»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 26 od ukupno 26

Tema: Mac Mini (2018)

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.555
        U americi nije porez 20%. U svakom slučaju interesantna sprava, mada ne vidim razlog za prelazak sa starog.

Sent from my iPad using Tapatalk
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        129
      3. Moja mašina
      4. Rekoh dodajte 20% i toliko ce okvirno biti ovde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.785
      6. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      7. Citat Citiram korisnika: mirop Pogledaj poruku
        Rekoh dodajte 20% i toliko ce okvirno biti ovde

Iz mog iskustva - cena u USD bez poreza pomnozeno sa 1.3 do 1.5 i dobijes u EUR iznos...

Chillax...

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.013
        Citat Citiram korisnika: Zuba1970 Pogledaj poruku
        Ne mora hackintosh ali bi mi bilo dobro nesto kompaktno kao ovaj Mac mini. Stavim ga na sto i ne razmisljam. A ovo je kod nas automatski 799 evra, ako ne i vise. Sacekacu da vidim kako ce se kretati cene na KP-u. Brat od tetke mi je trenutno u USA ali tesko da bi ovo mogao da prenese pod uslovom da hoce uopste da mi pomogne oko kupovine.
        Ja nisam neki zahtevan korisnik pa bi meni i tih 128 GB SSD-a bilo dovoljno.
        Iskreno, ako bi mi bila neophodna tako neka mini opcija radije bih isao na HP Z2 Mini (hackintosh) varijantu nego na Mac Mini. Razlog je taj sto kod HP-a nista nije zalemljeno unutra i sve moze da se menja. Po ceni su tu negde, ali opcija da mozes da uradis upgrade kada ti zatreba je nesto sto daje mnogo vecu upotrebnu vrednost za HP.

Pod uslovom da moze da se podigne mac os na njemu naravno. Rado bih probao da imam Z2
        Menjao Nothingman : 06.11.2018. u 18:48

Member Avatar korisnika zlaja87
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        328
      11. Moja mašina
        • CPU: I7 4790
        • MoBo: GA-Z87N-WIFI rev.2
        • RAM: HyperX Savage 16GB 2400MHz
        • VGA: GTX 960
        • MON: Dell U2414H x 2
        • HDD: M100 256GB
        • OPT: LiteON 124B
        • Case: BitFenix Prodigy RED
        • LAP: HP EliteBook 2540p
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: NETGEAR WNDR4300
      12. Koliko ce ovaj T2 cip uticati na buduce verzije hackintosha?

eGPU je isto opcija za upgrade, ne treba je odbacivati.

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.013
        Citat Citiram korisnika: Bogda Pogledaj poruku
        Sa obzirom da su ssd i cpu zalemljeni na ploču onda je manje bitno što ram nije.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
        Mislim da je to sto nisu zalemili ram kljucna stvar. Kao sto se vidi iz ovih klipova iznad, veliki broj brzih portova omogucava da se uradi jednostavan upgrade Mac Mini racunara. Npr. za 130 evra (u USA ispod 100 evra) moze da se uzme externi Samsung T5 SSD od 500GB, male fizicke velicine (tako da ne narusava vizuelno setup sa Mac Mini racunarom).

To dovodi do situacije da jedini upgrade za Mac Mini u koji vredi uloziti pri kupovini je CPU. Po mom misljenju najisplativija kombinacija je:

I7 CPU
        128 GB SSD
        8 GB RAM

To sve kosta 1100$ u USA. Na to dodas Samsung T5 od 500 GB koji u USA kosta oko 110$ i ram memorije po zelji.
        Dakle ukupno sve kosta oko 1200$ + cena za dodatni RAM. (npr. + 100$ za upgrade na 16GB).

Kod Apple-a bi za isto to morao da iskesiras 400$ vise, i to u startu. Ovako mozes da dodajes stvari kad zatrebaju.

p.s. Ako se od Apple-a kupi najjaci moguci Mac Mini to kosta 4200$. Ako isto to uradis koristeci externi SSD i sam kupis RAM memoriju kostace te 2600$. Taman ti ostane para da kupis i MacBook za razliku u ceni
        Menjao Nothingman : 11.11.2018. u 19:33

Member Avatar korisnika Lappy
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.242
        Ima da se kupi (ili samo naruči, ne znam) u iStyle.

Model od 800$ je oko 1030€, model od 1100$ je oko 1430€

Ima i u oglasima, 900€ i 1250€.

VIP member Avatar korisnika Bogda
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        1.868
      17. Moja mašina
        • CPU: i5-3470k + Thermalright Venomous X
        • MoBo: MSI Z77 MPower
        • RAM: 2 x 4GB KHX
        • VGA: Gigabyte GTX970 G1 Gaming 4GB
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: Samsung HD103SJ + HD502HJ
        • OPT: Optiarc AD-7200S
        • Case: Cooler Master 690 + Antec TP-750C
        • SND: Rotel RA-02 / Focal Chorus 706V / Sennheiser HD580
        • LAP: Tochiba Tecra Z50-A19T
        • INET: DSL
        • Ostalo: iPad 2017, Huawei P10
      18. Citat Citiram korisnika: Nothingman Pogledaj poruku
        Mislim da je to sto nisu zalemili ram kljucna stvar. Kao sto se vidi iz ovih klipova iznad, veliki broj brzih portova omogucava da se uradi jednostavan upgrade Mac Mini racunara. Npr. za 130 evra (u USA ispod 100 evra) moze da se uzme externi Samsung T5 SSD od 500GB, male fizicke velicine (tako da ne narusava vizuelno setup sa Mac Mini racunarom).

To dovodi do situacije da jedini upgrade za Mac Mini u koji vredi uloziti pri kupovini je CPU. Po mom misljenju najisplativija kombinacija je:

I7 CPU
        128 GB SSD
        8 GB RAM

To sve kosta 1100$ u USA. Na to dodas Samsung T5 od 500 GB koji u USA kosta oko 110$ i ram memorije po zelji.
        Dakle ukupno sve kosta oko 1200$ + cena za dodatni RAM. (npr. + 100$ za upgrade na 16GB).

Kod Apple-a bi za isto to morao da iskesiras 400$ vise, i to u startu. Ovako mozes da dodajes stvari kad zatrebaju.

p.s. Ako se od Apple-a kupi najjaci moguci Mac Mini to kosta 4200$. Ako isto to uradis koristeci externi SSD i sam kupis RAM memoriju kostace te 2600$. Taman ti ostane para da kupis i MacBook za razliku u ceni
        Tako razmišlja razumni technology fan u Srbiji koji voli MacOS, ali tvoja ideja nije dovoljno classy za većinu kupaca Apple proizvoda. Tak eksterni Samsung SSD prikačen kablom se baš stilski ne uklapa uz Mac Mini.
        Što se mene tiče, da bih ozbiljno razmotrio ovakav računar Apple je trebao/treba da napravi jedan računar koji je modularnan makar koliko su klasični laptopovi, za nas koji vole da "čačkaju" oko svog računara. Ali Apple je očigledno odlučio da potpuno uništi koncept modularnosti i industrijskih standardnih računarskih komponenti od koga su informisani korisnici imali mnogo koristi. Naravno krajnji cilj je uzeti potpunu kontrolu nad svojim računarima i u kako bi u budućnosti mogli još više da naplaćuje popravke i upgrade.
        Ja jedino mogu da glasam svojim novčanikom i nemam nameru da u skorije vreme pređem na "tamnu stranu".

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •