Šta je novo?

Waze

Blackeyed

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2007
Poruke
522
Poena
330
Instalirao sam na telefon aplikaciju za navigaciju Waze (besplatna je na google play). Interfejs je dosta jednostavan i intuitivan, postoji kompletan srpski prevod a glasovnu navigaciju za srpski je uradio Zoran Modli.

Naravno, mape se vuku preko net-a, ne znam da li ima opcija za offline mape, nisam još toliko familijaran sa njom. Ovo što sam probao po gradu je radilo korektno.

Ono na čemu je stavljeno dosta pažnje je community, ideja je da kroz aplikaciju vozači javljaju gde postoji neki problem (tipa radovi na putu, zatvorena ulica i sl.) pa se onda ta informacija postaje odmah dostupna svima. Da li će uspeti da zažive, to je pitanje ali definitivno vredi da se proba, pogotovo što je sve besplatno i legalno.
 
Waze postoji skoro 10 godina. Google ih je kupio pre nekoliko godina. Odlična aplikacija, samo ne znam koliko je popularna u Srbiji.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Kakva je u poređenju sa iGo? Koje mape koristi?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mape su community made. Sam mozes da ih editujes u skladu sa level-om koji posedujes. Mape su odlicne, problem su najvise brojevi zgrada, tj ako ih neko nije uneo, neces ih ni naci.
Azurijaju radove po ulicama, mozes da prijavis guzve, policiju...
Slabo se koriste u Srbiji, to je loshe.
 
mene je Waze pre oko 2-3 godine tako lepo vrteo po blokovima kad sam nesto trazio da sam zavrsio u nekoj jednosmernoj ulici sa rampom na kraju tako da je dozivela perma delete sa telefona.
nije bio ni blizu toga sto sam trazio niti je bio neki stari naziv ulice ili pogresno uneta adresa.
ne znam da li su je popravili u medjuvremenu ali je sigurno necu vracati na telefon.
za sada mi je google maps odlican...
 
Moram priznati da je google maps dosta napredovao po pitanju navigacije, sa offline mapama su premostili roaming problem a traffic condition je odličan, to zaista radi bolje nego što sam očekivao, iGo u Srbiji po tom pitanju nema šta da traži.

Evo sada sam skontao kako se beleži i trenutno parking mesto, nije mi bilo baš intuitivno dok nisam pročitao.
 
mislim da moraš imati status map editora za to
 
Mislim da moraš biti admin ili tester za tu državu ili regiju. Da bi mogao editovati mape. Prije 11-12 godina sam bio redovan tester Waze-a za Australiju, pa su se mogle raditi izmjene, dok nisu bili u vlasništvu Google-a. Odavno se nisam cimao sa editovanjem Waze-a.

Uloguj se preko kompa na Waze i idi na Map Editor

1708078784447.png
 
Nazad
Vrh Dno