se ta 2 modela uporedjuju. I hteo sam samo da podelim cenu u usa koja je za citavih 700$ manja nego u iStyle

Sent from my SM-G965U1 using Tapatalk
 
A nije da si otkrio Ameriku, znamo svi da je tamo sve sve dobrano jeftinije :)
 
Meni i ovaj moj MBA iz 2017 savrseno radi i ne bih menjao zaista nista. Znam jednog koji je kupio novi 2018 i vec je zalba da je baterija ipak losija, i smeta sto moras da se prilagodjavas usb-u 3 ili da nabavljas adaptere. Realno, ekran jeste bolji, ali i to je placena cena za bateriju... U svakom slucaju, daleko od loseg. Za nekog prosecnog korisnika, i stari i novi model ce biti idealni.
 
Ja ne vidim poentu starog (osim u ceni), posto je novi superioran u skoro svakoj kategoriji. Mislim da su sa cenom pretarli, jer je previse blizu Macbook Pro sa TB, od koga je dosta daleko po performansama, a nije mnogo laksi. Praviti nisu izmedju 12" Macbooka i 13" Macbook Proa je dosta tezak posao.
 
Nazad
Vrh Dno