Šta je novo?

moguce pregrevanje, hp elitebook 820

jajajaja

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2018
Poruke
61
Poena
60
Pozdrav svima!

Zanima me koje su optimalne tempeprature ovog laptopa (i5-5300u je u pitanju)?

Kad je slabo opterecen temp procesora je na 35-40, youtube na 1080 i 60 fps je na oko 50, dok se instalirao matlab temperatura je isla i do 65c...

E sad da li je to u redu? Previse mi deluje skokovito, dok ovo kucam je na 45
 
Možda je muljao u pozadini u početku Windows update ako je u pitanju win10.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Proveri da li trenutno radi update, mada ne bi mu stodilo ni da se očisti i zameni pasta na procesoru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Očišćen je pre par nedelja... Koje su optimalne temperature?
 
Windows 10 kad skida svoje drvere sa windows update on zna da opterecuje procesor skoro kao Prime95.
 
Moje mišljenje da taj I5 pete generacije ne bi trebao da ide više od 60-65c. Kad ne radi ništa idle trebalo bi da je 35-40c. Proveri da li ti mulja update u pozadini. Zna da potraje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moje mišljenje da taj I5 pete generacije ne bi trebao da ide više od 60-65c. Kad ne radi ništa idle trebalo bi da je 35-40c. Proveri da li ti mulja update u pozadini. Zna da potraje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Proveriću

Nego to za 60-65c, pri kolikom opterećenju bi to bilo normalna temperatura? On meni jeste na 35-40 kad ne radim ništa. Iznenadilo me kad sam video da je pri instaliranju matlaba skočio do tih 65.. Ne znam koliko to može biti intenzivno da dođe do te temperature
 
Sve temperature koje si naveo su sasvim okej i normalne, bez brige.
 
Kada dođe do 80-90c onda možeš da zabrineš, to sve što si naveo je okej

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam isti procesor(elitebook 850 G2), to su mu neke temperature, kad radim na njemu(office+Firefox sa 5-6 tabova+spotify) temp mu je oko 45-50 stepeni, u idle do 40, kad se nagazi malo ide do 60 i kusur, ali u principu nikad mislim da nije išao na 70+, mada ja ga i ne forsiram toliko ekstremno

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jel su ovo normalne temperature za ovaj procesor i graficku, idle oko 50-55c? Laptop je star oko 4 god i do sada nije ciscen.
5e908f0f0e1bb8a7ecaa4850e818dcf0.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li je realno da ljudi u 2018-toj slikaju ekran telefonom, pogotovo oni koji su aktivni na tehnickim forumima? :D

Cemu sluzi printscreen dugme ili gomila alatki kao sto sj gyazoo, prntscr..

On topic:

80c nije malo za GPU, treba da se otvori i ocisti.
 
Nije moj laptop, bio sam lenj da preko touchpeda sve to radim, ovako mi je brze. Bitno da se vidi sustina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sustina je da treba da se ocisti i da se zameni pasta. Mozes ovako da preveslas preko zime mada ne savetujem zbog te grafike, da ti ne rikne cip posle mozes da ga bacis to jest menjas plocu.
 
To je bratov laptop, pokazao sam mu neke tutoriale za ciscenje ali se plasi da otvara da ne bi nesto polomio. Laptop se ne koristi previse intenzivno sto se tice temperatura chrome i youtube, ali za svaki slucaj provericemo sa lokalnim serviserom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja prosto ne mogu da poverujem da neko ne otvori 4 godine laptop i ne zameni pastu i ocisti hladnjak. Zar u eri tehnike niko ne vodi racuna o svojim uredjajima narocito za one koje koristi svakodnevno. Koriste se dok uredjaj nepocne da pravi problem i kada odu u servis i cuju cenu otklanjanja kvarova oni se sokiraju, umesto da na vreme (bar jednom godisnje) ociste ili pregledaju komponente oni sacekaj poslednji voz.

Vezano za HP Elitebook 820 to su ok temperature ali temperatura koje je "uslikao" Novatech prevazilaze neku minimalnu granicu.
 
Ivanbass, Alexandra: jos jedan takav komentar i idete na godisnji.

Hvala

TT over 6X
 
Ja prosto ne mogu da poverujem da neko ne otvori 4 godine laptop i ne zameni pastu i ocisti hladnjak. Zar u eri tehnike niko ne vodi racuna o svojim uredjajima narocito za one koje koristi svakodnevno. Koriste se dok uredjaj nepocne da pravi problem i kada odu u servis i cuju cenu otklanjanja kvarova oni se sokiraju, umesto da na vreme (bar jednom godisnje) ociste ili pregledaju komponente oni sacekaj poslednji voz.

Vezano za HP Elitebook 820 to su ok temperature ali temperatura koje je "uslikao" Novatech prevazilaze neku minimalnu granicu.

Ima nas raznih, ne obracamo svi paznju na iste stvari. Za ovo si u pravu da vecinu nije briga za takve stvari dok problemi ne pocnu da se javljaju. On se ni sada ne bi setio toga da ja nisam hteo da proverim kakvo je stanje sto se tice temperatura.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno