Šta je novo?

DNS probe finished Problem

savanaman

Poštovan
Učlanjen(a)
29.09.2016
Poruke
9
Poena
52
Pozdrav,

Susreo sam se u firmi sa jednim vrlo čudnim problemom, koji mi pravi problem a ne pada mi na pamet šta može da bude. Sruktura mreže ide ovako, Ruter dodeljuje IP adresu i DNS, ruter ide u swich pa iz sviča kablom u računar. Dešava se na različitim računarima da prestane da radi internet i Chrome izbaci dns_brobe_finished. Fizički probam da izvadim kabal iz računara i vratim, enable/disable mrežnu karticu i dalje ostaje problem. Kada restartujem računar vradi se net i sve je ok. Pokušao sam da ručno dodelim ip i dns ali ne pomaže. Jedino restart računara i onda je ok. Jel neko možda imao iskustva sa ovakvim problema?
 
Koji je provajder i da li možeš da saznaš koliki je MTU na routeru. Kako je router povezan na internet?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
U pitanju je SSB internet. Posle SSB-ovog modema ide naš ruter. MTU na ruteru je 1500. Posle toga je podešen DHCP i to je to. Ništa komplikovano, ali ne radi.
 
Misliš SBB?
Koji DNS koristiš? Da li imaš neki antivirus ili firewall?
Probaj da promeniš DNS u 8.8.8.8.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja sam to riješio tako što sam u Primary DNS polje stavio adresu rutera, a onda ručno dodao u Advanced Settings - DNS adrese SBB-ovih DNS-ova.

Od tada nemam nikakvih problema. Pali, gasi, restart, sve radi non-stop.
 
Nazad
Vrh Dno