Šta je novo?

Gotova konfiguracija - 2x4 vs 1x8 RAM?

  • Začetnik teme JovanPFK
  • Datum pokretanja
J

JovanPFK

Guest
Pozdrav svima,planiram da uzmem novi kompjuter gledqao sam ovaj
Kod:
https://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/desktop-racunari-bez-os/racunar-altos-valkyrie-ryzen-5-2400g-8gb-ssd120-1tb-rx-vega-11-dvd-8612229.html
jer me mnogo i vadi sto je APU tj sa integrisanom grafikom, a pritom sto mi je budzet ogranicen na 50k e sad ono sto me zanima posto sam vec pitao u radnji pa ocekujem poziv,zanima me da li bi za ovaj APU tj sa ovim Ryzen-om i iGPU bilo bolje 1x8 single channel ili ako postoji mogucnost da bude 2x4 dual channel(naravno uz drugu maticnu) posto vidim da ova maticna ima samo 2 slota,a po youtube-u sam gledao ponasanje u novim igrama tipa AC Origins,Far Cry 5,Doom da je 2x4 za cak oko 10 do 15 frejmova jaci sto naravno na ovome mnogo znaci.Hvala unapred.
 
Kao prvo, ovde niko ne preporucuje gotove konfe jer najcesce sadrze krs napajanja i eventualno jos po neku komponentu...To se direktno tice tvog pitanja jer Ryzen mnogo bolje radi na dual channel RAM sa sto vecom brzinom...A u toj konfi verovatno nije neka brza memorija...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvalla Marinho,znam mislim bila je kao akcija za bas ovaj gde je bio 43000 jedno vreme pa sam i razmisljao totalno ovo sa doplatom za ovo napajanje da mi se ubaci
Kod:
https://www.winwin.rs/napajanje-700w-raidmax-cobra-rx-700ac-b-80plus-bronze-4713815.html
naravno tadd bi sam sklapao ali verovatno potpuno isto ovako jer sve je solidno slozeno plus 1TN hard i opet 120SSD.Inace ssadf sam razgledao po internetu pa mi i jasnija fora sa tim dual channelom jer to podrazumeva 2 potpuno identicna stika da radi na dualZnam da APU imaju stock losa namajanja i meni nekako ovo 500 deluje malo jedino drugacije da sklopim sam neku konfiguraciju ali oko 5000o mozda 1000,2000 plus al uglaqvnom bas neki komp da je 50000 a verovatno bi ovaj procesor posto mi je budzet bas tanak tako da me integrisana grafa dosta vadi,al naravno da imam opciju ubuduce da dokupim neku pravu grafiku.
 
Jos jedna stvar,gledam do 50k pa se dvoumim sa jedne strane Ryzen 5 2400g sa vega 11 iGPU a sa druge je Ryzen 3 2200g ali u kombinaciji sa rx 560 4gb.Sta mi bolje da uzmem?
 
Nazad
Vrh Dno