Šta je novo?

BIOS modding

viktor78so

Poznat
Učlanjen(a)
27.10.2018
Poruke
2
Poena
31
Pozdrav,

engleski mi malo slabiji pa nisam uspeo da google pitam sta hocu pa tako ni odgovor nisam dobio. Neke su stvari jasnije ali...
Ono sto bi hteo da postignem jeste da fabricki bio fajl koji skinem sa neta modifikujem i snimim i tako ga ubacim u komp kao default.
Od opcija nista specijalno mi ne treba menjati, floppy i hdd na off, i postaviti sifru na ulazak u bios.
Slusam....
 
"Nekada davno", dok sam imao nF4 platrofmu, radio sam nešto slično - našao stabilan OC i flešovao podešavanja kao default vrednosti (takođe onemogućio flopi disk iz BIOS-a...)

Kako je tada predmet modovanja bio Award BIOS - koristio sam program "modbin6".

Ono što nam treba sa tvoje strane jeste da nam kažeš o kom se BIOS-u radi? Ako ništa drugo makar koja je matična ploča u pitanju?

:wave:
 
mislim da sa sifrom neces moci nista da uradis,bar ne sa ami biosom,ali ostalo bi moralo da moze.

ono sto provereno znam da moze da se modifikuje je ami (aptio iv i v) i phoenix.insyde,oem i sl koliko se secam i vladam tematikom mislim da ni dan danas ne moze,ali to su bas retke ploce,skoro sve je na ami i phoenix-u.ako zelis neku pomoc da dobijes morali bi znati o kojoj se ploci radi.
 
hvala, na odgovorima,

pa, ploca nije klasicna pc vec industrijska. ima isa slotove,floppi i ata kontroler. Pentium I na 133 i mislim tadasnja laptop memorija. Nije trenutno kod mene, odgovor bi mogao da dam za okvirno dve nedelje. A Ako bi recimo izvukao settings pa onda uporedio u nekom hex-a editoru razliku izmedju default i podesenog?
 
Nazad
Vrh Dno