Šta je novo?

Upoznajte Honor 8X

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60


Izvanredan ekran primamljivog dizajna
Veliki 6.5-inčni ekran superiorne oštrine: Honor 8X poseduje 6.5-inčni Notch Full-View Display 2.0, i odnos stranica od 19.5:9 u telu 5.5-inčne dužine i samo 7.8 mm debljine. Ovaj ekran je bliži 21:9 odnosu strana koji se koristi za filmove i omogućuje korisnicima pravi vizuelni doživljaj na elegantnom telefonu.
91% odnos ekrana i veličine u tankom kućištu: Odnos veličine ekrana i tela je ključan za dizajn telefona. Honor koristi naprednu chip-on-film (COF) tehnologiju i patentiran dizajn antene kako bi smanjio širinu donje ivice na samo 4.25mm i postigao odnos od 91% koji je bolji od nekih flaghship telefona.


honor8x1.jpg

Minimalistički dizajn sa estetikom na umu: Honor 8X koristi metalni okvir na sredini i 2.5D stakleno telo sa obe strane, pružajući elegantan izgled i odličan osećaj na dodir. Zahvaljujući dizajnu sa 15 slojeva, telo ovog telefona pruža drugačiju refleksiju iz različitih uglova. Uz plavu, crnu i crvenu boju, korisnici mogu odabrati sopstveni stil koji odgovara njihovom ukusu.
Zaštita očiju: Sve je veća zabrinutost usled izlaganja naših očiju plavom svetlu koje emituju ekrani elektronskih uređaja. Honor 8X koristi novu generaciju Eye Comfort moda sertifikovanog od strane TüV Rheinland, koji smanjuje emitovanje plavog svetla i sprečava zamor očiju. Takođe, ekran poseduje i tehnologiju prikaza koja omogućuje bolju vidljivost na dnevnom suncu, kao i prijatniji prikaz noću.
 


Beskompromisno trajanje baterije

Honor 8X je unapređen kako bi pružio sjajno iskustvo uz 6.5-inčni ekran i snažne performanse, ali bez kompromisa kada je u pitanju trajanje baterije. Zahvaljujući posebno dizajniranom novom čipsetu, potrošnja je smanjena za 30%, iako su performanse značajno unapređene. Honor 8X je dodatno unapređen baterijom od čak 3750 mAh. Ukupno, baterija Honor 8X traje duže nego kod prethodne generacije i pored većeg ekrana i više procesorske snage, što znači i više zadovoljstva za korisnike u njihovim svakodnevnim aktivnostima.
 
hoćemo honor 8x max :)

ne znam zašto ovde ništa ne stiže od tih sad već brojnih modela koji imaju oko 7" ekrane? ima publike za to što pokazuju xiaomi mi max modeli, koji su rekao bih dosta popularni u srbiji...
 


Lični kamera asistent uvek uz vas

Kamere pametnih telefona omogućavaju korisnicima da podele svoja iskustva sa prijateljima, rodbinom i ljudima širom sveta. Svakim danom, korisnici slikaju još fotografija - od selfija do pejzaža - i dele ih na društvenim mrežama ili šalju u porukama. Fotografije i video su način izražavanja i građenja snažne konekcije sa drugim ljudima.
Honor prepoznaje činjenicu da ljudi mobilni telefon smatraju svojim asistentom, koji im pomaže da zabeleže ono što se dešava u njihovim životima. Korisnici očekuju da kamerom telefona mogu da naprave dobre fotke u svim uslovima, bez obzira da li je kamera okrenuta ka suncu, snima objekte u pokretu ili snima noću. Svi žele fotografije profesionalnog kvaliteta za Instagram, bez obzira na to koliko znaju o fotografiji. Iz ovog razloga, Honor je u kameru Honor 8X modela uključio i veštačku inteligenciju (AI).
• Honor 8X dolazi sa dvostrukom kamerom visoke definicije, od 20 i 2 megapiksela pozadi i 16MP sa prednje strane. Iako je broj megapiksela i dalje fokus mnogih pri izboru kamere, mobilna industrija se sve manje oslanja na visok broj megapiksela za dobijanje dobrih fotografija.
• Honor 8X je na čelu ove inicijative za prevazilaženje broja megapiksela. AI kamera u Honor 8X prepoznaje preko 500 scenarija u 22 kategorije, optimizujući podešavanja i unapređujući kvalitet fotografije zavisno od toga šta korisnik slika - praveći upečatljive fotografije u svim situacijama. Ovo je značajno, jer je ovako napredna funkcija najzad dostupna i korisnicima u najprodavanijem segmentu.
Optimizacija fotografija: AI Honor 8X modela uključuje i tehnologiju mašinskog učenja, koja omogućuje precizno prepoznavanje različitih objekata u slici. Na primer, ukoliko korisnik slika svoju devojku u prirodi, kamera prepoznaje devojku, zelenilo i plavo nebo, pa može poboljšati izgled lica i učiniti zelenilo življim i nebo lepšim, deleći fotografiju u više delova rai obrade.
Snimanje noću: Kada korisnici slikaju noću, fotografije često budu mutne usled pomeranja kamere usled trešenja ruke ili dugog vremena ekspozicije. Snimanje noću je izazov bez upotrebe stativa. Honor 8X koristi AI kako bi i noću pružio sjajne fotografije, koristeći stabilizaciju korišćenjem više sukcesivnih slika i mašinsko učenje. Čak i ukoliko korisnik ne drži telefon stabilno tokom 6 sekundi, ova tehnologija će analizirati sliku i pomeraj kamere i inteligentno kombinovati nekoliko slika kako bi obezbedila što jasniju fotografiju.
Sa suncem u pozadini: Lica obično izgledaju tamno kada se slika sa suncem iza subjekta. Tehnologija segmentacije slike i HDR opcija za prednju kameru mogu drastično unaprediti kvalitet fotografije. Kombinujući više slika u jednu, lica mogu biti jasna i osvetljena, čak i u mračnom okruženju ili sa jakim svetlom u pozadini.
Prirodni bokeh efekat i pravi izgled kože: Svako može biti dobar fotograf koristeći unapređeni portret mod koji pruža prirodni Bokeh efekat i prirodan izgled kože. Zamućivanje pozadine ili dela ispred subjekta može dati umetnički izgled i nezaboravne fotografije. Korisnik čak može i snimiti fotografiju, a naknadno izabrati fokus, što slikanje čini izuzetno lakim.
Savršeni selfi: Introduce Upounajte novi 4 Cell fusion u 16MP prednjoj kameri.
▪ 4 Cell fusion: Veličina piksela u senzoru je 4 puta veća nego ranije i združeni pikseli omogućavaju prikupljanje dva puta više svetla. Slikanje noću je zato poput slikanja danju.
Super slow-motion: Honor 8X slowmotion mod može snimiti 480fps video koji možete usporiti do 16x, uz automatske i manuelne modove. Bitni momenti mogu proći u trenutku, a slow-motion će vam omogućiti da uhvatite svaki njihov detalj.
AR efekti: Uz augmented reality (AR) efekte, kamera može napraviti interesantne grupne fotografije uz AR maske ili promene pozadine.

Predstavljanjem Honor 8X napravljen je ogroman tehnološki korak. Bez obzira kako korisnik fotografiše, sa jakim suncem, noću ili brzim pomeranjem ljudi i objekata, portrete, selfije, umetničke fotografije ili sa dodavanjem specijalnih efekata - Honor 8X AI kamera je spremna za sve.
Uz izuzetno povoljnu cenu ovog modela, Honor 8X pomera industriju mobilnih telefona i menja mišljenja korisnika o mobilnoj fotografiji.Uz Honor 8X svako može delovati kao profesionalni fotograf.
 



Ekstremne procesorske i grafičke performanse

• Honor 8X je opremljen novim snažnim octa-core Kirin 710 čipsetom baziranim na Cortex-A73 system on a chip (SoC) rešenju koristeći 12nm proces izrade. U poređenju sa prethodnom generacijom, CPU single-core performanse su unapređene za 75%, i pružaju puno snage za puštanje videa visoke definicije, 3D gaming i svakodnevnu upotrebu.

• Honor 8X doalzi sa Mali G51 GPU-om, unapređenim revolucionarnom GPU Turbo tehnologijom - inovativnom tehnologijom ubrzanja grafičkog procesiranja, koja optimizuje mobilno gaming iskustvo. Zajedno sa novim čipsetom, ukupne GPU performanse su povećane za 130% u poređenju sa prethodnom generacijom, više nego udvostručujući performanse kako bi ispunile očekivanja i najzahtevnijij gamera.
 
Hvala na temi koju ste pokrenuli na forumu ali neznam dali mozemo dobiti odgovore kad postavimo pitanje vezano za Honor 8X?
 
Izvinjavam se jer se tek sad javljam i potrebna mi je strucna pomoc. Posedujem honor 8X telefom koji je imao operativni sistem android 9,1 . Instalirao sam android auto aplikaciju i uspeo sam pomocu usb kabla da telefon povezem sa svojim citroen c-elysee. Koji u okviru audio sistema ima 7" touchscreen tablet sa funkcijom ( mod ) Mirror Screen-om.

Koristio sam googl mape i imao korektnu navigaciju, ali kad sam ( cesto trazen novi program ) iz neznam kog razloga prihvatio i instalirao novu verziju programa " android 10 ". U okviru novog programa nalazi se andoid auto aplikacija, vise nemogu da se povezem sa autom i koristim navigaciju. Jedino sto mogu koristiti je telefon ( kad me neko pozove ili ako ja zelim nekoga kontaktirati ), neznam u cemu je problem i kako da ga resim.
 
Nadam se da sam uspeo da Vam posaljem poruku, molio bih za sto brzi odgovor u ovoj temi, veano za povezivanja telefona i auto sistema auta kako bih mogao koristiti navigaciju, srdacan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Postoji nekoliko mogućih rešenja.
Najpre, treba probati stavke sa ove liste.

Ukoliko to ne pomogne, moguće je da HiCar Mode u trenutnoj verziji ne podržava konkretno vozilo, u kom slučaju bi se morao odraditi povratak na prethodnu verziju softvera. Pre toga, treba probati i fabrički reset, obzirom da ažuriranje sa prethodne verzije nekada ume da zadrži neka neželjena podešavanja koje mogu uzrokovati problem sa kompatibilnošću.
 
Hvala na savetu, uradicu kako mi preporucujete i javljam sta sam uradio.
 
Zamolio bih Vas za jos jedan savet, u slucaju da od pomenutih radnji neuspem da se povezem sa autom kako mogu vratiti prvobitnu android verziju 9,1 (procedura gde skinuti tu verziju i kako je postaviti ) sa kojom sam bio prezadovoljan u vezi navigacije i povezanosti telefona sa autom?
 
@veliki tesla: možda će ti značiti informacija da Android Auto lepo radi na mom Honoru 8x sa Androidom 10, mada na drugom automobilu...
 
Zamolio bih Vas za jos jedan savet, u slucaju da od pomenutih radnji neuspem da se povezem sa autom kako mogu vratiti prvobitnu android verziju 9,1 (procedura gde skinuti tu verziju i kako je postaviti ) sa kojom sam bio prezadovoljan u vezi navigacije i povezanosti telefona sa autom?

Prvobitna verzija, EMUI 9.1, se skida preko Huawei Hisuite aplikacije za PC, kada povezes telefon preko kabla na PC. https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/
 
Hvala na savetima drugari, uspeo sam da ako se tako kaze resetujem telefon koji i dalje ima android 10 i da najzad povezem sa audio sistemom auta. Ali zasto mi se telefon prebacuje na punjenje i samim tim greje baterija, kad zelim da prebacim na drugu opciju ( samo da nije na punjenju ) tada se iskljucuje povezanost i gubim navigaciju. Cim ponovo aktiviram navigaciju automatski mi prebacuje na punjenje, dali se moze iskljuciti ta opcija kako baterija nebi trpela preopterecenje punjenja?
 
Zamolio bih prestavnika honor srbija da mi objasni postavljeno pitanje koje cu ponovo ponoviti: Prilikom koriscenja navigacije ( telefon povezan sa audi sistemom auta preko usb kabla ) dali se moze iskljuciti punjenje baterije? Jer se telefon na relaciji preko 20 min., greje a, to je dokaz da se baterija bespotrebno prepunjava i samim tim kvari.
 
Koliko znam bilo koji telefon bilo koje marke kreće da se puni kad se prikači na neki izvor energije...postoji opcija da se izabere USB punjenje Media data transfer i možda još nešto slično, ali mislim da se i tada telefon puni svejedno...ne verujem da postoji opcija da se to isključi....
 
Ako je tako kako navodis to je sasvim nekorektno od strane proizvodjaca jer se svesno skracuje vek bateriji koja je integrisana u okviru telefona. A to znaci da svesno ides u rizik propadanja baterije jer je neko svesno tako i osmislio, a izbora nemas...
 
Koliko sam ispratio mogucnost resavanja pametnog punjenja baterije na honor 8X sa andoid 10 nemam tu mogucnost. Ako gresim ispravite me.
 
I to opet nije ono što tražiš, baterija se i dalje puni ali nešto nežnije u prevodu...dakle, ne možeš da isključiš punjenje ko što rekoh...
 
Shvatam te ali, ako je to jedino resenje da se baterija negreje u toj meri kojoj se greje kad je ukljucena na usb auto sistema na koji nacin da se ukljuci sto sporije punjenje?
 
Po mom iskustvu, nije čak ni u punjenu problem, S10e se npr. usija kada se koristi za navigaciju, a nikada ga ne povezujem na punjač. Prosto kombinacija sunca kroz staklo i korišćenja GPS-a mu baš ne prija.
Ne postoje idealni uslovi za bateriju u realnom korišćenju, a telefoni su prosto pravljeni da rade tako.
 
Kad koristim navigaciju preko auta telefon drzim kod rucice menjaca, tu je odlicno smesten i ujedno mi nesmeta usb kabal. Neznam dali je nas clan predstavnik honor srbije ima neki predlog koji treba da pokusati i videti rezultate.
Jer, uz njegov predlog ponovnog restarta telefona uspostavljena je veza izmedju audio sistema i telefona. Zato se nadam dace me pravilno ako je moguce navesti za resavanje grejanja baterije.

Izvinite sto sam mozda naporan, pade mi jedna misao oko ovog problema koja bi ako je izvodljiva i drugima pomogla. A to je, dali se usb kabal moze "otvoriti" ( otvoriti spoljnu izolaciju ) i po preporuci preseci odredjen kabal u tom snopu koji je vezan za punjenje ( zrtvovati jdan usb kabal za eksperiment )?
 
Lupaš glavu bezveze...jedino što ćeš dobiti je to smart punjenje, koje inače nije neka novost, i to opet nije to što hoćeš...prosto telefoni tako rade, jedino da uložiš u neku namensku navigaciju...punjenje telefona i grejanje idu zajedno, posebno kada se još koristi kao navigacija, tu pomoći nema...
 
Nelupam glavu bezveze ( sasvim nekorektan recnik ), pokusavam da nadjem resenje ( verujem da ce i drugima pomoci ) koje bi mi pomoglo.
 
Nažalost ne postoji takva mogućnost. Teoretski bi se mogla ubaciti opcija sprečavanja punjenja, ali bi to verovatno izazvalo više problema kod korisnika koji je slučajno aktiviraju, nego što bi bilo onih koji bi je namenski koristili.
Takođe, zavisno od uređaja, komunikacija samo sa Data+ i - vodovima verovatno ne bi funkcionisala.
Grejanje i često punjenje imaju uticaja na bateriju, ali ne baš u toj meri, osim ako se ne radi o svakodnevnom višesatnom korišćenju u tom modu, u kom slučaju bi ipak trebalo razmisliti o korišćenju nekog specijalizovanog uređaja.
 
Nelupam glavu bezveze ( sasvim nekorektan recnik ), pokusavam da nadjem resenje ( verujem da ce i drugima pomoci ) koje bi mi pomoglo.
Prvo treba da naucis (procitas) neke osnovne stvari pre nego sto krenes u zakljucke i poduhvate.
Baterije, pogotovo na savremenim uredjajima se ne mogu prepuniti te da se zbog toga greju. Svaka ima chip koji ih regulise i stiti pri punjenju i opterecenju. Da se prepunjavaju, tvoje zdravlje bi bilo u opasnosti.
Nema telefona koji mi se nije grejao na navigaciji, od blago mlakih tipa honor 6x do usijanih tipa samsung galaxy serija a veruj mi i previse sam ih koristio po celoj evropi.
Tebi se greje cpu/gpu, jer oni najvise rade pri kalkulaciji i crtanju gde si i kako se kreces, dobijajuci podatke od aktivnog gps modula u tvom telefonu.
Najbolje resenje ti je da ubacis zadnju verziju navi u tvoj auto i neces morati da koristis mobilni, osim eventualnog deljenje neta sa auto navigacijom (zavisi koji traffic sistem koristi).

...Helios rising...
 
Razumeo sam i necu vise da lupam glavu, tako je kako je, vazno je da kompletan sistem koji meni treba funkcionise.
 
Nazad
Vrh Dno