Šta je novo?

PS4 ili XBOX One

Aleksandar72

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
61
Poena
59
Treba mi savet oko kupovine konzole za igranje, do sada sam igrao samo na PC i to uglavnom pucačine pa bih to i igrao i na konzoli.Šta je vaš savet, ne bih igrao multiplejer niti me zanima on-line igranje. Šta je jednostavnije za početnika....Koliko su igre dostupne, može li se nešto skinuti sa neta kao na PC? Televizor je FHD i ne bih kupovao bolji, kupovao bih polovnu konzolu.... savet, čipovana, nečipovana, slim ili fat? Koliko se konzola može iskoristi i za nešto drugo sem igranja?Sve što bi ste jednom laiku mogli da preporučite i pomognete u izboru. Unapred hvala svima koji nađu vremena da mi pomognu.
 
Ja sam bio u istom problemu i na kraju uzeo ps4, zbod igrica prvenstveno. Na oglasima mozes naci mnogo povoljnih polovnih igara za razliku od xboxa. Drugar ima xbox one X koji sam igrao sa njim od kad ga je kupio i odusevljen sam i hteo sam njega, taj decko ima love pa ga bas briga za igrice itd sto ih kupi, medjutim ja kad sam stavio na papir ipak sam se odlucio za ps4 pro. Imam 4k tv pa sam zbog toga uzeo pro( posle bi se nervirao sto nisam ) ni zbog cega drugog iako je 'jaci' od obicnog.
Inace xbox one x jeste po meni mocniji i bolje odradjena konzola sa boljom grafikom.
Mada opet zavisi od igre do igre.
Uzmi Ps 4 slim ima ih jako povoljnih cisto da se upoznas sa konzolama i da vidis da li ti odgovaraju e sad ne znam kako ce se nositi slim sa novijim naslovima ima tih poredjenja na yt dosta pa pogledaj.
Sta znam. Uglavnom skupa zezancija ja se ponekad pitam sto sam i kupovao, jer realno ne igram puno :)


Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
PS4 je dosta bolji izbor od Xbox S, jer je S-ica krš( u razmatranje ga uzmi samo ako planiraš igrati xbox360 igre). Xbox X je opet dosta bolja od Ps4 ali je i cena veća. Najbolja opcija je uzeti hakovan PS4, skineš šta te zanima i igraš se do mile volje za džabe.
 
Izvini na mom ne znanju a sta tacno znaci to hakovani PS4 i skines sta te zanima?Odakle skidas,sta sme a sta ne sme,citam forum i sve mi je to toliko komplikovano....razne verzije konzola,verzije firmwera,cipovane,hakovane....sta tacno da trazim i kako to funkcionise sto budem nasao?
Bio bih ti zahvalan ako nadjes vremena da mi odgovoris bar na neku od mojih nedoumica,
 
Izvini na mom ne znanju a sta tacno znaci to hakovani PS4 i skines sta te zanima?Odakle skidas,sta sme a sta ne sme,citam forum i sve mi je to toliko komplikovano....razne verzije konzola,verzije firmwera,cipovane,hakovane....sta tacno da trazim i kako to funkcionise sto budem nasao?
Bio bih ti zahvalan ako nadjes vremena da mi odgovoris bar na neku od mojih nedoumica,

Ne znam ni ja kako se to radi, ima tu na forumu tema u vezi hakovanih PS4. Postavi tamo pitanje, 100% ćeš dobiti odgovor šta i kako.
Evo ti tema o hakovanim PS4.
 
Poslednja izmena:
Skoro sam imao istu dilemu.
Topla preporuka PS4.
Zašto?

Moj primer.

Klinci cepaju igru Fortnajt (multipler pucačina),
ne kupuje mi se još jedan komp, PS4 imamo, padne mi na pamet da uzmemo XBox one.
I tu se za*mjau**mjau**mjau**mjau*m žestoko. :D
Na KP naletim na smešnu cenu (120e)
priključimo, ali Fortnight se plaća ?!
Mora 50e godišnja pretplata.
Ok, platim i to startujemo Fortnajt novo sra*je.
Ne podržava tastaturu i miš.
Da ne idem dalje :D
Imaš na Ps4 sve, mnogo više + imaš VR što je ludilo :) .
Eto toliko.
 
Ne placa se Fortnite nego Xbox Live Gold.
 
Kakva je situacija danas, sta je po vama bolje?

Kolega hoce klincu da kupi konzolu, samo je jedino pitanje po njemu sta je isplativije po pitanju igara, doduse klinac mu ima tu negde 8-10 godina pa mu je jedan od kolega npr. savetovao da uzme npr. konzole starije generacije, jednostavno da se klinac privikne na pocetak za samo funkcionisanje konzoli i kako se igra na njima.
 
Nema potrebe da uzima PS3 kad je PS4 vec na izmaku karijere, tako i Xbox One.

Predlazem PS4 Fat/Slim verziju. Igara koliko hoces, eksluziva posebno. Sam izabere sta ti vise odgovara.
 
Ja sam uzeo Xbox, nemam nikakve zahteve, pa me nisu interesovale PS ekskluzive i sl. Xbox sam uzeo na nekoj akciji za 100 EUR, i plaćam još 15-ak EUR za 3 meseca Game Pass ultimate sa brdo igara. Prvih tri meseca je maltene gratis (1 EUR). PS je bio daleko skuplji i uz novogodišnje akcije, pa ga nisam ni razmatrao. Ako kolega ima nekog u inostranstvu da mu donese Xbox dobiće super igračku za malo novca.
 
Ne znam kakav je izbor igrara za Xbox ali svakako ako uzima PS neka uyme PS4 PRO. Bili su na akciji, a biće opet, za nekih 26-28k din skoro.

Doduše, treba mu napomenuti da mora malo da se "otvori" i za igre. :)
 
Malo a :)

Ako klinac bude zeleo da igra sve novije/aktuelne igre, nek se cale spremi na jos par stotina evra za to u narednih 2-3 godine.
Minimalno 100e u narednih par meseci.
 
Nazad
Vrh Dno