Šta je novo?

Cena sredjene konfiguracije - potrebno misljenje

Annueshoresw

Poštovan
Učlanjen(a)
01.09.2017
Poruke
5
Poena
52
Pozdrav svima. Koliko sam citao ovaj Vas forum skapirao sam da ni u kom slucaju ne preporucujete uzimanje unapred sredjene konfiguracije kod nekog od ovdasnjih prodavaca (Gigatron / winwin etc). E sad, zanima me da li je problem kod njih u previsokoj ceni (koliko se meni cini) ili u samom izboru komponenti koje ubacuju u te racunare?

Konkretno me zanima https://www.winwin.rs/racunari-i-ko...0x-8gb-240gb-1tb-gtx-1050-ti-dvd-8626072.html

E sad, winwin prodavnica u mom gradu kuburi sa slabim prometom, i vrlo cesto izbacuju akcije tipa 20% snizenja na gotove konfiguracije. U prevodu (koliko sam barem pricao sa radnikom tamo) na racunar od 88000 oni prvo udare 10% snizenja koje ide u svim winwin prodavnicama u Srbiji...pa zatim jos 20% na kupovinu u toj odredjenoj radnji.....sve u svemu, navedena konfiguracija bi izasla negde oko 65 000.

Isplati li se uzeti je za ovoliku sumu? Daleko sam od Subotice, pitaj boga kako bih reklamaciju resavao da uzmem od madjara...ovo mi ipak nekako lakse dodje. A koliko sam na KP gledao nesto najblize tome je https://www.kupujemprodajem.com/Kom...-GeForce-GTX-1050-Ti-1060--68146812-oglas.htm - mada mi se cini da ova na KP dolazi bez klasicnog HDD (mozda i jos nesto fali, zapanjujuce je koliko se ne razumem u ove stvari).

Bilo kakav input bi bio dragocen, hvala unapred.
 
E pa ljudi, evo mene opet. Ne brinite, vise nemam glupih pitanja, samo sam zeleo da Vam se jos jednom zahvalim na pomoci pri razumevanju i odabiru komponenata. Na kraju sam resio da se malo uzajmim i lepo sve platim u kesu, jednom se zivi. Za kraj, evo ostavicu Vam konifuraciju za koju sam se odlucio, cisto da uporedite sa onom iz prvog posta, i da se nasmejete kakav sam scrub bio (i dalje jesam ali sada bar koliko toliko kapiram neke stvari :D )


1. Ryzen 5 2600
2. MSI B450 Tomahawk ili MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - jedino ovde me malo zeza sto prodavci nemaju tomahawk, mozda cu morati uzmem Carbon
3. XFX RX-580P8DFD6 RX 580 8GB GDDR5 GTS XXX
4. SSD Samsung MZ-76E250B 250GB
5. WD Blue 1TB - WD10EZEX - HDD 64MB Cache 7200RPM
6. MS INDUSTRIAL MS BLACK WIDOW
7. 520W Seasonic SS-520GM2
8. G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
9. AOC Q3279VWFD8
10. DWD RW - cheapest mofo there is, aint no more cash to throw around :D

Hvala jos jednom na svim savetima, kraljevi ste.

Pozdrav svima
/Vlada
 
2. MSI B450 Tomahawk ili MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - jedino ovde me malo zeza sto prodavci nemaju tomahawk, mozda cu morati uzmem Carbon
Slicnu sam narucio samo sto sam u nedostatku Tomahawka naruci MSI B450 Mortar.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno